Dienos ir nakties miego taisyklės

Dienos ir nakties miego taisyklės

02. Feb 2021, 09:15 "Viktorijos masazai" "Viktorijos masazai"

Mažieji spindulėliai dar nežino, kuo skiriasi diena nuo nakties, nesupranta, kad naktį reikia ilgiau miegoti, o dieną - būdrauti. Todėl mes, tėveliai, turime mažylį supažindinti su jiems dar nepažįstamo pasaulio taisyklėmis. Mes su Ana taip pat turime keletą savo dienos ir nakties miego taisyklių.

Dienos miegelis

      Ilgojo pietų miego miegoti keliaujame į lauką, tačiau dar turime keletą trumpųjų dienos miegelių namuose. Migdydama Aną namuose tikrai nesistengiu, kad būtų visiška tyla. Gyvenu įprastu dienos ritmu: drąsiai jungiu indaplovę ar siurblį, be jokios sąžinės graužaties žiūriu filmą ar gaminuosi pietus. Žinoma, puodais stengiuosi maršo negroti, tačiau garsų labai nesisaugau.

       Patarimai dienos miegui

    Migdant mažylius dieną nereikia visiškos tylos. Juk ypač sunku tai padaryti, jeigu šeimoje yra vyresnis vaikas. Žinoma, didelio triukšmo pravartu vengti, tačiau mažyliui miegant dieną drąsiai kalbėkime, klausykime muzikos ar žiūrėkime televizorių. Nereikia mažylio pratinti dieną miegoti ir stipriai užtamsintame kambaryje - jis puikiai išsimiegos ir dienos šviesoje. Savaime suprantama, venkime tiesioginių saulės spindulių, krentančių į akutes, nes juk ir mums, suaugusiems, tai būtų nemalonu.

     Nakties miegelis

     Nakties miegelio taisyklės pas mus jau kitokios, nors jam ruošiamės dar vis labai vėlai: niekada nepavyko mažosios ,,nulaužti" anksčiau kaip 00.30. Tačiau elgiamės visai kitaip nei dieną: stengiamės nejungti ryškių šviesų, pasirūpiname, kad aplink nebūtų triukšmo. Naktiniai atsibudimai, valgymai ir sauskelnių pasikeitimai vyksta prieblandoje ir, kiek tik mums pasiseka, tyloje ir ramybėje. Sauskelnes keičiamės ne kiekvieną kartą, vos tik Ana sugalvoja atsibusti, o pagal poreikį: pastebėjus ,,pavojų", persiauname tuojau pat, tačiau jeigu nelaime dar nekvepia ir situacija kontroliuojama, pavalgome ir migdomės toliau.

    Patarimai nakties miegeliui

   Išjunkite šviestuvą, naudokite blankią švieselę, pasistenkite, kad namuose būtų tyla. Naktį kūdikėliai atsibunda valgyti, tad stenkitės mažylį kuo ramiau iškelti iš lovytės, pamaitinkite, galite palaikyti ant rankų, kol atsirūgs, ir vėl švelniai paguldykite. Jeigu jau reikia pakeisti sauskelnes, tai padarykite švelniais judesiais (geriau šiuos reikalus sutvarkyti nepaimant mažylio ant rankų). Nepatartina žmogelį garsiai kalbinti ar pradėti su juo žaisti. Jeigu reikia, švelniai paglostykime, palaikykime už rankytės - juk Jūsų šiluma jam tikras malonumas ir saugumo jausmas. Tik taip Jums padedant, mažasis supras, kas yra naktis ir diena, kada laikas žaisti, o kada - tiesiog mėgautis ramybe.

   Nors su mūsų mažąja padauža dėl miego susitarti nėra labai lengva, tačiau kantriai to siekiame, mokydamiesi dienos-nakties taisyklių.  Kad ir nedrąsiai, bet jau galiu pasidžiaugti - pagaliau mums pradeda sektis. Linkiu ir Jums daug kantrybės, atrandant miego džiaugsmus su mažaisiais savo draugais. Labai smalsu, kaip Jums sekėsi atrasti nakties miegą? Kada Jūsų mažyliai jau suprato ir mokėjo skirti poilsio ir žaidimų laiką?

Saldžių sapnelių, 

Viktorija

,,Viktorijos masažai"