Nepilnametės mamos

30. Jul, 09:33

Mamytės norėjau paklausti,ką manote apie nepilnametes mamytes? smerkiate/palaikote? ir dėl kokios priežasties taip darote? :))

16. Dec 2013, 18:42

Taip, šitą puikiai žinau. Bet 16metų manęs dirbti niekur nepriims, juolab, kad turiu dukrytę, kuriai tik tuoj metukai sueis. Turiu pareigas kitas savo šeimoj. Namus tvarkau, maisto pagaminimu aprūpinu visą savo šeimą ir galiausiai stipriai mokausi, kad vaikas matytų ateityje išsilavinusią mamą, kaip ir sakiau noriu būti autoritetas savo vaikui, kad nebūtų taip : 'Mama, tunesimokei, tai kam man mokytis'.

16. Dec 2013, 18:33

Neee, jus ne taip mane supratot. Dabar gyvenu atskirai nuo mamos, su vyru, jis mane išlaiko. Anksčiau, kai neturėjau dukters, tai taip, amam išlaikė, kaip ir priklauso. Tik norėjau pasakyti, kad mama daug dirbo ir dabar daug dirba.
Mano dukrai gruodzio 28d. metukai 😉

16. Dec 2013, 18:01

Aš tai nesupratau, nes emskas rašė "Nors mama dirbo ir dirba iki dabar per tris darbus, kad galėtų mane ir mano dvi seseris išlaikyti", bet gal tiesiog netiksliai paaiškino. Gerai, kai yra vyras, jis išlaiko, bet ir pačiai reikia nepamiršti savo pareigų - šeimą išlaiko abu. Nemoralizuoju, nepamokslauju, tiesiog šiaip sakau 😀

16. Dec 2013, 17:58 emskas

Mes esam jaunos, nors nežinau kiek Lukuniai metų 😃 Tačiau esam pilnametės. Va čia nepilnamečių požymis, kai jaunais žmonėmis skaito tik iki 18 m. 😃 Aš jaunu žmogumi skaitau tokį, kuris pats jaučiasi jaunas ir nesvarbu ar jam 30 m., ar 40 m. Patikėk, matau netoliese 15 m. paną, kuri raukšlėta nuo rūkymo, alkoholio, nekokybiško ir daug špakliaus.
Buvo ir man 16 m., tačiau buvau kito proto, gal ir kitas laikmetis buvo, kai nepilnametės dar netaip išdrįsdavo mylėtis bet kur, su bet kuo ir bet kada. Tačiau visokių buvo ir tada, visokių yra ir dabar. Aš dirbu vaikų globos namuose, yra pas mus merginų, sulaukusių pilnametystės, bendraujam po šiai dienai, buvo ir sunkių joms laikų, tačiau viena jau 20 m. ir kai išsikalbėjom ji dar nekalta. Vertinu tokias merginas, kurios buvo gyvenimo mėtytos, tačiau girdėjo ką kalba aplinkiniai, galiausiai ir vertybės.
O tu kalbi taip, nes taip ir mąstei, gal net mąstai "jūra man iki kelių", "neįmanoma man yra pastoti" ...
Niekas nekelia bangų, čia elementari diskusija.

16. Dec 2013, 17:49 emskas

Nesupratau tavo pirmojo klausimo, aš tik parašiau, jog mano tėvai išsiskyrė, kai man buvo 2,5 m., tik tiek.
Tu dar labai jauna ir nežinai kas laukia ateity. To nežinom niekas. Tiesa, kiek tavo vaikučiui metukų? Bent jau iš kitų tavo pasisakymų nepasakyčiau, jog esi laiminga, tuo labiau išlaikoma mamos. Na čia kaip kam dar, kiti laimingi, jog yra kas išlaiko. Man asmeniškai to nepakaktų ir net negalėčiau taip gyventi.
Aš irgi esu jauna mama, man tik 29 m., esu ir graži 😀
Dėl galimų gyvenimo nelaimių (negalėjimo pastoti, apsigimimų, ligų) nesam apsaugoti niekas ir nežinai kas laukia ateity. Aš žinau kas yra nevaisingumas, nepagydoma liga, dideli, ilgi ir sunkūs gydymai, tačiau jei reiktų gyvenimą kartoti kažin ar ryžčiaus pastoti nepilnametė, nors gerai pagalvojus, tai nepilnametei man būtų buvę pastoti daug lengviau nei kai ištekėjau 24 m. ir 25 m. pradėjom planuoti vaikus.

