7 patarimai, kaip pasirūpinti intymia higiena po gimdymo

7 patarimai, kaip pasirūpinti intymia higiena po gimdymo

19. Apr 2022, 16:35 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kūdikis gimė – Jūs tapote mama ir norite visą savo rūpestį bei dėmesį skirti naujagimiui, tačiau ne mažiau svarbu šiuo metu pasirūpinti ir savo sveikata, gera savijauta bei intymia higiena.

Gydytoja ginekologė-akušerė Dace Zolberga primena septynias sąlygas, kurios svarbios mamos kasdieninei higienai po gimdymo.

Rinkitės specialias intymios higienos priemones

Labai svarbu po gimdymo palaikyti rūgštinę terpę makštyje, todėl nerekomenduojama praustis šarminiu muilu. Verčiau rinkitės specialias intymios higienos priemones, kurių pH lygis 4-5.

Nenaudokite drėgnų servetėlių

Nenaudokite drėgnų servetėlių intymios higienos priežiūrai. Jas galima naudoti tik išskirtiniais atvejais, pavyzdžiui, kai kur nors vykstate ir nėra kitų būdų. Taip pat negalima naudoti priemonių su kvapiosiomis medžiagomis ar parabenais, nes jie dirgina makštį.

Teikite pirmenybę natūraliam pluoštui

Rekomenduojama dėvėti ne aptemptą, o laisvą aprangą, pavyzdžiui, medvilnę ar liną, nes aptempti drabužiai kartu su kelnaičių įklotais ir pėdkelnėmis sukuria šiltnamio efektą.

Atkreipkite dėmesį į išskyras

Stebėkite savo išskyras ir kasdien atkreipkite dėmesį į jų kiekį, kvapą, ar siūlės vietoje nėra hematomų.

Rūpinkitės siūlėmis

Gimdymo metu dažnai atsiranda makšties ar tarpvietės plyšimų. Kadangi makštis yra savaime gyjanti sistema, kraujavimas tarpvietėje yra normalu, kol gerai gyja siūlai. Esant edemai, rekomenduojama naudoti vėsias priemones ir dėvėti laisvus drabužius, kad siūlių vietoje patektų oras.

Šlapimo nelaikymo atveju naudokite įklotus

Jei pasireiškia šlapimo nelaikymas, rekomenduojama naudoti specialius įklotus, kurie sugeria šlapimą ir mažina dirginimą. Po kiekvieno šlapinimosi nusiprauskite šiltu vandeniu.

Atkreipkite dėmesį į hemorojų

Dėl padidėjusios apkrovos dubens dugnui nėštumo ir gimdymo metu dažnai išangėje atsiranda venų mazgų (hemorojus). Jo gydymui galima naudoti vaistinėse parduodamus specialius kremus ar žvakutes. Hemorojus dažniausiai praeina savaime, tačiau jei ne, reikėtų kreiptis į gydytoją.

multi-mam.lt