Pasidalink receptu, kaip stiprini vaiko IMUNITETĄ, ir laimėk dovanų nuo BABA.

Pasidalink receptu, kaip stiprini vaiko IMUNITETĄ, ir laimėk dovanų nuo BABA.

16. Sep 2018, 08:30 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Smagu, jei visas rugsėjis būtų štai toks - šiltas, gaivus, kai užtenka tik lengvo megztuko vakarais, tiesa?! Tuomet ir virusai nebaisūs, ir ligos nesiartina :) Tačiau yra toks dalykas kaip imunitetas, moksliškai tariant - tai visuma sistemų ir mechanizmų, padedančių organizmui išsaugoti savo genetinį vientisumą ir unikalumą. Specialistai pataria jį stiprinti ne tik visus metus, bet visą gyvenimą...nuo pat mažens.

Tad atėjus rudeniui kviečiame dalyvauti konkurse!

Komentaruose pasidalinkite:

-patarimais ar receptais, kaip stiprinate vaikučių imunitetą,

-kaip grūdinate,

-kaip maitinatės patys ir ką siūlote vaikams ir pan.

-kitaip tariant, kokie imuniteto stiprinimo būdai jūsų vaikui "suveikia", kas tinka, o kas nelabai?

PRIZAS

www.babataskas.lt

Už patį įdomiausią, išsamiausią pasakojimą rinksime vieną laimėtoją, kuriai padovanosime 3 peršalimo laikotarpio produktus, kurie pagerina savijautą, maloniai kvepia, yra saugūs ir paprasta juos naudoti. Juos verta turėti kiekvienoje namų vaistinėlėje. 

20180903224921-34245.jpg

  • Original-Stadelmann® nosies tepalas ENGELWURZBALSAM padeda užsikimšusiai ar tekančiai nosiai tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tai vienas iš labiausiai išgirtų Bahnhof vaistinės Vokietijoje gaminių, kuris buvo sukurtas, kad tiktų net naujagimiams. Dėl savo patikimumo ir veiksmingumo jis pasiekė neregėtą populiarumą.
  • Švelniai kvepiantis, puikiai kosulį ir kvėpavimą palengvinantis, virusus atbaidantis Original-Stadelmann®-Aromamišinys THYMIAN BENZOE paruoštas taškiniam naudojimui ant odos pulsuojančių vietų: riešų, kaklo, kelių linkių... Šis aromamišinys sukurtas taip, kad tiktų peršalimo laikotarpiu net jautriausiems žmonėms bei vaikams. Patariama šiais natūraliais kvepalais kvėpinti vaikus išleidžiant juos į darželį ar mokyklą.
  • Aukščiausios kokybės Wickel&Co BIČIŲ VAŠKO KOMPRESAS pagelbėja lengvinant kosulį ir gerinant savijautą sergant peršalimo ligomis, esant pilvo skausmams ar raumenų skausmams, kai yra poreikis šildyti. Idealiu atveju drauge naudojant peršalimo laikotarpio aromamišinius. 

Babataskas.lt svarbi natūrali kūno ir sveikatos priežiūra, todėl siūlomi produktai yra be sintetinių priedų ir konservantų.

Laimėtoją rinksime rugsėjo 17 d.

