Nepilnametės mamos

30. Jul, 09:33

Mamytės norėjau paklausti,ką manote apie nepilnametes mamytes? smerkiate/palaikote? ir dėl kokios priežasties taip darote? :))

Lukunia9 Lukunia9 17. Dec 2013, 12:06

Nezinau. Tai jei dabar su manim mama nekalbejo apie tai tai man eit skiest kojas? Nu ir kas kad nekalbejo.. 16 p ne 3 metai tau.biski galima jau ir paciai galvot ir nereikia verst kaltes kitam.. (mamai)

17. Dec 2013, 12:06

Su manim apie seksą irgi niekas niekas nekalbėjo, tik būdavo trumpas ir aiškus pasakymas, jog baisi gėda lytiniai santykiai kol mokaisi vidurinėje. Aš tuo tikėjau ir niekada nesigailėjau. Galiausiai žinojau iš kur atsiranda vaikai 😃 O apie tai, jog apsaugos gali nepadėti jau kalbėjo ir mano laikas mokykloje, apie ligas buvo dar biausiau išgirsti.

17. Dec 2013, 12:01

Beprotiškas poelgis tai nereiškia , jog nesisaugojau.

17. Dec 2013, 12:00

Taip... man labai liūdna, kad su manimi niekas apie tai nekalbėjo... ir iš tikrųjų nekalbėjo, todėl turbūt ir neatrodė man baisus šis poelgis

17. Dec 2013, 12:00 emskas

Pati sakei, jog buvo beprotiškas poelgis, tai nežinau kaip kitaip galvoti. Tau geriau žinoti.

17. Dec 2013, 11:57 mellisa

Aš nežinau ką jūs galvojate, bet supratau, kad jūs galvojote jog aš nesisaugojau? 😀

17. Dec 2013, 11:50 emskas

Lengviausia kalbėti apie kitus, nematant savęs 😀 Vieniems vienas reiškinys baisu, kitiems kitas. Tau baisu, kai draugės draugauja su gerokai vyresniais, tačiau gal jos saugojasi ir nebus tų vaikučių, o gal draugėm baisu, jog tu su vaiku namie sėdi ...
Šaunuolė esi, kad stengiesi ir tai matosi, bet pirmiausia pati baik mokslus ir nesvajok ką baigs dukra. Kelintoj klasėj mokaisi? Kokį išsilavinimą norėtum įgyti?
Man baisiausia, kai esi nepilnametė, o vyras vyresnis. Juk mergaitės organizmas tik auga, o tau ten kiša savo nemažą organą vyras, o ne paauglys. Kai esu mačius pasekmių iš šalies, tai nelinkiu tau tokios lemties, bet medikai teigia, jog net 70% tokios merginos turi skaudžias pasekmes. Keista, jog apie tai nekalbama.
Tu kalbi apie džiugias akimirkas (gimimas, vaikelio maitinimas ir pan.), o aš visa tai patyriau tik pernai, būdama 28 m., o va 16 m. mokiausi, lankiau būrelius, ėjau į šokius, tiesa sakant net ne pirmas kartas rūpėjo 😃 Aš pasibučiavau su vaikinu, tiesa geroookai vyresniu, tik 17 m. ir vos neapsivėmiau 😃 Prašė padovanot nekaltybę, tai lėkiau akis išdegus 😃 Ir negalvok, jog aš kažkokia tundra buvau, tiesiog buvo vertybės, auklėjimas visiškai kitokie, galiausiai pačios galva ne kopūstas.
Mes nesibaisim, greičiau gailimės ir neteisiam tavęs. Juk tau tenka be galo sunki našta už beprotišką poelgį.