Lukunia9 Lukunia9 16. Dec 2013, 17:35

Man tai pikta tik del to kad sese tokio amziaus turiu ir labai jaudinuos del jos.. nes kaip Inga minejo db pas jaunima vos ne mados klyksmas.. tj tikrai..o tevai issiskyre, tai kartais mama nesusitvarko.. visgi tevas yra tevas..

Lukunia9 Lukunia9 16. Dec 2013, 17:29

Na jei vyras islaiko seima, tj puiku. Nes ant mamos peciu yra negrazu sedeti.. osvarbiausia kad lialka butu sveika

16. Dec 2013, 17:23

Uojetau, ko jūs čia prisikabinot? Taip, beprotiško. Jei neesat jauos ir nesuprasit, nes tada tiesiog jūra man iki kelių buvo ir kad ir kaip kvailai skambėtų, atrodė, kad neįmanoma man yra pastoti, tad nereikia čia piktintis ir kelti bangų.
Taip, jau sakiau, turiu santuokinį vyrą, kartu pussantrų metų gyvenam santuokoje.

16. Dec 2013, 17:17 mellisa

Ir ką gi tu tuo nori pasakyti dėl tėvų skyrybų?
Taip ačiū, kad papasakojai savo sesers patyrimą, bet aš pasakoju apie savo gyvenimą, kuriame nei lašelio nekenčiu... Taip norėčiau išsilakstyti, bet visada turėjau motinišką instinktą, nuo pat mažumės, visada svajojau būti jauna, graži mama, kuria džiaugtųsi ir mano vaikas, visuomet norėjau dukrytės. Aš viską turiu ko troškau ir nesijaučiu gyvenimo nuskriausta. Kai pagalvoji kiek nelaimių pasaulyje, vienos negali pastoti visą gyvenimą... kitos gimdo išsigimusius vaikus..Kiti apskritai serga visokiomis ligomis, tarkim vėžys. Todėl, kai susimąstau, suprantu, kad man dar yra daug duota. Turiu šaunų vyrą, pastogę virš galvos, turiu nuostabią ir visiškai sveiką dukrytę, esu pati sveika, graži ir rūpestingą motina ir galiausiai turiu nuostabią šeimą, kuri mano dukrą be proto myli ir padeda gyventi pilnavertiškai. 😀

16. Dec 2013, 17:14 Lukunia9

Nesinervuoju, tačiau pikta tai labai 😀

Lukunia9 Lukunia9 16. Dec 2013, 17:01 mellisa

Nesinervuok, tau negalima 😀

16. Dec 2013, 16:51

Išvadinkit jūs mane kaip norit, tačiau niekaip nesuprasiu kaip apsiverčia liežuvis taip pasakyti ... Jau padarei, tai padarei, bet kokio proto reikia gultis į lovą dėl beprotiškumo? Pyktis ima mane paskaičius ir tiek. Esu labai artimai darbe su tuo susidūrusi, kai laukėsi kelios nepilnametės (skirtingu laiku), o kaltos liko globos namų socialinės darbuotojos ... Nenoriu įžeidinėti jaunų mamų, bet tikrai pikta, ir gaila.

Lukunia9 Lukunia9 16. Dec 2013, 16:45

Manau mama turejo but tau pavizdys , dirba per tris darbus. Juk dabar dar sunkiau , teks ir tavo lialka islaikyt, jei teisingai supratau tu nedirbi. O vyra/vaikiną turi?

Lukunia9 Lukunia9 16. Dec 2013, 16:35

Nieko neleido , tas mane ir paskatino padaryti kazka beprotisko. Tai vaikas buvo tas kazkas beprotisko?

16. Dec 2013, 16:01 emskas

Aš augau be tėvų, tėvai išsiskyrė, kai man buvo 2,5 m., mama mirė, kai man buvo 11 m., augau pas senelius, kurie man ne tik kad visiškai nieko neleido, bet dar ir į kaulus duodavo pagal savo nuotaikas, tačiau niekada nebuvo minties padaryti kažką beprotiško, galiausiai ant pečių ne kopūstas - vaikus tektų auginti pačiai.
Va mano sesė sugebėjo padaryti tą "beprotišką", kaip tu įvardinai, dalyką, tik ji pastojo jau pilnametė - 19 m., bet ji nelaiminga, norėjosi lakstytis, o neina ir pan. Dabar jai 28 m., bet, kiek matau, kai žmogus gyveno ne taip, kaip norėjo kadaise ir turėjo priverstinai kažką keisti, tai ir dabar brandumas ne toks, koks turėtų būti. Gerai, kai nepilnametės mamos susivokia, tačiau aš, deja, protrūkių matau iš tokių pažįstamų mamų ir ,neduok Dieve, kenčia vaikai, kenčia ir jos.

