Nėštumo kalendorius

35.
Savaitė

Savaitės posakis

“Jeigu tu esi mama, tuomet prisipažinimų meilėje, kuriuos išgirsi per savo gyvenimą, padaugėja tiesiogiai proporcingai vaikų skaičiui”

Nežinomas autorius

Būsima mama

Kartais gali kilti dusinimo jausmas. Nereikia šito bijoti - tai laikinas reiškinys. Kad palengvintumėte kvėpavimą, reikia atsistoti "keturiomis", atsipalaiduoti ir lengvai įkvėpti bei iškvėpti. Tos veiksmus kartokite, kol palengvės. Jeigu nepadeda, tuomet būtina kreiptis į greitąją pagalbą ir konsultuotis pas gydytoją. O šiaip 35 nėštumo savaitę dusulys yra visiškai fiziologinis reiškinys.

Šiuo metu gimdos dugnas yra pačiame aukščiausiame taške - 35 centimetrai virš gaktinės sąvaržos (lot.”syphysis pubis”) arba 15 centrimetrų virš bambos lygio. Dėl gimdos spaudimo spaudžiami plaučiai, kurie nustoja dirbti pilnu pajėgumu.

Po vienos savaitės pilvas pradės leistis, kas palengvins kvėpavimą, bet sukels nepatogumų dubens srityje.

Kiekvieną dieną būtina eiti pasivaikščioti gryname ore, kuris naudingas tiek mamai, tiek vaikui, bet negalima persistengti.

35 nėštumo savaitę galimi nemigos priepuoliai. Tam, kad rastumėte miegui tinkamą poziciją, reikia naudotis nėščiųjų pagalve, paprastas paprastas ar iš kažko (antklodės, medžiagos) ritinėlius. Sudėkite patogiai iš visų pusių ir nemiegokite ant nugaros.

Po 18 valandos mažinkite išgeriamų skysčių kiekį, kad nereikėtų itin dažnai naktį lakstyti į tualetą.

Praktiškai visos moterys nėštumo metu labai jaudinasi ir pergyvena. Daugelis jų sapnuoja nemalonius sapnus. Tokiu atveju geriausias “vaistas” - vyro ir šeimos moralinis palaikymas. Kiek įmanoma meskite blogas mintis iš galvos ir galvokite tik apie malonius dalykus. Venkite filmų ir televizijos laidų su smurto scenomis, nemalonius jausmus sukeliančių knygų ir kitų jus neigiamai įtakojančių dalykų.

Mityba

"Popkornai" ir pilno grūdo javai nėštumo metu

Taip, jūs teisingai išgirdote: popkornai. Jie taip pat laikomi pilnagrūdžiais javais. Pilnagrūdžiai javai labai naudingi nėštumo metu, nes labai turtingi maistinėmis skaidulomis ir maistinėmis medžiagomis, tarp kurių yra ir vitaminas E, selenas ir fitonutrientų - augalinės kilmės maistinės medžiagos, kurios gali saugoti organizmo ląsteles nuo pavojingų veiksnių. Bet nereikia apsiriboti tik popkornais ir užmiršti kitus pilnagrūdžius javus: avižos, nemaltų kviečių duona, grikiai, miežiai.

Būsimas mažylis

35 nėštumo savaitę vaisiaus kūnas jau gerai išvystęs, organizmas funkcionuoja harmoningai kaip vientisa visuma. Antinksčių išskiriami hormonai palaiko mineralų, vandens ir druskos balansą.

35 nėštumo savaitę kūdikio vystymasis tęsiasi, nes liko kelios galutinės detalės, kurios labai svarbios gyvybės palaikymui.

Didžiausią dalį šiuo momentu užima raumenų ir riebalų masės kaupimas. Prieš gimdymą paskutiniu metu kūdikis priaugo iki 220 gramų kiekvieną savaitę. 35 nėštumo savaitę vaiko svoris pasiekia 2,5 kilogramo, o ūgis 47 centimetrus. Šios proporcijos yra individualios ir priklauso nuo genų.

Šiuo vystymosi etapu vaikas yra unikalus, nes įvyko nepakartojamas odos formavimasis. Savo unikalumą įgavo ir veido bruožai. Bet akys šiuo periodu yra pilkai mėlynos, kurios netrukus įgaus savo galutinę spalvą.

Palaipsniui vyksta vaiko odos išsilyginimas ir ji įgauna rožinį atspalvį. Taip pat pasišalina laguno plaukeliai.

Šiuo periodu vyksta pečių suapvalėjimas. Greitai vaikas pradės leistis ir spaustis prie gimdos dugno pečiais ir galva. Vaiko kūnas jau įsitaiso į patogią padėtį gimdymui - žemyn galva.