17. Dec 2013, 11:33 krisliukas

Ačiū už gerą žodį, labai smagu išgirsti iš šono stebinčio ir padėties vertinančio žmogaus pasisakymą, žinomam aš begalo stengiuosi ir šioj temoj jau norėjau nebe atrašyti, nes čia 4 ar 5 mamytės manimi baisisi, jaučiuosi gan vieniša, o dar toks užglaistytas apstumimas, gražiais, ausiai maloniais žodžiais, bet širdžiai drąskankančiais žodžiais. Tad ir pagalvoju, nesvarbu, kad aš mama, gal man ne vieta čia, nes kitos mamytės šlykštisi mano istorija, tai net pasigailėjau, kad papasakojau. Iš kitos pusės bijau pasidaryti intravertė, nes tik mamai papasakoti neužtenka...

17. Dec 2013, 11:23 Lukunia9

Manau, jei tokia būčiau, tai net nesiregistruočiau čia. Na, mano gyvenimas neturėtų toks būti, bet aš apsipratausu savo būtim ir su tokia savo ateitimi ir gyvenu kaip kiekviena normali motina, gyvenu netoli mamos, bet atskrirai nuomojamės su vyru butą, nenoriu jai užkrauti naštos ir iš visų jėgų stengiuosi jai jo neužkrauti, bet ji labai myli savo anūkę, tad būna pati ją pasiema, o aš nuvažiuoju į mokyklą tuo tarpu.

Krisliukas Krisliukas 17. Dec 2013, 11:22 emskas

šaunuolė - taip ir toliau, nenusimink..vadinas, toks tavo gyvenimo kelias ir likimas 😀
matos, kad esi protinga (vien tik tas dalykas, kad rašydama klaidų nedarai ir sklandžiai reiški savo mintis 😉)
atsitiko tai, kas turėjo atsitikt..svarbiausia, kad turi palaikančių tave žmonių

17. Dec 2013, 11:18 Sonatel*

Žinoma, kai sužinojau galvojau, kad čia mano kelio pabaiga, visą gyenimą turėsiu eiti šunkeliais arba darytis abortą, bet vienintelis žmogus, kuris mane atvedė į protą, tai buvo mano mama, kuri pati buvo didelėj nevilty. Aš labai visada norėjau būti jauna graži mama, žinoma ne tokia jauna, bet yra kaip yra ir džiaugiuosi savo dukryte bet kuriuo atveju, pasinėriau į mamos gyvenimą ir nebenoriu išnerti, žinoma sunku, labai sunku, bet yra ir nuostabių, džiugių akimirku, gimimas, pirmas valgymas iš šaukštuko, pimoji košytė, sėdėjimas, stovėjas, pirmieji žingsniai.. kol kas iki tiek daėjome, ir žinau, kad kiekvienai mamai tai matyti ir patirti yra didžiulė palaima. 😀

Lukunia9 Lukunia9 17. Dec 2013, 11:14

Nera cia ka smerkt jei pati augini, stengies.. tiesiog daug matau nepilnameciu kur gyvenu, jos kaimynes mano. Tj siaubas...
Mano nuomone jei jau pasidarei tai ir sedek, o nenumetinek kitiems kaip kukute.. jei ziuri pati isvien buni su vaiku tj saunu. Nes ir yra tokiu kurios jaunos abortus daro.
O po to pastoti negali

Lukunia9 Lukunia9 17. Dec 2013, 11:11 Sonatel*

Na taip .bet yra tokiu kurios mamoms savo numeta ir toliau laksto..

17. Dec 2013, 10:52 emskas

Mano vyras yra 7 metais už mane vyresnis 😀 Man 24 jam 31 tuoj. Esame patys laimingiausi būsimi tėvai, laukiam išsvajotos pirmagimės, gyvenam nuostabiai ir jei man kas lieptų rinktis, viską kartočiau dar tuziną kartų, nes mūsų gyvenimas iš tiesų yra pilnutėlis - buvo daug kelionių, vakarėlių, festivalių, buvo studijos, darbas, ir toliau mes to neatsisakome, tačiau dabar metas mūsų dukrytei. Tačiau kai tau 16 tai 8 metais vyresnis vyras turbūt atrodo kaip pedofilas? 😃
O šiaip tai mano nuomone - turbūt nei viena pastojusi nepilnametė nekrykštavo iš laimės dėl kūdikio - o taip būti neturėtų. Turbūt nei vienai nebuvo lengva ir gera bei nėštumas nekėlė rūpesčių bei streso. Tačiau KAI jau taip nutiko - smerkti tikrai yra neteisinga. Tai netgi nėra smerktina. Tiesiog merginos pačios sau meškos paslaugą pasidaro, tačiau tokį kryžių ne kiekviena paneštų, todėl sakyčiau šaunuolės, jog ryžotės vaikučius auginti, šaunuolės, jog mylite, stengiatės.

