Gimdymo įstaigos Lietuvoje: apklausos rezultatai apie MARIJAMPOLĖS ligoninę

Gimdymo įstaigos Lietuvoje: apklausos rezultatai apie MARIJAMPOLĖS ligoninę

28. May 2019, 16:42 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Gimdymo vietos pasirinkimas - itin svarbi ir atsakinga užduotis, juk būtent čia jūsų taip ilgai lauktas stebuklas - jūsų kūdikis pirmą kartą įkvėps ir pravirks, čia prabėgs pirmosios jo gyvenimo valandos.

Todėl tam, kad jauniesiems tėveliams būtų lengviau pasirinkti, kur gimdyti, "Mamyčių klubas" kartu su „Huggies® Elite Soft“ pradėjo svarbų projektą.

Mes apklausėme per 1800 mamų visoje Lietuvoje, apibendrinome atsakymus apie gimdymo įstaigas mūsų šalyje ir dalinamės straipsnių ciklu apie kiekvieną gimdymo įstaigą.

Straipsniai apima jūsų atsiliepimus apie personalą, maitinimą, palatų/gimdyklų būklę, priežiūrą po gimdymo bei oficialią informaciją apie pačius gimdymo namus (kaip kiekviena įstaiga save pristato). Visa tai padės kiekvienai būsimai mamai geriau susiorientuoti ir pasirinkti gimdymo vietą.

MARIJAMPOLĖS LIGONINĖ

Bendras mamų įvertinimas   

O dabar apžvelgsime jūsų atsiliepimus atskiromis temomis:

PERSONALAS/GYDYTOJAI:   

 • Du kartus gimdžiau Marijampolės ligoninėje ir abu kartus labai patenkinta rūpestingumu, priežiūra, personalu.
 • Gimdžiau visus tris savo vaikus šioje ligoninėje ir esu viskuo labai patenkinta - nuo palatų iki personalo ir priežiūros - viskas super.
 • Labai patiko gydytojai ir personalas, labai mandagūs, tikrai tokią dieną mane mokėjo nuraminti, tiesiog buvau pasirūpinta viskuo. Džiaugiuosi, kad pasirinkau šią ligoninę.
 • Mums viskas Marijampolės ligoninėje patiko - personalas profesionalus, atsakė į visus rūpimus klausimus.
 • Personalo ir gydytojų atsidavimas žavi, nes pasiruošę padėti bet kuriuo paros metu.
 • Viskas būtų puiku - ir personalas, ir priežiūra, tik viena daktaro replika iki šiol neišeina iš galvos. Jis apžiūrėjo mane, prasidėjus gimdymui, ir paklausė, kiek svorio priaugta. Tada pradėjo priekaištauti, kaip galima tiek svorio priaugti ir sako: "Pažiūrėsim, kaip vaiką išgimdysi”.
 • Labai šaunus kolektyvas, puiki priežiūra, jaučiausi kaip namuose su savo mažyle :)
 • Čia dirbantys žmonės - tikri savo srities profesionalai, operatyvumas - 10 balų.
 • Patiko aplinka, jauki atmosfera. Paslaugus personalas. Išties naujagimiui palanki ligoninė. Nepatiko tik "senamadiškas" gydytojos požiūris į gimdymą.
 • Vienos gydytojos atsainus požiūris į pagimdžiusios mamos sveikatos būklę.
 • Viskuo esu labai patenkinta. Gindžiau abu vaikučius čia, tai ir draugėms rekomenduoju tik šią ligoninę.

PRIEŽIŪRA PO GIMDYMO: 

 • Priežiūra super, didelis pliusas ligoninei, nes gimdant pirmąją dukrą prieš 8 metus, buvo blogiau. Priežiūra be priekaištų. Noriu dar pasidžiaugti jų darbo kokybe ir atsidavimu.
 • Dar labai patenkinta priežiūra po gimdymo, padėjo su leliuku, buvo pravestas mini kursas apie vaikelio priežiūra, parodė kaip jį prižiūrėti. Dar be galo patenkinta dėl žindymo, man labai padėjo personalas. Visko galėjau drasiai klausti. Man asmeniškai pati geriausia patirtis, labai džiaugiuosi, kad ten gimdžiau.
 • Seselės daug padėjo žindymo klausimais ir davė kitų labai naudingų patarimų. Ačiū.
 • Man norėjosi daugiau informacijos apie žindymą, nesvarbu, kad antrąsyk gimdžiau, tačiau tarp vaikučių didelis metų skirtumas, galėjo viskas ir užsimiršti, o taip viskas puiku.
 • Labai patiko tiek mano, tiek vaiko daktarė. Nepatiko tik sesučių komanda, kuri man bumbėjo, jog atvykau naktį gimdyti ir visą buvimą ligoninėje tikrai nemaloniai bendravo.
 • Nepatiko, jog pirmą kartą gimdančioms moterims skiriama labai mažai dėmesio ir priežiūros. Gimus kūdikiui vėlų vakarą vyras išprašomas namo, nes lankymo valandos baigėsi. Nesvarbu, ar tu išlipi iš lovos, ar ne.

