Mokymasis žaidžiant: emociniai įgūdžiai

23. Apr 2023, 12:10 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Žaidimas yra tiek pat svarbus žmogaus visapusiam vystymuisi kaip ir bet kuris mokykloje mokomas dalykas. Yra keli būdai, kuriais galime daryti teigiamą įtaką vaiko emocinei raidai.

Žaidimas yra gyvybiškai svarbus vaiko emocinei raidai, nes suteikia galimybę lavinti socialinius įgūdžius, suprasti ir paleisti sunkias emocijas. Žaidimas taip pat gali padėti vaikui įveikti stresines situacijas tiek darželyje, tiek namuose.

Vaikui augant tam tikros žaidimo formos padeda pagerinti jo emocinę raidą.

Žaidimas padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savimi ir stiprina savigarbą. Tai efektyvus būdas sumažinti įtampą bei, vaikų dainų kūrėjo Raffi žodžiais tariant, „iškratyti iš galvos visas kvailystes“, ir sutelkti dėmesį į svarbias užduotis, pvz. pastatyti kosminę raketą iš LEGO DUPLO kaladėlių. Kai vaikai smagiai įsitraukia į žaidimą ir tuo mėgaujasi, pamiršta viską pasaulyje, o atlikę užduotį didžiuojasi savimi. Žaidimo metu vaikai gali išsiugdyti emocinius įgūdžius ir savivertę, kuri itin svarbi gyvenime.

Žaidimas sustiprina vaiko pasitikėjimą savimi ir savigarbą, jam pasiekus užsibrėžtų tikslų. Tai leidžia jam pačiam įsivertinti savo stiprybes ir gebėjimus. Žaisdamas vaikas įgauna sėkmės/nesėkmės patirtis, o tai skatina jį priimti iššūkius. Labai svarbu vaikui parodyti, kaip nepasiduoti, kai kažkas nepavyksta. Tokiu atveju padės LEGO DUPLO žaidimų rinkiniai. Pastatyti paprastą bokštą vaikučiui gali būti sunku, tai jam net gali sukelti šiek tiek streso. Tačiau net jei ir bokštas nukrenta, paskatinkite mažylį pastatyti jį dar kartą, kol galiausiai pavyks. Pagaliau jo veide pamatysite šypseną. Taip jis išmoks būti atkaklus ir atsparus – šios savybės jam tikrai pravers ateityje.

Žaidimas taip pat yra puikus būdas išreikšti savo jausmus ir nuomonę. Žaisdami vaikai gali laisviau išreikšti savo emocijas ir jausmus, kartu išspręsdami problemas ir konfliktus. Paimkite LEGO DUPLO gyvūnų mini figūrėles ir pasiūlykite vaikui atlikti vaidmenis. Paklauskite jo, kodėl kačiukas pyksta arba kodėl šuniukas nenori žaisti su kitais gyvūnais? O kas nutiko jam darželyje? Kaip galime tai išspręsti? Žaidimo metu vaikas galės dar kartą išgyventi dienos metu nutikusias sunkias situacijas, suprasti ir įvardinti savo emocijas – taip kartu pamažu rasite sprendimą. Žaidimo metu sukursite pamatus sveikai emocinei, psichinei, socialinei ir fizinei vaiko gerovei – tokiu būdu jis išmos valdyti savo emocijas saugiu ir socialiai priimtinu būdu.

Žaidimas teikia begalinį malonumą, džiaugsmą ir laisvę. Žaisdami vaikai mokosi suprasti visas savo emocijas – tiek geras, tiek blogas. Juokas, bendravimas bei galimybė išreikšti save yra esminiai komponentai, ugdant emocinius vaiko įgūdžius. Be to, smagūs žaidimai ir tėvų palaikymas padės vaikams sumažinti stresą ir pradėti dieną gerai nusiteikus.

„Šeimos namas ant ratų“ (10986)

Išbandykite ir LEGO® DUPLO® žaidimų rinkinį „Šeimos namas ant ratų“ (10986). Sukurkite jaukų žaislinį mobilųjį namelį, kurį galima pritvirtinti prie automobilio. Vaikas gali pritvirtinti namą prie mašinos ir važiuoti ten, kur nori. Neabejojame, jog pakeliui sutiksite daug naujų ir įdomių žmonių bei gyvūnų ir kartu patirsite linksmų nuotykių!

 „Statybų aikštelė“ (10990)


LEGO® DUPLO® žaidimas „Statybų aikštelė“ (10990) puikiai tinka žaisti kartu, pasikeičiant vaidmenimis, padeda lavinti saviraiškos įgūdžius. Jau nuo dvejų metų mažylis gali išmokti dirbti komandoje. Nepabostančiame rinkinyje yra buldozeris, cemento maišyklė ir besisukantis kranas, kad statybų aikštelė nenustotų dūgzti.