Kaip mama baubukus vaikė

Kaip mama baubukus vaikė

08. Nov 2018, 18:27 Mamatorija Mamatorija

Lauke ilgai gera pabūti,

Prekybos centre apsipirkti truputi.

Šėlt su draugais labai man patinka,

Net ir tada kai lauke labai sninga,

Bet yra piktas dėdė baubukas

Jis juk nežino, kad aš geras berniukas,

Kankino mažają nosytę

Atnešęs baubas jai slogytę.

Tačiau mamytė nosytei padėjo

Sloga greit išėjo, baubukas liūdėjo.


Prasidėjus rudenėliui ir visų mamų nemėgiamam peršalimų sezonui, dažniausias svečias užklystantis pas mūsų mažuosius - sloga. Dar būdama nėščia pradėjau domėtis eteriniais aliejais ir jų poveikių mums, todėl šiai dienai turime namie dvi vaistinėles: cheminę ir kvapniąją. Mano mėgstamiausias ea (eterinis aliejus) yra arbatmedis, jis yra tiesiog tobulas, pasižymi antibakteriniu poveikiu, todėl plaudama grindis visada įlašinu lašiuką į vandenį, kuriuo plaunu. Tai pat kai tik pastebiu,kad pradeda mažiukas šnopuoti lašinu šį ea ir į drėkintuvą. Ir net mano vyras, skeptikas, pamatė, kad mums tikrai sekasi geriau susidoroti su sloga tokiais būdais. Kitas nuostabus dalykas sviestmedis, jis tinka ir mamytei ir vaikeliui - ir nuo slogos padeda ir neleidžia nusitrinti mūsų gležnoms nosytėms. Todėl jei negalite pakęsti arbatmedžio kvapo galite pabandyti sviestmedį. 

20181108181756-86103.jpg

Tačiau nėra ea visagaliai ir kartais jau tą slogytė įsismarkauja, tada traukiame inhaliatorių ir snargliukų "traukėja". Kadangi mano mažylio pakankamai silpnos kapiliarų sienelės todėl aš negaliu dažnai traukti snargliukų jam, nes būna ir kraujo pasimato. Kitas svečias yra inhaliatorius. Nesu aš didelė jų fanė, todėl nusipirkome ne patį brangiausią (Medisana IN500) ir pabandėme jį. Vaikui nepatiko, todėl tas inhaliavimas gavosi šioks toks, palaikė kelias sekundes ir viskas, tada jau tą kaukę šalia palaikydavau ir viskas, gal jam dar reikia laiko.

20181108182251-76826.jpg

20181108182402-28443.jpg

Kaip sako mano močiutė, sloga negydoma dingsta per 7 dienas, o gydoma per savaitę. Šmaikštu, bet tikiuosi, kad bent kažkiek savo mažajam galiu pagelbėti kvėpuoti. Geriausia priemonė nuo slogos - nesirgti! Mes mamos visagalės.

Pozytiviai A ir V :)