Kokybiškas laiko praleidimas su vaikais: idėjos ir nauda

Kokybiškas laiko praleidimas su vaikais: idėjos ir nauda

01. Apr 2023, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Vaikams nuo pirmųjų gyvenimo dienų svarbiausias yra tėvų dėmesys, artumas ir meilė. Tai skatina saugų prisirišimą, verčia jaustis mylimais bei užtikrina vaiko pasitikėjimą savimi ir ateityje. Geriausias būdas to pasiekti – kokybiškai praleisti laiką kartu ir skirti vaikui tiek dėmesio, kiek jam reikia. Būkite čia ir dabar, būkite šalia savo vaiko ir trumpam atidėkite savo rūpesčius bei visa tai, kas vagia jūsų laiką, pvz., mobilųjį telefoną.

Leisdami laiką su savo atžala suteiksite jam tiek socialinio, tiek emocinio vystymosi, tiek naujų ir daug pažintinių, emocinių įgūdžių bei puikių vaikystės prisiminimų, kurie jį lydės visą gyvenimą. Svarstote, kaip tai pasiekti, jei vos spėjate suktis darbuose. Pažvelkime atidžiau į galimus sprendimus.

Kaip praėjo tavo diena?

Beveik visada, vaikui grįžus iš darželio ir paklausus, kaip praėjo diena, tikriausiai sulaukiate trumpo atsakymo „Gerai“. Tačiau ar tikrai taip buvo? Prie vakarienės stalo ar ruošdamiesi miegui skirkite šiek tiek laiko ir sužinokite, ką įdomaus tą dieną išmoko jūsų vaikas? Ar jis/ji susirado draugų? Su kuo šiandien žaidė? O gal kažkas nutiko ir vaikas nenori jums pasakyti? Kai vaikas pamatys, kad tikrai domitės jo dienos eiga, atsipalaiduos ir atvirai patikės savo nuotykius bei išgyvenimus, tokiu būdu labiau sustiprinsite tarpusavio santykius. Bendraukite su vaiku dažniau, klausinėkite apie viską, domėkitės jo kasdienybe!

Dienos ritualai

Vaikams neabejotinai reikia kasdienės rutinos ir tam tikrų ritualų. Jie padeda sumažinti įtampą ir leidžia viskam vykti sklandžiau. Rutinos dėka vaikai geriau supranta dienos eigą ir tai juos ramina. Pavyzdžiui, užuot skubėję kuo greičiau vaiką paguldyti vakare, atlikite nuostabų kasdienį ritualą. Išnaudokite šią akimirką kokybiškai praleisti laiką kartu! Paskaitykite knygeles, aptarkite veikėjų gyvenimus, pakalbėkite apie dienos įspūdžius ar kartu išmokite trumpą dainelę. Pamatysite, kaip bus smagu!

Raskite priežastį švęsti

Net ir mažytė šventė pilką kasdienybę nuspalvina ryškesnėmis spalvomis, tad raskite įvairiausių progų švęsti ir pasidžiaugti net nedidele sėkme. Jums nereikia laukti gimtadienio. Švęskite penktadienį, džiaukitės pamatę pirmąją pavasarinę kiaulpienę ar drugelį. Vaikas neseniai nupiešė nuostabų piešinį? Atšvęskite! Visada galite rasti milijoną priežasčių švęsti kartu su visa šeima!

Bendri žaidimai

Šiuolaikinės technologijos, rodos, užvaldė viską. Net ir patys mažiausieji jau moka valdyti mobilųjį telefoną ir žaisti įvairius žaidimus, tačiau norint kokybiškai praleisti laiką su vaiku, technologijos visai nereikalingos! Palikite ekranus ramybėje ir tiesiog būkite kartu šią akimirką! Žaiskite stalo žaidimus, mokykitės naujų sporto šakų arba statykite savo svajonių namą iš LEGO® DUPLO kaladėlių!

LEGO® DUPLO® žaidimas „Statybų aikštelė“ (10990) puikiai tinka žaisti kartu, pasikeičiant vaidmenimis, bei padedant lavinti saviraiškos įgūdžius.

Nuo 2 metų vaikas gali išmokti dirbti komandoje ir sukurti savo šeimos svajonių namus! Galbūt jūsų svajonių namai yra ant ratų, kad galėtumėte kartu tyrinėti pasaulį, pasiimdami namus su savimi? Žaidimo metu nėra nieko neįmanomo! Tad galite išbandyti LEGO® DUPLO® žaidimų rinkinį „Šeimos namas ant ratų“  (10986). Sukurkite jaukų žaislinį mobilųjį namelį, kurį galima pritvirtinti prie automobilio. Vaikas gali pritvirtinti namą prie mašinos ir važiuoti ten, kur nori. Neabejojame, jog pakeliui sutiksite daug naujų ir įdomių žmonių bei gyvūnų ir kartu patirsite linksmų nuotykių!

Kartu gaminkite

Visi žinome, kad įvairi ir kokybiška mityba yra labai svarbi vaiko vystymuisi ir raidai, tačiau kartais mažieji pilvukai turi savų užgaidų ir ne visada nori valgyti tai, ką pagaminote. Ką tokiu atveju daryti? Įtraukite vaiką į maisto ruošą ir gaminimą! Tai bus puikus laikas kartu. Be to, vaikas įgys naujų pažintinių įgūdžių, pvz. išmoks naujų žodžių apie vaisius, daržoves ir pan. Pamatysite, kaip mažasis su pasimėgavimu suvalgys tai, ką kartu pagaminote.

Eikite į pasimatymus

Vaikui reikia nedalomo dėmesio, laiko, skirto tik jam. Jei šeimoje auga keli vaikai, suprantama, kartais labai sunku kiekvienam skirti atskirą dėmesį. Tačiau yra sprendimas! Kalendoriuje pasižymėkite ypatingas dienas, kai kartu su vaiku išeisite pasivaikščioti. Kokybiškas laikas nepriklauso nuo piniginės storio! Galite eiti į biblioteką, žaidimų aikštelę, muziejų ar iškylą! Svarbiausia ne veiklai išleista pinigų suma, o kartu praleistas laikas, leidžiantis sukurti puikius prisiminimus.

Vykite į gamtą

Šiame technologijų amžiuje ypač svarbu daugiau laiko praleisti su vaiku lauke. Galite kartu leistis į žygį dviračiais, nueiti prie ežero pašerti ančių arba kartu pasivaikščioti miške, parke, kur, pavyzdžiui, galite susigalvoti pramogą – sekti gyvūnų pėdsakais ir spėlioti, kokio jie gyvūno. Galite išeiti į gamtą stebėti įvairius paukščius, o gal pamatysite voverę, arba rinkti įdomius augalų pavyzdžius, kuriuos vėliau galite panaudoti, kurdami įvairius meno kūrinius.