Žolininkės Jadvygos Balvočiūtės patarimai, kimbant rudenio ligomis

Žolininkės Jadvygos Balvočiūtės patarimai, kimbant rudenio ligomis

22. Oct 2019, 08:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Jei kimba sloga ar kita liga ir vaikučiui dingsta apetitas, patariu tėveliams užplikyti didžiųjų dilgėlių lapų arbatos ir duoti vaikui gerti po šaukštelį su medumi. Tokia arbata skatina apetitą. O jei vaikas pablyškęs, labai tiks kraujažolių arbata", - pataria žolininkė Jadvyga Balvočiūtė, specialiai mažiems vaikams sukūrusi švelnaus aromato žolelių mišinį, į kurio sudėtį įeina naudingi augančiam organizmui augalai, stiprinantys imunitetą: tikrosios saulėgrąžos žiedlapiai, sėjamosios avižos, šluotinio burnočio, citrininio čiobrelio, paprastosios kraujažolės, paprastojo kiečio žolė, erškėtrožių, bruknių, žemuogių, šermukšnio, gysločio lapai ir kt.

„Jei namie neturite tokio mišinio, tinka nors keletas paminėtų žolelių. Galima pasirinkti žemuogių ar bruknių lapelių ir užplikius duoti vaikučiui gerti kelis kartus per dieną. Arbata gali būti plikoma įvairaus stiprumo, atsižvelgiant į vaiko amžių ir skonį. Nedarykite stiprios, kad vaikui būtų skanu gerti“, – apie žolelių paslaptis pasakojo J. Balvočiūtė.

Kai peršti gerklė

Turbūt nėra vaiko, kuris nors kartą per metus nebūtų pasiskundęs skaudančia ar perštinčia gerklyte.

  • Jei vaikas jau paūgėjęs, „Mamyčių klubo“ kalbinta žolininkė patarė gerklę skalauti bruknių ar jonažolių nuoviru. Skalavimui labai tinka sodrus druskos tirpalas, kuris mažina perštėjimą.
  • Jei vaikutis nemoka skalauti, tuomet patariama duoti jam atsigerti nestiprios gysločių lapų, jonažolių ar svilarožės arbatos. „Užtenka užplikyti, tačiau jei vaikas visai mažiukas, geriau būtų žoleles pavirti, kad dingtų visos bakterijos“, – sakė pašnekovė.
  • Jei po ranka nėra jokių žolelių, žolininkė patarė nepamiršti ir pavirinto pieno su medumi – palengvins gerklytės perštėjimą, be to, karštas pienas su medumi padeda išprakaituoti.

Jei kankina kosuliukas

Daugelis dar iš močiučių žinome, kad kosint reikia gerti čiobrelio arbatą. Pasak žolininkės paprastasis arba keturbriaunis čiobrelis turi fenolinių junginių, kurie naikina bakterijas ir uždegimus, palengvina atsikosėjimą.

Tačiau nuo kosulio gelbsti ne tik čiobrelis, bet ir dilgėlių arbata bei daug kam turbūt mažai girdėta gluosninio debesylo lapų arbata. „Šiaip debesylas yra kartokas, vaikams tikrai nepatiktų. Tačiau būtent ši rūšis tinka arbatoms, nėra aitraus skonio ir labai palengvina atsikosėjimą“, – aiškino ponia Jadvyga.

Jei peršalote

Peršalus labai tinka pelkėtosios vingiorykštės arbata. Tai priešuždegiminė žolelė ir ji, anot žolelių žinovės, veikia kaip natūralus aspirinas. Galima ir gerti, ir maudytis šios arbatos vonioje.

„Aš jau neminiu česnako. Jo turėtų būti kiekvieno iš mūsų namuose. Tai natūralus antigripinas. Jo galim ne tik valgyti, bet ir iškabinėti namuose – veiks kaip antibakterinė priemonė. Be to, labai tinka auginti jeronimą (jei, žinoma, nesate jam alergiškas) – jis taip pat turi dezinfekuojamą, antibakterinį poveikį“, – patarimus dalino žolininkė J. Balvočiūtė.

Ar gydote susirgusius mažylius arbatomis? :)