17. Dec 2013, 10:23 Ponia

Aš apie save dabar ir nekalbėjau, jei nematai. 😀 aš kalbu, kai panelės draugauja 🤓9metais vyresniais vaikinais, man cia yra baisu. O mano situacija yra visiškai kitokia, aš apie save nekalbėjau, bet jei kalbant apie save aš savimi visiškai nesididžiuoju ir savo gyvenimu, bet aš ne iš tokių, kad vekšlenčiau ir graudinčiausi, kaip yra taip yra, nieko nebepakeisiu ir žiūriu į ateity su visomis viltimis į savo dukrą, kad ji susilauks savųjų savo laiku ir svarbiausia,kad pasibaigtų mokslus pirmiausia. O jei tau aš tokia baisi, kad mokausi vakarinėje ir turiu vaiką, tai baisėkis pati sau, o ne veišai baisėkis, nes taip elgtis negražu, tu turbūt nepagalvoji, kad aš stengiuosi iš paskutiniųjų dabar, kad pasiekčiau savo užsibrėžtų tikslų, kad man yra labai sunku ir stengiusoi nepalūžti. Labai lengva kiekvienam kritikuoti ir smerkti, kokia tu esi kekšė, kad sugulei tokių metų iš tikrųjų tik aš žinau, kodėl taip padariau ir aš visada žinosiu, o baisėtis galima kiekvienas, juk taip lengva yra kita apstumti, o ištverti tą ką išveria kitas - ne kiekvienas.

Lukunia9 Lukunia9 17. Dec 2013, 10:03 Deivukė

Man tai isvis buvo ziauriai pasakyta. Karta buvo sveciu, ir tevas su vyrais kalbejo ir kazkaip uzvede tema apie nepilnametes. Ir jo paklause o ka tu darytum jei tavo dukra pastotu ? Tj nesudvejodamas pasake , kad stvertu uz plauku ir i kokio palange detu su galva.net nustebau..

17. Dec 2013, 09:23

Nesmerkiu, bet nenoreciau, kad mano dukra 16 jau turetu vaika 😀 as pati 16 dar su lelem zaidziau 😃 paskui buvo laikas, klubams vakareliams ir panasiai, bet niekada nekilo mintis gultis i lova su bet kuo 😀 nors dabartinis vyras ir nebuvo man pirmasis draugas, bet vienos rankos pristu uztenka suskaiciuoti kiek ju buvo 😀 kazkada mama buvo pasakius, kad jei nepilnamete parsinesiu vaika i namus, pati ji ir auginsiu isireze labai i smegenine, ir as kadangi tokio charakterio, kad turiu irodyti prisingai, tai pirmojo vaiko susilaukiau pries 27 gimtadieni 😃 dabar jau su antru sedziu rami, nes nereikia man nei i klubus, nei dar kur, nes jau savo laiku atsiautejau 😃 ir tikiuosiu sugebesiu savo dukrai isaiskinti, kad vaikai tokiam nera geriausia iseitis 😀 tegul viskas buna savo laiku 😀