16. Dec 2013, 14:39

Siais laikais anksti gultis i lova tai vos ne mados klyksmas.va drauge tai dare ir as padarysiu kad galeciau jai tai papasakyti... na tai mano nuomone.smerkt nesmerkiu,tiesiog jai jau tokio amziaus skesti kojas tai tik su apsauga...

16. Dec 2013, 14:20

Tas straipsnis žiaurus... Bet nereiškia, kad kiekvienos paauglės mamos tokia istorija..
Aš pavydžiui iš visiškai normalios šeimos. Tik mano tėvai, kai išsiskyrė, galbūt niekas manęs sutramdyti negalėjo. Nesijaučiau laisva. Nors mama dirbo ir dirba iki dabar per tris darbus, kad galėtų mane ir mano dvi seseris išlaikyti, vis dėl to ji man absoliučiai nieko neleido, tas mane ir paskatino padaryti kažką beprotiško.
Savo gyvenimo nei čiučiut nesigailiu, bet savo dukrai niekada gyvenime nelinkėsiu taip anksti vaikų ir prievartinio, staigaus subrendimo...
Nors man ir 16m. - savo dukrai noriu būti autoritetas, aš mokausi, stengiuosi dėl savo šeimos ir išlaikymo santarvės savo šeimoje... 😀
Be to, mamų klube susiradau puikią draugę, taip pat jauną mamytę, kuri taip pat dėl savo vaiko kalnus nuverstų... ir mes apie pusę metu jau esame pukios draugės, nes mūsų interesai idealiai sutampa. 😀) (ji taip pat čia pakomentavo)

13. Dec 2013, 12:22

Bet čia aš vistiek įžvelgiu tik tėvų klaidas. Jei su mergaite tėvai bent kažkiek kalbėtų, tai nebūtų ir to nori gultis tokiam jaunam amžiuj. Negi jau žmonės tapo tokie instinktų vergai, kad atėjo noras ir skečiu kojas, be apsaugų, po to pastoju ir verkiu kaip man blogai ...

12. Dec 2013, 20:13 Ponia

Mes irgi su vyru buvom nusprendę, jog vaikai tik po santuokos. Beja, mes ir negyvenom prieš santuoką kartu, tiesiog neleido principai. Man žema būtų būti sugyventine, tolygu šiukšlei. Žmogų galima pažinti ir iki vestuvių be gyvenimo kartu. Mums sakė, jog neišgyvensim nepabandę, tačiau kuo puikiausiai gyvenam jau daugiau nei 5 m. kartu ir nėra minčių, jog jausmai kiti. Nors taip, jausmai jau kiti - jie brandesni 😀

12. Dec 2013, 19:07

na as nenoreciau ir niekada nenorejau pagimdyti nebaigus mokyklos, budama nepilnamete...Labai dziaugiuosi kad vaikeli pradejom planuoti tik po vestuviu 😀 bet jaunu-nepilmaeciu mama nesmerkiu...aborta pasidaryti lengva..Bet prisiimti atsakomybe ir vaika auginti sunku 😀

Krisliukas Krisliukas 12. Dec 2013, 19:00

gal juokingai nuskambės, bet mūsų laikais (nors nėr man daug metų 😀 ) 15 metų dar su lėlėm žaisdavom..viena kita paskutiniais mokyklos metais jau būdavo permiegojusi su kažkuo.. visai kiti prioritetai būdavo - teatras, šokiai, diskoteka, su draugėm susibėgimas..pati turėjau galvą ant pečių ir neskubėjau gyvent moters gyvenimo..iš tikro labai džiaugiuos, kad neteko patirt ankstyvo nėštumo, pasigimdžiau 25-erių, jau baigusi mokslus.. spėjau išsišėlt, "atbaliavot"...
bet, aišku, jokiu būdu nesmerkiu tų jaunų mamyčių..nes kaip ir Mellisa minėjo, jaunos mamytės tampa dėl tėvų nepriežiūros, kada šie per daug užimti savo darbais..
nenorėčiau,kad mano vaikai anksti pradėtų šeimyninį gyvenimą, nelinkiu tikrai..bet, kaip bus taip bus...