MAITINIMAS   

 • Maistas šioje ligoninėje labai skanus, man viskas patiko. Džiaugiuosi, jog pasirinkau Marijampolės ligoninę.
 • Didžiausias minusas - tarybinių laikų metaliniai indai apetito nepakelia, na ir pats maitinimas ne kažką.
 • Labai prastas maistas
 • Maistą galima valgyti, bet norėtųsi bent kažkiek pritaikyto gimdyvei.
 • Maistas kaip maistas, žinoma, juk nebus naminis, tad nuolat prašiau, kad artimieji atvežtų ko nors skanaus ;)

PALATŲ, GIMDYKLŲ BENDRA BŪKLĖ:      

 • Palata, kurioje gulėjau, puiki, viskas švaru, nešalta. Gimdykla irgi negaliu skųstis.
 • Labai patiko skyrius, gimdykla ir pogimdyvinė palata. Patogu, švaru.
 • Gavome šeimos palatą, labai patenkinta ja, manau, kiekviena nori ramybės po gimdymo, juolab šeimos narių, kurie gali būti šalia visą parą ir padėti.
 • Palatos labai patogios, pritaikytos būti visai šeimai su tėveliu.
 • Negavome mokamos palatos, tikrai reikalinga daugiau palatų, kuriose būtų galimybė likti šeimos nariams kartu su naujagimiu ir gimdyve. 

KITOS SUTEIKTOS PASLAUGOS: 

 • Nepatiko tai, jog buvo blogai sutvarkyti dokumentai: pirmiausiai neteisingai išduota nėštumo ir gimdymo atostogų pažyma bei blogai užregistruoti vaikučiai, nes gimė dvynukai ir ne ta eilės tvarka buvo išduoti gimimo pažymėjimai, todėl pagal blogus pažymėjimus užregistravome vaikučius ir išėmėme gimimo liudijimus, kurių pakeisti negalima. To neturėtų būti...

* Mamos vertino penkiabalėje sistemoje (kur 1 - labai nepatenkinta, 5 - labai patenkinta). Iš viso apklausta 1800 respondenčių.

---

VŠĮ MARIJAMPOLĖS LIGONINĖS AKUŠERIJOS-GINEKOLOGIJOS SKYRIUS

VšĮ Marijampolės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje taikomi šiuolaikiniai pažangiausi nėščiųjų ir gimdyvių priežiūros, ligų diagnostikos ir gydymo metodai, naujausi vaisiaus būklės tyrimo būdai, atliekamos chirurginės intervencijos ir akušerinės operacijos, teikiama gimdymo ir laikotarpio po gimdymo priežiūros pagalba. Skyriuje yra 13 lovų, 2 gimdyklos, priėmimo kambarys, akušerijos, nėštumo patologijos, ginekologijos poskyriai, akušerijos dienos stacionaras bei konsultacijų – diagnostikos kabinetai. Šeimos palata suteikia galimybę mažylio susilaukusioms šeimoms būti kartu nuo pirmosios kūdikio gimimo akimirkos. 

2017 m. baigta skyriaus renovacija, kurios metu atnaujinta medicininė aparatūra, šiuolaikiškai rekonstruotos patalpos, sukurta patogi, jauki, aukščiausius reikalavimus atitinkanti aplinka.   Palatose prie lovų yra įranga, leidžianti bet kuriuo paros metu moteriai išsikviesti skyriaus personalą. Modernios gimdyklos aprūpintos vaisiaus sekimo, naujagimio reanimacijos aparatūra, įrengtos kondicionavimo vėdinimo bei sieninio šildymo sistemos, hidromasažinės vonios. Esant poreikiui, pacientė skubiai perkeliama į modernią, taip pat neseniai įrengtą operacinę.

2006 m. ligoninei suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės statusas. Akušerijos-ginekologijos skyriuje sudaromos itin palankios sąlygos žindyti naujagimius nuo pirmos jų gyvenimo valandos. Skyriuje dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie šiltai priima būsimus tėvelius ir stengiasi išpildyti visus jų pageidavimus – uždega žvakes, smilkalus, atsižvelgia  į specialius valgiaraščio reikalavimus. Personalo lankstumas, rūpestingumas bei profesionalumas – tai kas labiausiai paskatina  tėvelius savo mažylių atėjimui į pasaulį pasirinkti būtent mus. 

Akušerijos-ginekologijos skyrius kas mėnesį organizuoja „Šeimos mokyklėlės“ paskaitas, kurių metu būsimiems tėveliams suteikiama daug naudingos informacijos apie gimdymo eigą, pogimdyminį laikotarpį, naujagimio priežiūrą, maitinimą krūtimi.  Ligoninėje teikiama tęstinio žindymo pagalba, veikia žindymo palaikymo grupės, tad iškilus klausimams ar susidūrus su problemomis, jaunosios mamytės gauna ne tik profesionalius patarimus, bet ir nuoširdų palaikymą. 

 Vilniaus gimdymo namai

Santaros klinikos Vilniuje

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė Antakalnyje

Kauno klinikos

Kauno klinikinė ligoninė

P.Mažylio gimdymo namai Kaune

Panevėžio ligoninė

Pasvalio ligoninė

20180928094048-68391.jpg