16. Dec 2013, 22:35 Ponia

Čia ne mums suprasti, mes per senos anot jaunų nepilnamečių mamų 😃

16. Dec 2013, 22:29 emskas

Tu sakai tau baisu kai tavo klasiokes kelia nuotraukas kad draugauja su 23-24m. vaikinas? Nepyk bet man baisu kai 16 metu mergina jau turi vaika ir mokosi vakarineje mokykloje...Kur paauglystes ir nerupestingos vaikystes dziaugsmas? Tavo drauges bent turi galimybe pabuti merginomis, mokintis...Kazkaip keista kad stebiesi tokiais dalykais o saves nematai 😀

16. Dec 2013, 22:17 utopija

Pritariu tau 😀 Aš asmeniškai negebėčiau visko aprėpti ir gerbiu tas mamas, kurios geba aprėpti ir namus, ir vaikus, ir mokslus, ir darbus 😀 Vienu žodžiu sukasi kaip bitės 😀 Nors netikiu, kad nelieka nuskriaustų. Galiausia vien poilsio stoka yra didelis ženklas, kad sunku suderinti.
Kai dar dirbau, merginoms ginekologė skaitė paskaitą apie ankstyvą nėštumą t. y. iki 18 m., kai kurios tikrai susimąstė, buvo džiugu 😀 Nei nėštumas iki 18 m., nei labai vėlyvas, t. y. po 40 m. nėra gerai. Labiausiai įstrigo tai, jog nepilnametės lytiniai santykiai vėliau gręsia ne tik nepilnaverčiu lytiniu gyvenimu, bet ir gimdos bei kitų organų pasmukimu, šlapimo, netgi išmatų nelaikymu. Nepatikėsit, tačiau turėjom mes merginą, kuri jau išėjusi iš globos namų, bet pas ją makštis buvo kaip kibiras ... vedžiau ją pas ginekologę seną, tai pakraupo, sakė taip plačiai dar nematė ir ką norėt, jei ji davėsi nuo 13 m. Baisu.

16. Dec 2013, 22:10 emskas

Daugeliui vaikų ir paauglių taip atrodo tiesiog, gal ir aš taip mąsčiau, bet neapsiversdavo liežuvis pasakyti, o dabar vaikai ir paaugliai deda ką galvoja ir dar daugiau.
Žmonės subręsta ne pagal metus. Nors faktiškai taip turėtų būti.

16. Dec 2013, 22:02

Kaip sakoma kaip pasiklosi - taip išsimiegosi. Nei smerkiu, nei nesmerkiu, tačiau viskam savas laikas, mokslai, studijos, šeima. Bet, jei sugebama viską kartu - šaunu. Visgi kažkas vis tiek nukenčia, nes šie dalykai tokie, kuriems reikia šimtaprocentinio dėmesio. Yra visokių jaunų mamų, yra visokių vyresnių. Tačiau šiandieninis stereotipas ankstyvos motinystės per daug keliamas ant pjedestalo ir tikrai ne vyresniųjų. Pati jauna mama tapau, nors ir pilnametė jau, bet atvirai pasakius toks amžius skirtas saviems potyriams, brendimui (fiziškai gali būt subrendus labai anksti, bet mąstymas tikrai nevisuomet yra suaugusio žmogaus, kuris yra atsakingas už savo sprendimus, poelgius. Manau, kad šešiolikmetės mąstymas tikrai skirsis nuo suaugusios moters virš trisdešimties. Ir pačios, jaunos mamos galvos kitaip po dešimties metų. Žinoma, laiko neatsuksi atgal, bet savo pavyzdžiu nesididžiuokit, nes kaip sakant auga nauja karta, ji perima vertybes. . . Na nežinau diskutuoti galima daug, ieškoti už ar prieš, visgi, manau sutiks kiekviena, kad niekas vaikučių neplanuoju nepilnametės būdamos, tad faktas, kad trūksta švietimo, galų gale atvirų pokalbių su mamomis, tetomis ar globėjomis . . . Viskam savas laikas.