Judesiai tampa suvaržyti, nes jau mamos įsčiose nedaug laisvos vietos. Toks jausmas, kad vaikas gali jums įdrėksti, nes nagiukai jau ilgi.

© Visos teisės saugomos Mamyciuklubas.lt 2013

Nėštumo kalendorių redagavo Maxmeda gydytoja ginekologė Kristina Stanslovaitytė

Patarimai

Sapnai nėštumo metu

Nėštumas - ypatingas periodas moters gyvenime, kuomet natūralūs hormoniniai pasikeitimai įtakoja psichologinę būseną, socialinio statuso ir šeimyninės padėties pasikeitimą. Šį periodą ne veltui vadiname ypatingu, kriziniu bet kurioje šeimoje. Kaip žinome, nėštumo metu vyksta psichologiniai pokyčiai, kurie sudaro pagrindą būsimos mamos pasikeitimams, nukreiptiems motinystės pasiruošimui.

Kodėl pasikeičia sapnai?

Sapnai tampa kitokie, nes nėštumo metu pasikeičia jūsų miegas. Nėštumo metu ir ypač paskutiniame trimestre didžiąją dalį jūsų miego (kaip dieną, taip ir naktį) užima trumpasis miegas. Tokioje būsenoje jūs matote sapnus ir jautriau reaguojate į aplinkos faktorius. Greito miego fazėje ilsisi kūnas, bet ne smegenys. Tačiau sapnai nėštumo metu įtakojami ne tik dėl hormonų pasikeitimo - būsimi tėvai taip pat sako, kad jų sapnai tapo labiau aiškūs, kartais gąsdinantys.

Būsimas vmažylis žada didelius pasikeitimus visiems šeimos nariams. Dėl šių pasikeitimų nėščios moters smegenys visada pasiruošusios apmąstymams ir savianalizei dieną ir naktį. “Sapnavau, jog mes su vyru nuvežėme mūsų dvimetę dukrytę mano tėvams ir pamiršome ją pasiimti. Aš galvoju, jog šis sapnas atspinti mano baimes, kad po vaiko gimimo vyresnė dukra gaus mažiau dėmesio.”

Sapnai vystosi kartu su nėštumu

Sapno turinį nėštumo metu dažnai atspindi baimės ir baimės, kurios keičiasi nėštumo eigoje. Ankstyvuosiose nėštumo stadijos sapnuose gausu daug vaisingumo simbolių: augalai vazonuose, vaisiai, sėklos, vanduo, jūros bangos.

Link nėštumo vidurio naktinėse fantazijose atsiranda vaikai ir sapnai prisipildo jūsų vaiko vaizdiniais, vaikais visumoje ir gyvūnų jaunikliais (šuniukais ir kačiukais). Kai kurioms moterims sapnuojasi, jog jos visai nėra nėščios ir tuomet jos atsibunda pasimetusios ir siaube. Daugelis moteris atranda, jog jų sapnuose pasikartoja “statybų” tema ir tai turbūt yra atspindys jų vaidmens naujos gyvybės sukūrime.

Link nėštumo pabaigos sapnai gali tapti naktiniais košmarais. Vaikas gimsta su anomalijomis, jūs niekaip negalite pagimdyti arba jums pavogia kūdikį. Trečiame trimestre sapnai kitomis temomis gali tapti labiau nerimastingi. Jums gali prisisapnuoti nemalonumai darbe ar išsiskyrimas su vyru, bet daugeliui moterų košmarai susiję su vaiku.

Pavyzdžiui, jums dingsta pienas tuomet, kai vaikas nori valgyti arba jūs pati padarote ką nors siaubingo. Dažniausiai sutinkamas sapnas - jauna mama sužeidžia savo vaiką. “Man visada sapnuojasi apie sužalotus vaikus. Gydytojas sako, kad tai gali būti susiję su realiu pavojumi, kurį sukelia vaikas nusistovėjusiam gyvenimo būdui ir kūno formoms.”

Kaip padaryti sapnus gydomaisiais?

Daugumai būsimų mamų padeda šis patarimas. Jos užrašo nemalonų sapną ir paskui sukuria jam gražią pabaigą. Naudinga užrašyti siužetą, kuris kartojasi sapnuose ir pabandyti surasti, kas galėtų atspindėti vieną ar kitą užslėptą problemą. Paskatinkite vyrą papasakoti jums apie jo sapnus: jie irgi stipriai keičiasi.

“Man visada sapnuojasi, jog aš randu slaptą kambarį. Pas mus ir taip daug vietos, bet aš labai džiaugiuosi šiuo atradimu. Draugė pasakė, jog naujos erdvės atrastos sapnuose reiškia naujus gebėjimus ir tikiu, jog tai reiškia, jog aš sėkmingai susitvarkysiu su naujomis pareigomis.”

U.Sirc, M. Sirs “Belaukiant mažylio”