12. Dec 2013, 18:04

Aš irgi nesmerkiu nepilnamečių mamų, tačiau ja būti nenorėjau ir nenorėčiau. Mokiausi iki 18 m., vėliau studijavau iki 22 m. ir ne bernai rūpėjo, nors jų buvo, tačiau turėjau galvą ant pečių, nepasidaviau jausmams, galiausiai 21 a. - yra apsaugos. Tačiau niekada negali garantuoti, jog nepastosi ir su tom apsaugom. Nors kiek teko domėtis, tai dažniausiai pastoja nepilnametės, kai būna apleistos tėvų, sunki paauglystė, maištauja prieš tėvus, galiausiai nori paragauti uždrausto vaisiaus su tikimybe, kad per pirmą kartą nepastos ... Neretai aplanko ir ta "pirmoji" ir "vienintelė" meilė, kuri baigiasi teigiamu NT.
Nelinkiu dukrai nėštumo paauglystėje, galiausiai nelinkiu jai ir lytinių santykių iki 18 m. Tikrai suspės, spėjau ir aš, žinau ir šiuolaikinių merginų, kurios neskuba gultis.

11. Dec 2013, 23:32

as taip pati esu jauna mama , man uz 3menesiu tik 17 bus, o dukrytei po 2menesiu metukai😀 manau ne amziuje yra esme o prote, viena jau 16metu sugeba but puiki mama,mylet savo vaika ,rupinti o kita net ir 30sulaukus taip nesielgia. as myliu savo dukryte,auginu,rupinuosi kaip tik galiu,dar ir maitinu pati😀 todel nesmerkiu jaunu mamyciu kurios myli ir augina savo mazylius. o tos kurios jaunos prisizaidzia o vaikeliui nesugeba duot silumos ,nevertos vadintis mamomis!

24. Nov 2013, 16:23

sveikinu 😀 nesmerkiu jaunu mamyciu todel kad as dar nestuke o kai pagimdysiu busiu virs 16 😀

22. Nov 2013, 15:41

Esu labai gera mama, galiu save tikrai pagirti. Nors man 16 metų, elgiuosi kaip suaugusi moteris, visas mano gyvenimas - seima ir vaikelis mano. Esu net istekejusi 😀 pusantru metu praejo kaip gyvename su vyru santuokoje, kol kas viskas puiku. Mano mazylei uz menesio metukai ir maitinu pati savo krutim. 😀 nelankstau pas jokius bernus, visi seimoje labai dziaugiasi mano mazyle, vis del to puikus tas jausmas motinyste, kai elgiesi kaip tikra motina. 😀)

Lukunia9 Lukunia9 07. Nov 2013, 15:21

Nors zinoma ir nebutinai jaunu. yra ir vyresniu kurios taip daro 😀 zinoma jei jauna mama atsakingai elgiasi , priziuri vaikeli, tai saunu. Manau ateiti net geriau buti jauna mama ,ir vaikui ir mamai 😀 Mama jauna saunu, tik zinoma nelabai jau per jauna ,kai ten 13-14 gimdo. To niekaip nesuprantu ir negaliu suprast ir aplamai pries tai esu ,kad 13 tarkim jau mama taptu

Lukunia9 Lukunia9 07. Nov 2013, 15:15

Na del tos nepilnametystes dar priklauso ar turi proto nors biski tos mergaites tapt mamomis. nes esu susidurusi su pora atveju ,kai nepilnametes visiskai neatsakingos.pasigimdo numeta mociutem ir laksto toliau.vaikeliui turi rodyti pavyzdi,o labai nemazai mamyciu ( jaunu labai jau ) to nedaro. tampalioja ta vaika pasiemusios ,cigarete dantyse ,alus rankoje ir pan..

27. Aug 2013, 23:30 skenp

tai is kur tu? 😀

21. Aug 2013, 16:59

Man buvo 15. dabar 16. 😀
Skenp - o is kur esi? 😀

21. Aug 2013, 08:38

Roke, kokia saunuole Tu! Labai pasiseke, kad vyras salia yra😀

1 ... 3 4 5 6 7