Susitinkame su Auksinio scenos kryžiaus laimėtoja, balerina, Kajos Kotrynos mama Kristina Gudžiūnaite, kuri prisipažįsta dar besilaukdama planavo į sceną grįžti pakankamai greitai. Kaip tarė, taip ir padarė - vos praėjus 6-8 savaitėms balerina pradėjo lankyti pilatesą ir tai, sako, padėjo greitai atgauti buvusias formas bei grįžti į darbą.
Asmeninei treniruotei Kristina ir pilates trenerė Giedrė susitinka keliskart per savaitę tam, kad iki neštumo prie intensyvaus fizinio krūvio pratęs kūnas leistų balerinai ir toliau mėgautis darbu scenoje.
Pirmas pratimas - kvėpavimas
Atsigulkite ant nugaros, galite po nugara pasidėti volelį, kojos sulenktos, pėdos ant žemės. Kvėpuokite lėtai ir giliai (leiskite šonkauliams prasiplėsti į šonus).
Šiuo metu Kristinos dukrelei daugiau nei metai. Ir nors į baleto repeticijas moteris grįžo praėjus trims mėneisams po gimdymo, tikina tik neseniai pajutusi, kad buvusios jėgos grįžta pilnai.
Antras pratimas - kilnojame kojas
Gulint ant nugaros keliame pradžioje vieną sulenktą koją, po to kitą. Kvėpuojame.
"Norisi labai greitai sugrįžti, bet reikia duot sau laiko, nes pirmus 3 mėnesius organizme vyksta vieni procesas, po to kiti. Nors dirbau intensyviai ir po 7 mėnesių jau spektaklyje šokau, bet dar nejutau pilnai grįžusi. Tai įvyko tik praėjus metams po dukrelės gimimo", - pasakojo Kristina.
Instruktorės teigimu, kada derėtų pradėti mankštą pagimdžiusioms, kiekvienai individualiai turėtų pasakyti ją prižiūrintis gydytojas. Patariama ne anksčiau nei 2-3 mėnesiai po gimdymo.
"Reikėtų nepulti daryti pilvo preso pratimų, nes tas gali stipriai pabloginti gijimo procesą. Devynis mėnesius nešiojome vaikiuką, tiesiojo raumens dalys dažnai būna išsiskyrusios, o po gimdymo jos pamažu grįžta, todėl, jei skubėsime, tas išsiskyrimas gali užfiksuoti ir liks visam gyvenimui", - patarė pilates instruktorė Giedrė.
Trečias pratimas - "katės nugara"
Mankšta po gimdymo turėtų būti ne intensyvi, didelis dėmesys skiriamas pečių juostai. Mat nešioti ir myluoti augantį kūdikį – realus fizinis darbas.
Atsistokite "ant keturių", kad riešai ir pečiai būtų vienoje vertikalėje, klubai su keliais - taip pat. Štai taip:
Ir padarykime "katės nugarą":
Ypač daug dėmesio po gimdymo skiriama dubens dugno stiprinimui. Anot trenerės Giedrės, moters dubens dugnas - it hamakas, kuriame visus 9 mėnesius kūdikis smagiai gyveno, tad dubens dugnas po gimdymo turi grįžti į įprastą būvį, kad vėliau neturėtumėte problemų su šlapimo pūsle ar kitais moteriškais dalykais.
Kristina pripažįsta, kad galvoti apie save ją paskatino darbo specifika, tačiau moteris pataria kiekvienai mamai nepamiršti ir savęs.
Kristina pataria mamoms ir namuose su vaikučiu sportuoti, juk internete pilna video patarimų: "Kada tu tampi mama, įsiijungia naujas mygtukas, kai norisi viską tik duoti ir duoti, bet, brangiosios, niekad nepamirškite ir savim pasirūpint. Nes kai būsime gražios, tai ir vyras mylės, ir vaikai bus laimingi, nes viskas nuo mūsų priklauso".
Pilatesas ne tik apie kūną, bet jis apie tai, kas yra giliai mūsų viduje. Pratimai atpalaiduoja, pasimankštinus atsiranda daugiau energijos. Pilatesas, anot Giedrės, galėtų tapti kiekvienos moters gyvenimo būdu.
Plačiau - video siužete.