Mokymasis žaidžiant: mažylio fizinių įgūdžių lavinimas

26. Mar 2023, 20:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Bėgimas, šokinėjimas, naujos sporto šakos mokymasis: tokie žaidimai stiprina vaikus tiek fiziškai, tiek protiškai. Kadangi fizinis žaidimas, remiantis tyrimais, padeda išsiskirti endorfinams, šie žaidimai puikiai pakelia nuotaiką skirtingo amžiaus vaikams. Statyti kaladėles, sodinti gėles ar kurti modelius iš glaisto – tai fiziniai žaidimai, lavinantys ir smulkiąją motoriką.

Žaidimas su žaislais – tai ne tik smagiai praleistas laikas. Kai matome savo vaikus, žaidžiančius su tokiais populiariais žaidimais kaip LEGO DUPLO, dažnai net nesusimąstome apie tai, kokią įtaką LEGO turi jų vystymuisi ir ugdymui.

Tiesiog matome savo atžalą, smagiai dėliojančią kaladėles bei įvairias žaidimo detales. Tačiau LEGO yra daug daugiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. LEGO ir vaiko vystymasis yra glaudžiai susiję.

Vaikui svarbu žaisti kaladėlėmis, nes toks žaidimas lavina jo išradingumą ir koordinaciją, o šie įgūdžiai itin reikalingi, jam rašant, rengiantis, spalvinant ir ką nors gaminant. Vaikui dėliojant LEGO kaladėles, lavinama jo smulkioji motorika, tokiu būdu ateityje jam bus daug lengviau laikyti pieštuką ar rašiklį – taip vaikas labiau pasitikės savimi.

Be to, žaidimo metu mažyliai mokomi būti atkaklūs. Jie gali būti stebėtinai užsispyrę ir lengvai nepasiduodantys. LEGO yra puiki priemonė ugdyti šį charakterio bruožą, kuris vaikui itin pasitarnaus gyvenime.

Norint sujungti Lego kaladėles tarpusavyje, reikia tikslumo ir koordinacijos, o tai padeda vaikams lavinti smulkiąją motoriką. Lego žaidimai yra sukurti įvairaus amžiaus vaikams: Lego Duplo puikiai tinka lavinti mažylių įgūdžius, o sudėtingesni Lego žaidimai meta iššūkį vyresnėliams.

LEGO® žaidimai puikiai lavina vaikų smulkiąją motoriką, pirštų miklumą ir jėgą. Skirtingi spaudimo lygiai, statant ir sujungiant tarpusavyje LEGO® kaladėles, pasitarnauja kaip naudingas pratimas mažiesiems pirštukams, mokantis laikyti pieštuką ar rašiklį.

LEGO® DUPLO® Mano pirmoji morka (10981)

Su LEGO® DUPLO® Mano pirmoji morka (10981) vaikai smagiai mokysis apie sveiką mitybą ir augalų auginimą. Su šiuo spalvingu rinkiniu vaikai nuo 18 mėnesių palaipsniui mokysis savarankiškai prižiūrėti morką ir dėlioti kaladėles, kad ji augtų. Leiskite ikimokyklinukams būti atsakingiems – reguliuoti oro sąlygas naudojant saulės ir lietaus debesies kaladėles, kad augalas gautų tai, ko jam reikia. Jeigu augalui reikės padėti augti, vaikai galės duoti jam atsigerti iš laistytuvo. Iš nustebusios morkos veido išraiškos matyti, kad vanduo buvo šaltas!

LEGO® DUPLO® Mano pirmasis vaisių ir daržovių traktorius (10982)

LEGO® DUPLO® Mano pirmasis vaisių ir daržovių traktorius siūlo daugybę būdų, kaip patobulinti mažylių mokymąsi. Ikimokyklinukai prisijungs prie ūkininko, nuimančio vaisių ir daržovių derlių su važiuojančiu traktoriumi ir trimis priekabomis. Vaikai nuo 18 mėnesių lavins smulkiosios motorikos įgūdžius mokydamiesi auginti vaisius ir daržoves bei dėliodami kaladėles, kad jie „augtų“.