Turbūt nieko nenustebinsiu naminio plastilino idėja. Ja dalinosi ne viena mama ir tikrai visos žinome, kad jį pasidaryti yra visai nesunku. Jis ilgai išlieka minkštas, yra švelnesnis už įprastą plastiliną ir nebaisus net jei vaikas jo paragaus.
Neseniai internete radau parduodamą "naminį kvapnųjį" plasteliną, kurio tikslaus pavadinimo nepamenu, bet jo esmė buvo, kad kiekviena spalva kvepia vis kitu eteriniu aliejumi ir turi skirtingą poveikį emocijoms. Keturių skirtingų spalvų rinkinuko kaina apie 10 eurų ir, kaip supratau, jį gamina konkrečiai gavus užsakymą. Na, bet mano direktorius norėjo naujo plastilino čia ir dabar, tad pasiskolinau aromaterapinio plastilino idėją.
Taigi, į įprastą masę įlašinau kelis lašus eterinių aliejų. Pasirinkau japoninio laurenio( antibakterinis ir valantis orą) ir bergamočių ( raminantis). Šiaip jie abu turi raminantį poveikį, tad pamaniau, kad labai tiks šiomis panikos dienomis. Lipdys vaikinukas savo apuokus, o mama medituos ??
Taigi, pasitikrinau internete ir savo knygose. Štai ką gali mano pasirinkti aliejai:
Bergamočių eterinio aliejaus savybės:
Vidinį žmogaus pasaulį atveda į pusiausvyrą.
Susilpnina pavojaus jausmą, perdėtą negatyvizmą, liūdesį.
Tonizuojančio poveikio - naudojamas mažinti emociniam stresui ir neryžtingumui; pakelia nuotaiką, pagerina atmintį ir dėmesį.
Bergamočių eterinis aliejus ramina, suteikia jėgų, mažina nuovargį, įtampą (ypač efektyvus mišinyje su levandų eteriniu aliejumi)
Grynina ir gerina patalpų orą.
Japoninių laurenių eterinio aliejaus savybės ir indikacijos
(remiantis prancūzų aromatologų literatūroje pateikiamais duomenimis):
Emocijoms: turi raminantį, antidepresinį poveikį. Esant nerimui, nemigai, susijaudinimui, apėmus depresijai.
Virškinimui: gerina apetitą, skatina virškinimą.
Nuo uždegimų. Rekomenduojamas nuo neuritų (nervų uždegimų), sausgyslių patempimų, artritų, sąnarių reumato.
Kaip antiseptikas: gali padėti nuo grybelio, parazitų, infekcijų, bakterijų.
Odai: aknei, labai riebiai odai, mikozėms, parazitų naikinimui.
Aplinkai: puikus oro gaivintojas, kvepintojas, antiseptikas. Naikina nemalonius kvapus.
Tai štai, mūsų užsiėmimų rezultatai.
Štai čia mūsų darželio namų darbo interpretacija. Užduotis buvo nupiešti stebuklingą medį, klausantis Čiurlionio "Miške". Tai truputį papaišėm, truputį palipdėm. Piešiau aš, lipdė sūnus :) Beje, plastilinas laikosi kol kas, nebyra.
"Kepėm" pyragus. Beje, naudojome tikrus pabarstukus.
Na kaip gi be apuokų :)
Beje, sūnus iš karto pastebėjo, kaip skankai kvepia plastilinas.
O štai čia mūsų kūrybinis rinkinys: pabarstukai, formelės sausainiams ir silikoninė formelė muiliukams/šokoladui ( aliexpress). Apskritai, tiks viskas, ką tik sugapvosite. Vietoj formelių galima naudoti lego kaladėles, žaislinius indus, kinder kiaušinio dėkliukus, spausti gyvūnų figūrėlių pėdučių atspaudus, raityti visokius riestainius, pinti plastilino kasas ir daryti joms aksesuarus.
Tikrai daug plastilino panaudojimo galimybių!