Kunigai gali sutuokti ir nelegaliai

Kunigai gali sutuokti ir nelegaliai

31. May 2011, 00:00

Kaip jums toks akibrokštas? Kur ritasi pasaulis, o juolab dvasininkai. Kaip rašo "Kauno diena", Kauno kunigai už pinigus sutinka paspartinti Bažnyčios tribunolą, už dar didesnius - antrą kartą sutuokti bažnyčioje ir be Tribunolo sprendimo.

 

Bažnytinės santuokos anuliavimas kainuoja apie 200 litų. Laukti sprendimo gali tekti metus. Tačiau yra paprastesnis ir greitesnis būdas – neoficialus pokalbis su Dievo vietininku Žemėje.

 

"Galiu tokį dokumentą su garantuotai jums palankiu atsakymu parūpinti per 4 mėnesius", - išgirdo "Kauno dienos" korespondentė vienoje Kauno bažnyčių, pasiteiravusi, ar įmanoma greičiau nei oficialiai gauti Bažnyčios tribunolo sprendimą apie santuokos anuliavimą.

 

Išgirdęs, kad tiek laukti negali, klebonas pasiūlė šį terminą sutrumpinti perpus, iki dviejų mėnesių. Sužinojęs, kad ir pastarasis variantas netenkina, dvasininkas sutiko padaryti "mažą nuodėmę" – sutuokti antrą kartą, nors pirmoji bažnytinė santuoka ir neanuliuota. Parapijos kleboną domino tik viena: "Beje, ar žmona iš pirmosios santuokos netikėtai nepasirodys ceremonijoje?" Sužinojęs, kad pastaroji – užsienyje, dvasininkas buvo patenkintas. Klebonas paskyrė antrą susitikimą, per kurį, matyt, būtų aptaręs aukos dydį ir kitas žemiškąsias detales.

 

Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, išgirdęs apie tai, neslėpė nuostabos: "Netikiu, kad tokie dalykai vyksta. Tai būtų skandalų skandalas. Tokį žingsnį žengęs dvasininkas rizikuotų netekti savo užimamų pareigų, be to, labai suabejočiau jo tikėjimu".

 

Ar jums tikėtinas toks kunigo elgesys? Kaip po tokių akibrokštų dar gali išlikti tikėjimas Bažnyčia? 

 

31. May 2011, 14:23

nenoriu su kunigu miegot 😃

31. May 2011, 14:23

eina sau

31. May 2011, 14:22

permeguot su kunigu 😃

31. May 2011, 14:22

pas mus yra kunigas jei sliubos neturi tai net vaiko negali atnest kikstyt, tai teko vaziuot kitur krikstyt meluot..

31. May 2011, 14:22

tai va as noriu kad viskas butu kaip reik

31. May 2011, 14:21

kaip sakoma santuoka rei saugot kai viska padarai ir matai kad niekas nebesigauna tada galima nuleist rankas, juk ir ne vien apie save bet ir apie vaikus reik pagalvot

31. May 2011, 14:21

nes siuo metu tikrai baznycia ne sventa

31. May 2011, 14:21

tegul tokie ir buna kunigai

31. May 2011, 14:20

plius uzgyveni vaiku juos krikstyji taip toliau ir panasiai

31. May 2011, 14:20

as atsimenu kai kursus ejom jei nepasako ligos...aisku reikes metus palukt. bet kai kunigas pasake vaikai zinot ka darot santuoka vienam kartui... cia ne zagzas nepatinka issiskyriau, o baznycia taip nedaro.. per ta laukima kol isskirs dar bun kad susitaiko ir gyvena visa gyvenima...

31. May 2011, 14:19

bet jai zmonesciviliskai issiskyre kodel negali baznycia isskirt

31. May 2011, 14:18

o kaip įrodyt kunigui neištikimybę?

31. May 2011, 14:18

su neistikimybe reikia labai daug vargo irodinejimu...

31. May 2011, 14:18

kaip pasensiu suvaikesiu gal tada rimciau ziuresiu,o pasimels apie gyvenima pagalvot galiu ir namie

31. May 2011, 14:17

del neistikimybes anuliuoja santuoka

31. May 2011, 14:17

nu jau jei pasako po vestuviu kad sergu aids ar mirtina liga cia jau didziulis melas per aids tu ne vaiku susilaukt negali

31. May 2011, 14:17

aplamai as ant baznycios esu pikta neinu ten na jai tik reik

31. May 2011, 14:16

jai meluoja is pat pirmos dienos

31. May 2011, 14:15

nu va o kam man toks vyras tada

31. May 2011, 14:10

siaip anuliuoja jei tau antroji puse napaske kad serga liga pvz aids, ar kad yra kitos pakraipos, ar kad vaiku nenori tureti

1 2 3 4 5