TOKIA MŪSŲ KASDIENYBĖ. Pelėdų parke

TOKIA MŪSŲ KASDIENYBĖ. Pelėdų parke

24. May 2021, 10:32 jaldija jaldija

Šis parkas mus sužavėjo. Žinojome, kad patiks, bet tai daug, daug daugiau nei tikėjomės. Kiek daug mes išgirdome ir sužinojome apie šiuos nuostabius ir didingus paukščius. Galėčiau pasakyti, kad mūsų visa šeimyna klausėmės išsižioję ir aikčiojome iš nuostabos. Aišku, informaciją galima rasti ir perskaityti. Biet viena yra žiūrėti į paveikslėlį, o kita, žiūrėti į  gyvą paukštį. Kuris atrodo žiūri ir hipnotizuoja mus savo didelėmis, atrodo tokiomis protingomis akimis.
Jau susitikimas su pirmąja pelėda  mus pribloškė, kai bandėme spėlioti  amžių. Aišku nepavyko, nes mes tikrai nesitikėjome, kad paukštis, išsiritęs iš tokio kiaušinio vos prieš 2 mėnesius, gali būti tokio dydžio. O pasirodo gali, nes jis per dieną suvalgo 15 - 20 pelyčių.


Sužinojome, kad norint nustatyti tik išsiritusio paukštelio  lytį reikia atlikti DNR testą. Išgirdome kaip įdomiai  dirba virškinimo sistema ir daug kitokių įdomybių.
Su vienomis pelėdomis susipažinome iš arčiau, kitas apžiūrėjome voljeruose. Aišku pastoviniavome ir prie triušiukų.

Edukacijai skirta valanda prabėgo akimirksniu, ir buvo labai įdomi bei informatyvi.
Šis parkas įsikūręs Rudaminoje, navigacija, įvedus žodžius Pelėdų parkas, atvedė tiesiai prie jos.
Privaloma išankstinė registracija. Labai maloni ir rūpestinga šeimininkė, net kelis kartus skambino ir derino mūsų atvykimą. Ir, kaip mes juokavome, ko gero ir gerą orą mums užsakė, nes iš pačio ryto šioje vietovėje smarkokai lijo, bet prieš mums atvykstant pradėjo šviesti saulė.