16. Dec 2013, 21:16

Na, kai buvau truputį mažesnė, tai man atrodė, kad jau 30metų tai jau senis. Bet mano mama, kuriai 50metų, visada išliks jauna, nors jai ir niekas neduoda 50m, bet ne tas svarbiausia 😀
O šiaip jau pradedu suvokti, kai po biškį su vyresniais tenka pabendrauti, kad 30metų vyrai būna dar net nesubrendę 😃

16. Dec 2013, 21:13 Zylutee

Tai aš apie jus ir jūsų šeimą nieko ir nesakau, kad jie seni ar negražūs 😀

16. Dec 2013, 20:03 Zylutee

Aš kai dirbu su vaikais ir paaugliais, tik žinau, kad jie skaito jaunu žmogumi tik iki 18 m., o visi kiti baisūs seniai, toks suvokimas 😃
Aš tai dar esu jauna, na ne labai jauna, bet jauna ir tokia liksiu dar nežinia kiek metų 😀
Nepamenu kaip skaičiau vyresnius žmones būdama paauglė, bet buvo nuo mažų dienų įskiepinta pagarba.

16. Dec 2013, 19:59

Taip, sėdėjo 😀 Mano pirmoji gimė po cp dėl sėdyninės pirmeigos, nes gimdoje irgi sėdėjo 😀 Juk vaikelis gimdoje vartosi kaip tik gali, aišku, kol gali, nes vietos vis mažėja 😀

16. Dec 2013, 19:38

Sėdėjo?? Nu dar taip negirdėjus.. :o
Lengviau, todėl, kad gali išeiti visada jeigu labai reikia, ir mokytojai kitaip elgiasi su mokiniais. Ten mes su mokytojais lygiaverčiai, o vidurinėje ir rėkdavo ir žemindavo mokinius. Bet žinoma vakarinėje mokiniai mokytojų nervų neėda 😃
O pwtys mokslai tikrai nelengvesni, tokie patys 😀

16. Dec 2013, 19:05

Maniškis irgi nesenas dar - 31 m. 😃
Apie FB tai apskritai esu pakraupus kaip ten žmonės viešina gyvenimus ... O draugystės nepilnametėm su gerokai vyresniais gali ne kaip baigtis ir ne tik neplanuotu nėštumu, vienišos mamos statusu, bet ir vyriškiui BK, nors Lietuvoje lytiniai santykiai galimi nuo 14 m., tačiau ...
Vakarinėje gal lengviau mokintis nei vidurinėj? Bent jau taip girdėjau.
Ačiū, lytį galima pamatyti nuo 14 sav., tačiau dar nerodė, kai vakar žiūrėjo gyd., leliukas sėdėjo ir nieko nematė 😃

16. Dec 2013, 18:54

Mano vyras taip pat jaunas. Jam 20m 😀 Nors man baisu pažiūrėti, kaip i Facebook'ą, mano buvusios klasiokės įkelia nuotrauką, kad draugauja su 23-24metų vaikinu, o pačiai tik 16metų.. Mano vyras 3-5metų vyresnis už mane. 😀 Aš mokausi Kaune, Petrašiūnuose, suaugusiųjų mokymo centre, kitaip vakarinėje mokykloje.
Taip tu tiksliai pasakei apie vyrą 😃
Sveikinimai! Dar permažas turbūt, kad pamatyti ko laukiatės? 😀

16. Dec 2013, 18:46

Tai labai šaunu, kad gyvenat atskirai 😀 Kiek vyrui metų? Tai jau visa pana tavo mergaitė. Maniškei 1 m. 3 mėn., laukiuosi antro jau 14 sav. 😀 Mokaisi mokykloje? Aš įsivaizduoju kaip nelengva mokytis ir kartu šeimą žiūrėti, vistiek moteriai, nesvarbu kokio amžiaus, reikia išlaikyt visus 3 namų kampus, vaiką ir dar vyrą 😃 Aš studijavau MRU soc. darbo magistro studijose, bet stabdžiau studijas, man buvo sudėtinga tęsti, nors beliko tik pats magistrinis darbas.

1 2 3 4 5 6 7