Nėštumo kalendorius

27.
Savaitė

Savaitės posakis

"Nėštumas - tai vienintelis laikas moteriai, kai ji pagaliau gali atsipalaiduoti dėl pilvo raumenų ir tuo pačiu metu atrodyti stulbinančiai gražiai!"

Nežinomas autorius

Būsima mama

Šeši su puse mėnesio, 27 savaitės jau praaeityje. Nenuostabu, kad jaučiatės pavargusios nuo nėštumo. Šiuo laikotarpiu jums gali ateiti mintis: "Greičiau ateitų gimdymo metas!" Sunkumas, svorio padidėjimo jausmas, dusulys, vidurių užkietėjimas, rėmuo, skausmai, dažnas šlapinimasis, nemiga naktį, mieguistumas dienos metu - visa tai taip sunku ištverti! Daugelis nėščių moterų skundžiasi, kad rankos ir kojos laikas nuo laiko nutirpsta.

Priminkite sau, kad nėštumas - tai laikina būsena. Dabar tai gali atrodyti nerealu, tačiau jūs jo ilgėsitės. Ilgėsitės vaiko judesių pilve, palyginti didelės laisvės (jei jos neturite - naudokitės proga atsipalaiduoti), kūno pasikeitimo.

Gerokai pasikeičia moters kraujo sudėtis, didėja cholesterolio lygis. Žinoma, cholesterolis yra labai kenksminga medžiaga, tačiau nėštumo metu jis būtinas placentos gyvybinės funkcijos palaikymui. Jis stiprina placentą ir padeda gamintis progesteronui – hormonui, kuris gerina pieno liaukų darbą. Tačiau dėl cholesterolio apie 10 kilogramų padidėja kūno svoris. Nepamirškite, kad dauguma svorio sudaro vaisiaus vandenys, ir šis svoris išnyks po gimdymo. Nereikia laikytis dietos, tai labai žalinga jūsų kūdikiui.

šiuo metu jūsų kūnas pradeda aktyviai ruoštis gimdymui. Kaulai palaipsniui suminkštėja, kad atsivertų gimdymo kanalas. Todėl galimi skausmai dubens ir gaktos srityse. "Anties eisena" yra simfizito ženklas.

Mityba

Savaitės produktas: kedro riešutai

Gydytojai ir dietologai rekomenduoja kedro riešutus valgyti visiems žmonėms! Vaikams ir nėščioms moterims šie maži rutuliukai yra nepakeičiami. Kedro riešutų sudėtis yra turtinga ir unikali! Kedro riešute yra 19 amino rūgščių, kurių dauguma yra nepakeičiamos kūdikių maitinimuisi. Visų pirma, tai yra argininas, būtinas augimui ir vaiko vystymuisi.

Labai vertingas yra baltymas, kuris yra labai artimos sudėties ir formos žmogiškam, todėl beveik pilnai organizmo įsisavinamas. Tokia savybe negali pasigirti nė vienas iš riešutų, kaip ir labai didele fosforo koncentracija.

Kedro riešutai turi beveik visus vitaminų ir mineralus, reikalingus vaisiaus augimui ir vystymuisi. Tai pirmiausiai vitaminai E ir B, o taip pat C, D, P. Branduoliuose daug fosforo, kalio, kalcio, jodo, silicio, mangano, vario, cinko, vanadžio, molibdeno, nikelio, boro, alavo, be to yra ląstelienos, gliukozės, fruktozės, sacharozės, krakmolo, dekstrino, pentozanų, eterinių aliejų ir kitų naudingų medžiagų.

Nėštumo metu kedro riešutai gali padėti atsikratyti hemorojus: 1 šaukštą kevalų užpilkite 200 ml verdančio vandens ir palikite valandai nusistovėti. Vartoti po 2 šaukštus 3-5 kartus per dieną.

Tačiau nevartokite daugiau nei 2 šaukštų riešutų ar 3 arbatinių šaukštelių aliejaus per dieną. Taip pat svarbu, kad produktas būtu aukštos kokybės. Nuo to priklauso ne tik nauda, bet ir skonis bei poveikis. Pavyzdžiui, daugelis sako, kad burnoje jaučiamas kartumas. Tai būdinga prastos kokybės produktams, arba riešutai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis arba anksčiau buvo spaustas aliejus - šiuo atveju jie praranda dalį savo naudingų savybių ir greitai genda. Geri riešutai yra malonaus skonio ir lengvai kramtosi, skirtingai nuo jau spaustų, kurių kvapas kartaus ir šiek tiek primena gumą.

Ekspertai rekomenduoja kedro riešutus pirkti nenuluptus, nes be odelės jie gali būti saugomi ne ilgiau 2 savaites.

Nepamirškite kedro riešutų ir po gimdymo, jie didina laktaciją ir yra reikalingi vaikui, skatina intelekto vystymąsi ir yra ypač naudingi keičiantis pieniniams dantims.

Būsimas mažylis

Jūsų vaikui 27 savaitė - dar vienas spartaus augimo laikotarpis. Jis sveria apie 900 gramų, o ūgis - apie 36 cm. Sparčiai vystosi smegenys ir nervų sistema. Hipofizio liauka gamina somatotropiną, kuris padeda jūsų sūnui ar dukrai augti.

Aktyviai dirba vaisiaus endokrininė sistema. Kasa gamina insuliną. Skydliaukė – kalcitoniną, trijodtironiną, tiroksiną, šie hormonai reguliuoja kalcio kiekį organizme, yra atsakingi už jo protinius sugebėjimus, medžiagų apykaitos procesus. Apskritai, vaikas tampa vis labiau nepriklausomas nuo motinos. Tikėtina, kad tai jūs pajusite - 27 nėštumo savaitę turi pagerėti savijauta.

