Kūrybinių įgūdžių lavinimas žaidimo metu

09. Apr 2023, 20:07 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kūrybiškumas yra tai, kaip kitiems pasakojame apie save: rašome, kalbame, vaidiname ir kuriame istorijas. Tai ir apie tai, kaip užmezgame santykius, suvokiame abstrakčias idėjas, išbandome įvairius dalykus. Būti kūrybingam gali būti itin paprasta, pavyzdžiui, įsivaizduojant, jog šluota yra žirgas, arba labai sudėtinga, pvz., kuriant parašiutą, galintį saugiai nutupdyti kiaušinį nuo stogo ant žemės.

Kūrybinis žaidimas skatina vaikus tyrinėti naujas idėjas, ryšius, erdves ir problemas. Tai ugdo vaikų pasitikėjimą, nes tokiu būdu jie išmoksta pasikliauti savo natūraliu žingeidumu. Be to, kūrybiškumas yra vienas labiausiai vertinamų įgūdžių darbe. Verslo lyderių teigimu, jis tampa vis svarbesnis.

Įgūdžiai, kuriuos vaikai įgyja žaisdami su Lego kaladėlėmis, yra labai naudingi ankstyvajame jų mokymosi ir vystymosi etape. Lego žaidimai vaikus moko kūrybinio mąstymo, komandinio darbo, bendravimo, konfliktų ir problemų sprendimo būdų.

LEGO® kūriniai yra meno forma, o vaikai savo ruožtu tampa nuostabiais kūrėjais ir pasakotojais! Jie turi puikią vaizduotę, kurią gali pasitelkti žaisdami Lego kaladėlėmis. Tiesiog suteikime vaikams galimybę būti kūrybingais – kurti tai, kas jiems patinka!

Jie gali vadovautis žaidimo instrukcijomis arba sukurti ką nors naujo, taip lavindami savo vaizduotę ir susiedami ją su tikrove. Vėliau, suaugusiųjų pasaulyje, šis įgūdis jiems pasitarnaus, siekiant savo užsibrėžtų tikslų, atpažįstant emocijas bei spendžiant problemas.

Žaidžiant Lego kaladėlėmis kūrybiškumą riboja tik pati vaizduotė! Lego suteikia vaikams galimybę išlaisvinti savo vaizduotę ir tyrinėti kūrybiškumą, nebijant suklysti. Kai nebus apribojimų, vaikai supras, ką nori ir geba sukurti.

Taip yra ne tik todėl, kad su spalvotomis kaladėlėmis vaikams smagu žaisti, bet ir dėl to, jog jie gali atrasti naujus pasaulius, sukurti įvairias struktūras ir sugalvoti naujus scenarijus. Lego kaladėlės yra lavinantys žaislai, įkvepiantys vaikų kūrybiškumą. Jos padeda lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą, skatindami mąstyti nestandartiškai.

Žaidimas su Lego yra puikus būdas skatinti vaikų kūrybiškumą, padedant jiems mokytis žaidžiant, sujungti mažesnes kaladėles į didesnes struktūras ir taip lavinti  vaizduotę. Lego kaladėlių surinkimo galimybės pradedantiesiems nėra ribojamos.

Parodykite savo mažyliui pačią pradžią, paskatinkite jį statyti ir toliau leiskite jam tai daryti pačiam. Vis bandydami ir klysdami vaikai suras tai, kas jiems tinka ir patinka pasitelkdami savo vaizduotę.

Svarbiausia yra tai, jog savo vaizduotės pasaulyje vaikai tampa savimi, nepaisydami įvairių kliūčių. Jie nebegalvoja, kaip įtikti kitiems, ir mėgaujasi kūryba bei mokymosi procesu. Dėl šios priežasties Lego žaidimai labai tinka ir specialiųjų poreikių turintiems vaikams, nes moko pagrindinių įgūdžių bei bendravimo su kitais.

Kūrybiniai žaidimai su Lego Duplo

Mano pirmasis ekologinis sodas (10984)

Leiskite savo mažajam tyrinėtojui pasinerti į gamtos pasaulį su LEGO® DUPLO® Mano pirmuoju ekologiniu sodu (10984). Rinkinyje gausu priemonių, kurios įkvėps tėvų pokalbius su vaikais apie sodo augalus ir supažindins vaikus su ekosistemos idėja. Rinkinyje gausu žaislų, kuriuos galės tyrinėti maži pirštukai, įskaitant žaislinį pomidorą, morką ir arbūzą, taip pat medžius, gėles, laukinę gyvūniją ir orų kaladėles. Pasibaigus žaidimams viskas tvarkingai sudedama į LEGO DUPLO kaladėlių dėžę.

Mano pirmasis ekologinis turgelis (10983)

Išmokykite vaikučius apsipirkti žaidžiant su LEGO® DUPLO® Mano pirmuoju ekologiniu turgeliu (10983). Žaisdami su šiuo mielu ūkininkų turgaus rinkiniu vaikai sukurs realų pasaulį – svers svarstyklėmis, atsiskaitys skirtingos vertės žaislinėmis monetomis ir dailiame tekstilės krepšelyje parsineš namo maistą.

Mano pirmasis vaisių ir daržovių traktorius (10982)

LEGO® DUPLO® Mano pirmasis vaisių ir daržovių traktorius siūlo daugybę būdų, kaip patobulinti mažylių mokymąsi. Ikimokyklinukai prisijungs prie ūkininko, nuimančio vaisių ir daržovių derlių su važiuojančiu traktoriumi ir trimis priekabomis. Vaikai nuo 18 mėnesių lavins smulkiosios motorikos įgūdžius mokydamiesi auginti vaisius ir daržoves bei dėliodami kaladėles, kad jie „augtų“. Derlių galima smagiai rūšiuoti pagal spalvas – ikimokyklinukai gali priderinti vaisius ir daržoves prie traktoriaus priekabos spalvos ar, pasitelkdami vaizduotę, išreikšti save sumaišant spalvas ar net sukeičiant veidus vietomis!

Mano pirmoji morka (10981)

Su LEGO® DUPLO® Mano pirmoji morka (10981) vaikai smagiai mokysis apie sveiką mitybą ir augalų auginimą. Su šiuo spalvingu rinkiniu vaikai nuo 18 mėnesių palaipsniui mokysis savarankiškai prižiūrėti morką ir dėlioti kaladėles, kad ji augtų. Leiskite ikimokyklinukams būti atsakingiems – reguliuoti oro sąlygas naudojant saulės ir lietaus debesies kaladėles, kad augalas gautų tai, ko jam reikia. Jeigu augalui reikės padėti augti, vaikai galės duoti jam atsigerti iš laistytuvo. Iš nustebusios morkos veido išraiškos matyti, kad vanduo buvo šaltas!