Puikus metas atgaivinti prisiminimus ir žinias :)

Puikus metas atgaivinti prisiminimus ir žinias :)

12. Apr 2018, 19:49 Solveiga25 Solveiga25

Šią savaitę teko prisiminti svarbų momentą, kuris atsitinka iškart po gimdymo. Kalbu apie kūdikio žindymą. Kadangi ši tema yra palietusi daugumą mamyčių, todėl manau aktualu pasidalinti savo patirtimi.

Laukiantis pirmojo mažylio teko lankytis naudingoje paskaitoje apie žindymą. Tokios paskaitos organizuojamos daugumoje Lietuvos miestų ir jos yra nemokamos, tad Mamytėms yra ypač aktualu. Kai lankiausi tokioje paskaitoje pirmą sykį, dar gerai nesupratau jos svarbos, kadangi laukiausi pirmojo vaikelio ir jokios patirties neturėjau. Žinoma per paskaitą viską nuosekliai žymėjausi ir rašiau, nes viskas atrodė svarbu. Kadangi žinių įgavau pakankamai tuo metu beliko sulaukti kūdikio gimimo. Kai galiausiai kūdikis gimė, viskas apsivertė aukštyn kojomis. Teko iškart prisiminti užsirašytas mintis apie žindymą. Man pasisekė, nes žindymas nuo pat pradžių buvo pakankamai lengvas, tačiau iškilus panikos akimirkomis vieną kartą kreipiausi su klausimais į žindymo specialistę. Gavusi atsakymą iškart nusiraminau ir toliau sėkmingai žindžiau savo mažylį iki 1 metų ir 4 mėnesių. 

Taigi apibendrinant, pirmojo mažylio žindymas praėjo sklandžiai dėka žindymo specialistės pagalbos ir perteiktų žinių.

Ir štai mes laukiamės antrojo vaikelio. Kaip ir su pirmuoju tikiuosi sklandaus žindymo, nors žinoma visko pasitaiko. Sužinojusi, kad ir vėl mūsų mieste vyks žindymo paskaitėlė nėštukėms, iškart nedvejojusi užsiregistravau ir antrą sykį joje apsilankiau. 

Žinoma nieko naujo nesužinojau, tačiau tikrai atgaivinau tai, ką jau žinojau ir papasakojau savo patirtį ir žindymo specialistės svarbą kitoms besilaukiančios būsimoms mamytėms. Buvo įdomu išgirsti, kaip gi kitoms mamytėms sekėsi žindyti savo kūdikius. Išgirdau visokių patirčių nuo lengvos iki itin sunkios. Tuomet pagalvojau, kaip iš tikrųjų man pasisekė, kad su tuo didelio vargo neturėjau, todėl labai labai tikiuosi ir su antruoju mažylių pavyks sėkmingai žindyti. Na, o kaip kitoms mamytėms sekėsi žindymas? Gal norite pasidalinti savo patirtimi ir patarimais? :)

kodelcia kodelcia 12. Apr 2018, 23:39

Linkiu, kad pasisektų ir su antruoju 😀 Mano tik trečiasis turi šią karališką privilegiją- maitintis mamos pienuku tiesiai iš krūties. Pirmieji buvo tinginiukai 😉