Visos pagrindinės organų sistemos jau susiformavusios. Aktyviai vystosi imuninė sistema, kvėpavimo sistemoje formuojasi alveolės ir kvėpavimo traktas. Pradeda gamintis surfaktantas - labai svarbi medžiaga, padėsianti atverti alveoles vaikeliui pirmą kartą įkvėpus! Gimimo metu surfaktanto turėtų būti pakankamai savarankiškam kvėpavimui. Priešingu atveju, vaikas turi būti prijungtas prie kvėpavimo aparato. Vaisius jau yra gyvybingas. Ir net jei vaikas gims šiuo metu, po tinkamai suteiktos medicininės pagalbos ir modernios įrangos - kūdikis galės gyventi! Tačiau iki pilno išnešiojimo dar yra likę 13 savaičių.

Vaisiaus išvaizda vis labiau panašėja į būsimo kūdikio. Suformavusios akys, ausys, matomos blakstienos, antakiai ir plaukai, ant rankų ir kojų pirštų auga minkšti nagučiai. Aiškiai matomi lytiniai organai. Oda atrodo raukšlėta, dėl nuolatinio būvimo vandenyje. Ji jau nėra ryškiai raudonos, o kiekvieną dieną tampa vis šviesesne - kūdikis auginasi riebalinį sluoksnį!

Jūsų sūnus ar dukra ne tik atsimerkia ir užsimerkia, bet taip pat ir gerai reaguoja į šviesą. Apskritai, jis jau elgiasi kaip vaikas: jaučia skonį ir kvapą, girdi garsus, rodo emocijas, žaidžia. Jis turi savo miego ir būdravimo režimą ir jūs turbūt tai jau pastebėjote. Jūsų kūdikiui kol kas dar pakanka vietos šuoliukams, pasitempimams ir apsivertimams, ir jis energingai treniruojasi, kojytėmis atsispiria į mamos pilvą. Tai būtina jo raumenų vystymuisi.

Kartais galite pajausti nestiprius ritmingus sudrebėjimus: tai jūsų kūdikis žagsi. Paprastai, žagsėjimas trunka neilgai ir vaikui nesukelio jokio diskomforto!

Tyrimai

Paprastai ultragarso tyrimas 27 nėštumo savaitę nėra atleikamas. Tačiau būsimai mamai gali būti gydytojo paskirti papildomi tyrimai. Priežastys gali būti įvairios: nepalankios nėštumo eigos įtarimas, mamos pernešamos infekcijos, lėtinis mama susirgimai ar kiti gydytojo įtarimai. Nesijaudinkite, jei jums yra skiriamas neplaninis tyrimas. Atminkite, kad persidraudimas ir nauja informacija apie vaisių nebūna nereikalinga.

Tyrimo metu vertinamas vaisiaus padėtis, jo svoris, ūgis ir išsivystymas. Gydytojas stebės vaisiaus judesius, pažiūrės kaip vystosi organai ir paklausys širdies ritmo. 27 savaitę maža širdelė plaka 140-150 dažniu per minutę, o plaučiai – 40 įkvėpimų. Gydytojas pažymės placentos padėtį, vaisiaus vandenų kiekį ir būkle. Vertinama, ar nedidėja miomos, jei buvo diagnozuotos iki nėštumo. Visos šios charakteristikos yra labai svarbios, nes padeda nustatyti vaisiaus amžių, įvertinti jo gerovę. Jei jūs vis dar nežinote kūdikio lyties, didelė tikimybė, jog šio tyrimo metu jums ją pasakys.

Jei Jūsų kraujo grupė rezus neigiama, jums greičiausiai paskirs papildomą kraujo tyrimą kraujo grupių konfliktui nėštumo metu nustatyti.

© Visos teisės saugomos Mamyciuklubas.lt 2013

Nėštumo kalendorių redagavo Maxmeda gydytoja ginekologė Kristina Stanslovaitytė

Patarimai

Tinimai

Tinimas nėštumo metu - labai dažnas reiškinys. Tinimas atsiranda dėl kraujo pertekliaus, kuris atsiranda nėštumo metu (nerašykite šito sakinio)

Kaip išvengti tinimų nėštumo metu?

• Stenkitės daugiau judėti (sėdimas gyvenimo būdas yra kontraindikacija pabrinkimui);

• Kiekvieną dieną 15 minučių gulėti pakėlusi kojas;

• Vonia su jūros druska. Vandens temperatūra apie 30-35 °C;

• Neapribokite skysčių vartojimo. Jei organizmas negauna pakankamai skysčių, jis yra linkęs jį laikyti savyje. Jums reikia išgerti iki 3 litrų per dieną;

• Reguliariai mankštinkitės. Darykite rytinę mankštą;

• Nenaudokite maisto produktų su natriu (alyvuogės, sūdyti riešutai);

• Apribokite druskos vartojimą (iki 1-1,5 gramų per dieną), sunkiais atvejais iš viso atsisakykite jos. Taip pat atsisakykite prieskonių, aštrių patiekalų, rūkyto maisto, kuris sukelia troškulį ir slopina skysčių pasišalinimą iš organizmo;

• Nepiktnaudžiaukite saldintais ir gazuotais gėrimais, kurie lėtina skysčių pasišalinimą iš organizmo;

• Pasistenkite mažiau būti karštose vietose;

• Naudokite gelį nuo patinimų.