Nėštumo kalendorius

34.
Savaitė

Savaitės posakis

“Jeigu esi mama - visada kažkur vėluosi, bet už tai tavo gyvenime visada bus pirmosios pakalnutės ir geltonių pienių vainikai. Juk vaikai negali tiesiog pro tai praeiti”.

Nežinomas autorius

Būsima mama

34 nėštumo savaitę dažni “svečiai” - skausmai juosmenyje, pilve, nugaroje - tai dėl pilvo ir gimdos augimo. Ilgainiui organizmas pradeda gaminti didelį kiekį tam tikrų hormonų, kurie padeda suminkštinti raiščius ir sąnarius, tam, kad palengvintų vaikui praeiti per gimdymo takus. Bet nereikia viso tempiančio skausmo pilve priskirti organizmo pasiruošimui gimdyti.

Skausmas apatinėje nugaros dalyje ir pilvo apačioje gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Jeigu toks skausmas nuolatinis - kreipkitės konsultacijos pas gydytoją. Taip pat galite pradėti jausti gimdos susitraukimus, tai yra vadinamieji paruošiamieji sąrėmiai. Jie gali būti skausmingi ir vykti nereguliariai. Jeigu vis tik jie pasidaro reguliarūs ir nubėga vaisiaus vandenys - nedelsiant iškvieskite greitąją pagalbą, kad jus paguldytų į gimdymo namus.

Mityba

Ankštinės daržovės nėštumo metu

Pupelės, lęšiai, juodosios pupos ir juodos pupelės, avinžirniai ir kt. Pasirinkimas labai didelis! Iš visų daržovių ankštiniai turi daugiausiai maistinių skaidulų ir baltymų.

Jūs jau žinote, kokie svarbūs baltymai nėštumo metu. O štai apie maistines skaidulas girdite pirmą kartą, nors šita medžiaga gali tapti geriausiu draugu visus devynius mėnesius laukiantis kūdikio. Neštumo metu sulėtėja virškinimo trakto veikla, kas gali įtakoti vidurių užkietėjimą ir hemarojų. Maistinės skaidulos gali apsaugoti ir išspręsti šias problemas. Be to, šie produktai turi daug maistinių skaidulų - pupelės yra nuostabus geležies, kalcio ir cinko šaltinis.

Būsimas mažylis

Vaiko vystymosi ypatumai 34 savaitę: sumažėjęs pirminio dangalo, o su juo - ir varškinis sluoksnis. Oda vis labiau lygėja ir darosi šviesesnė. Papildomai tvarkosi inkstų funkcija dėl jau į virškinimo traktą papuolančių vaisiaus vandenų. Šiuo periodu vaikas pakeičia savo padėtį ir nusileidžia galva į apačią tam, jog būtų lengviau keliauti gimdymo takais.

Vaiko ūgis 34 savaitę - 32 centimetrai, o svoris - 2,25 kilogramai. Šie skaičiai gali skirtis ir priklauso nuo vaiko sudėjimo ir vystymosi.

Judesių stebėjimas

34 savaitę vaikutis jau gana didelis, todėl jo judėjimas gimdoje tampa mažiau aktyvus, o spardymaisi - stipresni. Dažnai vaikas mamai sukelia tam tikrus nepatogumus, pavyzdžiui, įspiria koja į šonkaulius taip sukeldamas didelį diskomfortą. Bet pačių judesių neįmanoma nepastebėti, net jei jie retesni. Šiuo periodu būtina užfiksuoti judesių kiekį - per dvylika valandų jų turi būti ne mažiau dešimties.

Būsima mama jaučia visus vaiko pozos pasikeitimus, nes tokiu būdu mažylis praneša apie savo džiaugsmą ar nepasitenkinimą, savijautą. Staigūs spyriai paprastai reiškia didesnių garsų (pavyzdžiui, muzikos) ar ryškios šviesos išgąstį. Per šį laikotarpį geriau venkite tokių situacijų, nes staigus vaisiaus pozos pakeitimas gali įtakoti tai, jog kūdikis apsivers ir nebūtinai į tą pusę, kuri geriausia natūraliam gimdymui.

© Visos teisės saugomos Mamyciuklubas.lt 2013

Nėštumo kalendorių redagavo Maxmeda gydytoja ginekologė Kristina Stanslovaitytė

Patarimai

Gimdymo krepšys

Ir štai atėjo jaudinantis momentas susirinkti visus būtiniausius daiktus kelionei į gimdymo namus.

Pats svarbiausias dalykas - neužmirškite pasiimti pasą ar ID kortelės bei visus kitus dokumentus, susikaupusius per nėštumą. Jeigu planuojate gimdyti su vyru ar kitu žmogumi, jam irgi reikės turėti asmens dokumentą (nors būna, kad jo neprašoma).

Drabužiai būsimai mamai gimdymo metu:

-kojinės, šlepetės, chalatas.

-po gimdymo - maitinimui skirta liemenėlė ir patogi apranga kūdikio maitinimui krūtimi, šlepetės į dušą. Šlepetės ir drabužiai pagal ligoninės reikalavimus žmogui, kuris palaikys mamą gimdant.

-3-4 komplektai naujagimių drabužėlių.

-Medvilninių rankšluostėlių.

-Dvi plonos kepurėlės, dvi poros medvilninių kumštinių pirštinių ir šiltų vilnonių kojinaičių. Visi drabužiai, netgi nauji, turi būti išskalbti ir išlyginti!

-taip pat įsidėkite negazuoto vandens bei lengvų užkandžių - javainių batonėliai, riešutų ir jogurto.

-asmeninės higienos daiktai: rankšluostis, higieniniai paketai pogimdyviniam laikotarpiui, vienkartinės kelnaitės.

Vaikučiui:

-vaikiškas muilas, rankšluostis,

-šlapios servetėlės ir sauskelnės.Pačios geriausios pirmosios sauskelnės vaikui - minkštos, iš kvėpuojančių medžiagų su medvilne, su vieta bambos žaizdelei (virkštelės liekanai) tam, kad jos netraumuotų jautrios vietos ant pilvo, ir drėgmės indikatoriumi tam, kad mama neklysdama žinotų, kada reikia keisti kūdikiui sauskelnes.