Nėštumo kalendorius

7.
Savaitė

Savaitės posakis

„Kiekvienai pelėdai jos pelėdžiukas pats gražiausias“

Liaudies išmintis

Kas vyksta su tavimi ir mažyliu šiame etape? O tu susimąstei, kiek dabar sveria tavo mažylis ir kaip jis atrodys gimęs? Pats laikas pasvajoti!

Būsima mama

Greičiausiai tu dar neatrodai nėščia, bet žinok, kad tavo gimda auga ir tai liudija apie nėštumą. Iki pastojant ji buvo tokio dydžio kaip nedidelis kumštis, o dabar jau maždaug greipfruto didumo. Augant gimdai gali jausti skausmus apatinėje pilvo srityje.

Jau 2—3 savaites neturi menstruacijų. Pykinimas šią savaitę gali sustiprėti. Šiame etape vaisiaus kiaušinėlis prisitvirtina prie gimdos sienelės. Gimdos kaklelis atsipalaidavęs. Šioje nėštumo savaitėje ginekologai dar neapžiūri nėščiosios kėdėje.

Gleivės gimdos kaklelye tampa klampios, tirštos, sudarydamos taip vadinamą gleivių kamštį, atskiriantis gimdą nuo išorinio pasaulio. Kamštis pasišalins prieš gimdymą ir primins taip vadinamą ?gleivių kamštis Septinoje savaitėje areolės (pigmentinė dėmė) aplink krūtų spenelius gali patamsėti. Tai įprasta nėštumo metu.

Mityba

7 nėštumo savaitėje labai svarbu į savo mitybos racioną įtraukti produktus, praturtintus kalciu. Tai būtina sąlyga, norint, kad mažylio pieniniai dantukai ateityje būtų stiprūs ir sveiki. Tačiau nepiknaudžiaukite kalciu, nes tai padidins gimdos tonusą. Venkite produktų, kurie sukelia pilvo pūtimą – kopūstai, bulvių traškučiai, keptos bulvės ir kt.

Būsimas mažylis

Teoriškai tavo mažylis dar embrionas, nes jis dar turi mažą uodegytę, kuri išnyks po kelių savaičių. Širdelė ir smegenys vystosi toliau, jų struktūra tampa vis sudėtingesnė. Formuojasi skruostai, pasirodo nosytės galiukas. Galvos šonuose matyti du mažyčiai pigmentiniai rutuliukai. Po kelių mėnesių jie persikels ant veido ir virs dvi dailiomis akytėmis.

Galima jau įžiūrėti mažytes nosies šnerves. Praėjo savaitė, kai pasirodė galūnių užuomazgos, o jau galima susigaudyti, kur bus ranka, kur petukas. Dabar jūsų mažylis užaugo iki 8 mm – jis žirnio dydžio. Ilgis nuo viršugalvio iki pasturgalio yra 5-13 mm. Svoris apie 0,8 g.

© Visos teisės saugomos Mamyciuklubas.lt 2013

Nėštumo kalendorių redagavo Maxmeda gydytoja ginekologė Kristina Stanslovaitytė

Patarimai

Mitai apie nėštumą

Jei laukiesi pirmagimio, tau iškyla begalė klausimų ir abejonių – ypač jeigu draugai ir pažįstami pasakoja apie įvairiausius liaudiškus prietarus. Pradėk nuo dabar ignoruoti įvairius mitus, susijusius su nėštumu! Mes aptarsime pačius populiariausius!

1.Labai paplitęs mitas – Negalima kirptis ir dažyti plaukų. Mūsų protėviai tikėjo, kad plaukai apsaugo nuo šalčio ir kad juose slepiasi gyvybinės žmogaus galios. Todėl ir nebuvo galima kirptis. Iš tiesų: nėštumas – tinkamiausias metas atauginti plaukus, dėl hormoninių pokyčių jie ima augti greičiau nei įprastai. Bet jei plaukai trukdo būsimai mamytei, lenda į akis, erzina – geriausia juos patrumpinti. Na o plaukų dažai gali „pasielgti, kaip nori“ nėštumo metu, tad dažymo rezultato numatyti neįmanoma.

2.Taip pat turbūt girdėjai kalbų, kad Negalima pačiai pirkti kūdikio kraitelio, nes jei drabužėliai nupirkti, o kūdikis dar negimęs, jį „pasisavins“ svetimos mistinės jėgos ir nėštumas nutrūks. Iš tiesų, daug yra tikinčių šiuo prietaru. Gimdymo namuose nereti atvejai, kai kūdikiai iš gimdymo namų išvyksta, aprengti naujais drabužėliais, prie kurių dar prikabintos kainų etikėtės. Taip nutinka, kai drabužėliais paskutinę minutę rūpinasi tėtis. Klausimas - kas naudingiau, nauji, dar neskalbti ir nelyginti rūbeliai  ar mamos ramybė – lieka atviras. Juk pačiai rinkti daiktelius būsimam mažyliui suteikia didelį džiaugsmą, tad nekreipkite dėmesio į prietarus ir leiskite sau šį malonumą. Be to, tai išvaduos jūs iš nereikalingo nerimo pirmomis dienomis po gimdymo.

3.Dar vienas paplitęs mitas – Negalima siūti, megzti ar prisiūti lopą, nes mezgant, kūdikio virkštelė gali apsivynioti, siuvimas bus kaltas dėl to, jei bus užkirstas kelias kūdikiui ateiti į šį pasaulį, o sagos ar lopo prisiuvimas – priežastis atsirasti apgamams. Iš tiesų, jokio paaiškinimo šiam prietarui nėra. Gal tik reikia stebėti save, kad nebūtumėte per ilgai vienoje statiškoje pozoje. Geriau laikas nuo laiko keisti kūno padėtį – atsistoti ir pasivaikščioti, kad mažylis gautų pakankamą kiekį deguonies.