Kodė gimus mažyliui, dažnai pakinta poros – vyro ir moters santykiai? Kai kurias poras gimęs žmogutis suvienija dar labiau, sustiprina, tačiau daugeliui įneša sumaišties, apsiverčia gyvenimas aukštyn kojomis, nemigo naktys...reikia pasiskirstyti vaidmenimis, atsakomybe.
Poros santykiai gimsta kartu su kūdikiu
Ar tai viskas dėl to, kad visas dėmesys tam mažam žmogučiui, kuris dabar yra šeimos pasaulio centras? Juk poroje iki vaikučio gimimo būna visko – ir apsipykimų, ir ginčų, o gimus mažyliui santykiai, rodos, dar labiau paaštrėja. Kaip išlaikyti puikius šeimos santykius ir toliau? Kas svarbiausia šeimoje?
Kaip sako psichologė Vika Aniulienė, poros santykiai gimsta kartu su kūdikiu. Koks tai bus kūdikis, priklauso nuo abiejų žmonių tarpusavio supratimo, polinkio į kompromisus, pagarbos, atsakomybės, prioritetų paskirstymo bei kitų svarbių dalykų. Bepigu, anot psichologės, turėti gerus santykius, meilę ir švelnumą, kai esi pailsėjęs, geros nuotaikos, kai gali savo dėmesį skirti mylimam žmogui, išsikalbėti, kai nekamuoja fiziniai skausmai, pervargimas ir kt.
„Atėjus į šeimą mažyliui, didžiulį stresą patiria tiek vyras, tiek moteris. Ji ypatingai jaučia fiziologinius pokyčius: kinta hormonai moters organizme, po gimdymo dažni skausmai, įvairiausios problemos, susijusios su žindymu (nugraužti speneliai, „pieno pikas“), kėlimasis kas 2–4 val. Pervystyti ar pamaitint mažylį, net ir ramiausias mažylis savo „ritmu“ nuvargina mamytę, nuolatinis vidiniai klausimai kaip suderint mamos/ žmonos pareigas. Laisvą minutę nusnūs su mažyliu ar išplauti indus/ grindis? Atsiranda trečias žmogutis, kuris reikalauja dėmesio, kuris negali palaukti, kuris visada išsireikalauja ir pastato save į pirmą vietą“, – pasakojo V.Aniulienė.
Kaip išvengti nesusipratimų šeimoje?
Dar visai neseniai su vyru vaikščiojote susiėmę už rankučių, o vakare žiūrėdavote mylimą serialą, po to galbūt pasikalbėdavote. Dabar gi parstūmus vežimą iš lauko viena mintis: kaip ir kada išsimiegot, užmiegama prieš serialą kartu su mažyliu.
Psichologė neaprašo finansinių sunkumų, su kuriais dažnai susiduria jaunos šeimos ir kurie tikrai neatneša harmonijos, neaprašo vėlesnio laiko, kai pasaulis slysta iš po kojų, nes jauti, jog prarandi kontrolę auklėdama savo vaiką, neaprašo ir konfliktų, kurie kyla tarp tėvų dėl auklėjimo klausimų.
Tad kaip išvengti kuo daugiau nesusipratimų šeimoje? Ką daryti? Pagrindinis psichologės patarimas – daug kalbėtis su partneriu, būti atviriems, stengtis vienas dėl kito ir besalygiškai vienas kitą gerbti.
„Šeima yra ne vieno žmogaus reikalas, joje lygiaverčiai dalyvauja visi šeimos nariai, o visi iškilę sunkumai turi savybę anksčiau ar vėliau baigtis", – šyptelėjo V.Aniulienė.