Kaip jums toks akibrokštas? Kur ritasi pasaulis, o juolab dvasininkai. Kaip rašo "Kauno diena", Kauno kunigai už pinigus sutinka paspartinti Bažnyčios tribunolą, už dar didesnius - antrą kartą sutuokti bažnyčioje ir be Tribunolo sprendimo.
Bažnytinės santuokos anuliavimas kainuoja apie 200 litų. Laukti sprendimo gali tekti metus. Tačiau yra paprastesnis ir greitesnis būdas – neoficialus pokalbis su Dievo vietininku Žemėje.
"Galiu tokį dokumentą su garantuotai jums palankiu atsakymu parūpinti per 4 mėnesius", - išgirdo "Kauno dienos" korespondentė vienoje Kauno bažnyčių, pasiteiravusi, ar įmanoma greičiau nei oficialiai gauti Bažnyčios tribunolo sprendimą apie santuokos anuliavimą.
Išgirdęs, kad tiek laukti negali, klebonas pasiūlė šį terminą sutrumpinti perpus, iki dviejų mėnesių. Sužinojęs, kad ir pastarasis variantas netenkina, dvasininkas sutiko padaryti "mažą nuodėmę" – sutuokti antrą kartą, nors pirmoji bažnytinė santuoka ir neanuliuota. Parapijos kleboną domino tik viena: "Beje, ar žmona iš pirmosios santuokos netikėtai nepasirodys ceremonijoje?" Sužinojęs, kad pastaroji – užsienyje, dvasininkas buvo patenkintas. Klebonas paskyrė antrą susitikimą, per kurį, matyt, būtų aptaręs aukos dydį ir kitas žemiškąsias detales.
Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, išgirdęs apie tai, neslėpė nuostabos: "Netikiu, kad tokie dalykai vyksta. Tai būtų skandalų skandalas. Tokį žingsnį žengęs dvasininkas rizikuotų netekti savo užimamų pareigų, be to, labai suabejočiau jo tikėjimu".
Ar jums tikėtinas toks kunigo elgesys? Kaip po tokių akibrokštų dar gali išlikti tikėjimas Bažnyčia?
zinau 😀 viena pazistama moteris yra su kunigu apie 10 metu gyvenusi 😉 bet kai ji nusprende,kad nori seimos,jis nesutiko...ju keliai issiskyre. dabar ji yra laimingai istekejusi,turi seima...bet toks ivykis tikrai buvo 😀
ooooo matai kaip cia ☺ ☺ 😉
apskritai,kas cia per nesamone?😀 juk negali siaip sau,del menkaverciu priezasciu imti ir anuliuoti santuoka. nejuokinkit.
aciau Lryte,bet neskaiciau,kazka ir apie A.Boso baznytines santuokos panaikinima su pirmaja zmona
ir tegul baudzia tuos,kurie sugalvoja,kad jiems mat reiktu ir antra karta tuoktis baznycioj
santuoka vis vien vyksta dievo akivaizdoje o ji legali ar nelegali koks skirtumas,lai tegu dievas baudžia kas tuokia nelegaliai.
tai baznytine santuoka tam ir duota tik viena karta,kad bet kiek kartu joje nesizenyti... nu kam reikia eiti antra karta? kad gimines geriau ziuretu?ar kam..?
labas rytas 😉 na ir aš nieko čia tokio blogo nematau, lai tuokia tegu kam laukt metus laiko santuokos anuliavimo jei tai galima padaryti kuo ankščiau.
tai gal daba visi pradekim nesikrikštyti? pirmu komunijų neiti? o kam jums reikalinga baznytine santuoka? vistiek ji D. akivaizdoje nelegali... o jai tau vien del akiu reikia,tai manau surasi...
o mums pries santuoka lankytuose kursuose,aiskino,kad yra tik keletas priezasciu,del kuriu galetu buti panaikinta baznytine santuoka. ir pasake,kad tas sarasas baigtinis! o se, pasirodo yra is isimciu 😃
jei is tiesu,tai tikiu,kad gali vykti tokie dalykai...tik tokiu atveju lyg ir isnyksta santuokos sakramento sventumas, nors ir siaip,deja,siais laikais santuoka yra siek tiek nuvertinta...
o kas cia baisaus, as noreciau toki kuniga sutikti 😀))) man labai aktualu butu. gal ir be kriksto baznycioje sutuoktu ? 😀 super butu
Klaipedoje oras pasakiskas.... 😉
Laba ryta damos 😀 Kunigai ne sventieji.... pinigai uzvaldo dauguma....
man tai islieka tikejimas Dievu.visa kita,tai nezinau.visko siais laikais buna,ka gali zinot.priimu tai kaip zmogaus klaida,juk kunigas,tai ne Dievas,o zmogus,turintis teise klysti