Ko laukti, kai laukiesi?

Ko laukti, kai laukiesi?

29. Jan 2018, 21:30 Solveiga25 Solveiga25

Jeigu pirmojo nėštumo metu jaučiausi lyg skraidyčiau padebesiais, šis nėštumas yra pirmojo priešingybė..

Kai nebuvau susidūrusi su tokiais blogos savijautos išbandymais, negalvojau, kad tai gali būti taip sunku. Taigi, kokie sunkumai mane užklupo I-ąjame nėštumo trimestre. 

I trimestras ir jo išbandymai:

1 . Pasikeitusi krūtinė. Šis požymis buvo pirmasis, kuris leido numanyti, kad man pavyko pastoti. Kadangi ir pirmojo nėštumo metu labai gerai pamenu, kaip man skaudėdavo krūtinę, tad šis jausmas kaip mat man išdavė, kad aš laukiuosi. Krūtinės dydis labai greit pakito, o ir ji tapo itin jautri. Dažnai net miegoti būdavo sunku ir tekdavo pasirinkti kuo patogesnę pozą, kadangi to nepadarius, jausdavausi lyg krūtinė būtų sumušta. Džiaugiuosi, kad šiandien krūtinė yra jau mažiau jautri.

2. PYKINIMAS. Ne veltui šį žodį parašiau iš didžiosios raidės. Pirmuoju nėštumu jis nebuvo pasirodęs, tačiau šį sykį viskas kitaip.. Tiesa pasakius labai blogai. Tikiu, kad būna ir blogiau, tačiau man jo užtektinai pakako. Prabundu kiekvieną rytą tikėdamasi, kad jis jau liovėsi, tačiau užtenka suvalgyti pusryčius ir lyg užburtas ratas visą likusią dieną mane pykina. Ieškojau įvairių būdų, kaip nors kažkiek sau padėti... Na ir veiksmingiausi metodai, kurie man šiek tiek padėjo palengvinti savijautą:

  • Grynas oras arba kitaip tariant buvimas lauke. Tai turbūt efektyviausias būdas, kuris man padėjo. Šviežio oro gurkšnis iškart atgaivindavo. Nes jaučiau, kaip būnant uždaroje patalpoje man tiesiog trūkdavo oro.
  • Kiviai. Tai vaisius, kurį valgydavau ne per dažniausiai, tačiau nėštumo metu būtent kiviai man suteikdavo stiprybės ir nutolindvo pykinimo jausmą.
  • Pienas. Kai atrodydavo jog viskas, ką suvalgiau tuojau pat išlips lauk, tai pieno gurkšnis nuramindavo ir jausdavausi geriau.
  • Žaidimai su vaiku. Kad ir kaip bloga bebūtų mamytei, vaikučiui visvien reikia dėmesio, todėl man buvimas kartu su vaiku padėdavo prasiblaškyti ir šiek tiek pamiršti apie pykinimą.

Manau daugumos būsimų mamyčių neaplenkia pykinimo jausmas, tačiau reikia išlikti stiprioms ir atrasti sau tinkamus metodus, kurie padėtų tai išgyventi.

3. Nuovargis. Kai norisi griūti į lovą ir nieko daugiau nedaryti. Kodėl? Nes viską sudėjus į vieną, tiesiog nebelieka jėgų. Tad po kiekvienos ilgos ir sunkios darbo dienos man tik ir norisi greičiau įsisukti į šiltą guolį.Tad dažniausiai 22 val. mano šeimyna jau miega. :)

4. Svyruojanti nuotaika. Moterys ir šiaip pasižymi svyruojančiomis nuotaikomis, bet nėštumo metu juk ypač atleistina. Kai žiūrint gražų filmą iš niekur nieko pradeda riedėti ašaros ir jas sunku suvaldyti. Kad ir kaip nenorėtum, vyras pastebi ir klausia: tu verki? O aš pradedu gintis ir kas čia tokio? Emocijos liejasi laisvai ir jas tikrai sunku suvaldyti. Tačiau dėl to blogai tikrai nesijaučiu, tiesiog jautriai į viską reaguoju.

5. Kvapai. Ir ties šiuo punktu, aš prisimenu šį pasakymą, kad uoslė tampa, lyg šuns. Tikrai taip. Mano uoslė turbūt kaip tik tokia, nes viską užuodžiu jau iš toli, į ką anksčiau net neatkreipdavau dėmesio. O dabar visi kvapai ypatingai erzina ir dažnai tiesiog praeinant tenka užsidengti nosį, kad kuo mažiau užuosti nepageidaujamo kvapo. 

Taigi ko laukti, kai laukiesi? Paprasčiausias atsakymas: priimti visus siunčiamus išbandymus ir išlikti stiprioms. O kas dar nematėte pažiūrėkite ir komediją pavadinimu: Ko laukti, kai laukiesi? Ji ypatingai tiks tokiu metu ir praskaidrins nuotaikas.

Na, o aš sau palinkėsiu sėkmingai žengti į II-ąjį trimestrą ir, kad visi I-ojo trimestro sunkumai liktų tik prisiminimu. 

Na, o antrajame trimestre dalinsiuosi natūralios kosmetikos nėštukėms testavimu. :)

Dovilė 1991 Dovilė 1991 31. Jan 2018, 12:46

Gražaus laukimo! 🌷 Kai laukiausi šios išvardintos būsenos visos aplankė 😀 o ypač erzino nuolatinis pykinimas, kuris 4mėnesio pabaigoje dingo, tada gyvenimas palengvėjo 😉 baisiausia būdavo nueiti į parduotuvę, ten tiek visko daug, kad net nuo vaizdų pykindavo 😃 bet dabar tai atsimenu su šypsena veide, lyg ir nostalgija neštumo būsenos 😀

Dovilė 1991 Dovilė 1991 31. Jan 2018, 12:45

Gražaus laukimo! 🌷 Kai laukiausi šios išvardintos būsenos visos aplankė 😀 o ypač erzino nuolatinis pykinimas, kuris 4mėnesio pabaigoje dingo, tada gyvenimas palengvėjo 😉 baisiausia būdavo nueiti į parduotuvę, ten tiek visko daug, kad net nuo vaizdų pykindavo 😃 bet dabar tai atsimenu su šypsena veide, lyg ir nostalgija neštumo būsenos 😀

floryte floryte 30. Jan 2018, 21:37

Kai laukiasi, man viens prie vieno visi negerumai tie patys buvo. Ypač vargino, jog vakarais trūko oro. Tad vos ne naktį sėsdavom į mašiną su vyru ir dumdavom iš miesto kur į mišką - grynu oru pakvėpuot. Na o dėl pykinimo, tai mane labiau vargino šleikštulys nei pykinimas. Tačiau ir tai buvo labai nemalonu. Sėkmės laukime ir kuo džiugesnių akimirkų🌷😀