jaldija jaldija 16. Sep 2018, 21:48

Nors vaikai mūsų nebe maži, bet vis tiek rūpinamės jų organizmo grūdinimu. Ir ne tik jų, rūpinamės ir savo nebe jaunais organizmais. Juk peršalimo ligos gali tapti tiek mažo tiek suaugusio žmogaus priešu.
Buvo laikas kai sulaukdavome tokių pasakymų: jums gerai, jūsų vaikai sveiki.
Be abejo gerai, bet manome, kad ir patys prie to prisidėjome.
Vaikus grūdinome nuo pat kūdikystės ir tai darėme ištisus metus.
Nedarėme nieko ypatingo, nieko sudėtingo,..
Bet visuomet mūsų didžioji pagalbininkė buvo drąsa. Manome, kad reikia nebijoti grūdintis, nebijoti susirgti, “ligos drąsių nepuola”, o jei ir užpuola drąsuoliai jas įveikia daug lengviau.
Tad ir stengėmės:
Nebijoti maudyti vaikus vėsesniame vandenyje, nebijoti apipilti vėsiu vandeniu
Nebijoti rengti plonesniais rūbeliais
Nebijoti nuimti pirštinių žiemą ir leisti pažaisti plikomis rankytėmis su sniegu.
Nebijoti lietingo, vėjuoto oro. Nebijoti šaltesnių dienų.
Nebijoti sloguojančio, ar truputėlį kosinčio vaikučio išsivesti į lauką
Nebijojom kosinčiam ir sloguojančiam vaikui leisti maudytis ( mane šokiruodavo toks pasakymas, kad negalima maudyti sirguliuojančio vaikučio namuose. O kodėl? juk patys kai sirguliuojame irgi maudomės? Nebūnam nesiprausę. Kaip tik atsigauna ir kūnas ir siela po maudynių.)
Stengėmės , kad vaikai pamiltų sportą. Kad įprastų sveikiau maitintis.
Tikrai negalime girtis, kad mūsų vaikai nevalgo saldumynų ar jų racione nėra kitokio nesveiko maisto. Bet jei viskas su saiku, tai ir nekenkia ( čia mano nuomonė)
Pavyzdžiui Airidas nėra didelis uogų , vaisių ar daržovių mėgėjas. Bet visada galima rasti išeitį. To ko paprastai nevalgytų, visai mielai išgeria kai tai papuola į kokteilį, ar į naminius vaisinius ledus.
Įskiepijome vaikams tai, kad reikia naudoti daug skysčių. O ypač jei pajunti pirmuosius peršalimo požymius, įprastas skysčių kiekis turi padvigubėti, ar patrigubėti.
Patikėkit, pradėjus sausai kosėti, ir išgėrus kokį litrą šiltos arbatos, be abejo ne vienu sykiu, kosulys neatpažįstamai pasikeičia. Daugelis pasakytumėt, kad 5 metų vaikui tai neįmanoma. Įmanoma, bet reikia pasitelkti kantrybę, žaidimus ir visokias kitokias gudrybes.
Sportas,nuolatos lydėdavo ir tebelydi mūsų vaikus. Sporto būrelis, vienoks ar kitoks visada buvo lankomas. Sportas treniruoja ir grūdina kūną, tad treniruočių lankymas taip pat yra grūdinimosi dalis.
Nesakau, kad esame tokie tvirti, jog niekad nesusergame. Sergame, bet ir susirgus nekeičiame savo įpročių. Neišsigąstamo...Nebijome pirmiau išbandyti įvairių liaudies priemonių.
Visada turime prisirinkę ir prisidžiovinę vaistinių augalų,
Slogos profilaktikai naudojame nosyčių plovimą. Nėra malonu, bet laikas nuo laiko tai tikrai pravartu. Arba dar vienas mūsų mėgiamas metodas sutepti nosies gleivinę aliejuku ( tinka net paprastas vaikiškas aliejukas, bet geriausiai tai moliūgų, alyvuogių ar kanapių, galima pasidaryti net mišinukus. Ir su ausų krapštuku reikia lengvai sutepti nosies gleivinę.
Kiekvienas atranda sau tinkamus būdus kaip grūdintis ir stiprinti organizmą.
Bet dar vienas patarimas. Būkite laimingi. Saugokite kiekvieną džiugią akimirką. Šypsokitės, juokitės, mylėkite vieni kitus. Tai neišsemiami stiprybės šaltiniai.

Gintarep Gintarep 15. Sep 2018, 22:43

Imunitetą stipriname ištisus metus. Didelį dėmesį skiriame maistui, sportui, aprangai ir psichinei būsenai. Jei gerklę skauda- nedraudžiu valgyti ledus, jei vaikas nori, jei pradeda kosėti ar sloguoti, lekiame į pirtį. Net sergant, proto ribose žiemą einame į lauką. Didelis dėmesys skiriamas emocinei būsenai, nes ir seneliai kalbėdavo, kad "visos ligos nuo nervų". Stengiuosi parinkti būrelius, kurie būtų ne tik "sėdėjimas" su teptuku ar muzikos instrumentu bet ir tektų fizinio krūvio. Mums nėra blogo, kad negalėtume eiti į lauką. Leidžiu taškytis ir balose, ir purve. Nepanikuoju, jei vasarą pėdos būna nuo žemės tokios juodos, lyg vaikas būtų dirbęs kasyklose. Emocinės būsenos stabilumą pasiekti yra būti gyvūnai. Stengiamės kuo daugiau užsiauginti savo daržovių ir vaisių ir juos vartojame. Dieviname masažus, jie garantuoja gerą savijautą ir nuotaiką. Kada nepamirštame, tada geriame žuvų taukus, bet kelionėse nevartojame taukų, bet valgome žuvį, kurią patys gaminamės. Vaiko pieštas piešinys, beveik mūsų šeimos vizitinė kortelė, kuri atspindi imuniteto stiprinimo pagrindus.

Kanutia Kanutia 14. Sep 2018, 17:44 Kanutia

Neduoda ikelti viso teksto

Kanutia Kanutia 14. Sep 2018, 17:43

Auginu du vaikučius: beveik 1erių metų berniuką ir 8metų mergaitę. Stengiames gyventi sveikai ir kuo mažiau sirgti. Pagrindinės mūsų šeimos taisyklės yra-kuo daugiau būti gryname ore ir kokybiškas miegas.

Kanutia Kanutia 14. Sep 2018, 17:37

Auginu du vaikučius: beveik 1erių metų berniuką ir 8metų mergaitę. Stengiames gyventi sveikai ir kuo mažiau sirgti

kristuliuuxx kristuliuuxx 14. Sep 2018, 12:11

Auginu tris vaikučius, Arnas 8m., Dominykas 4m., Neda 2m. 😀
Imunitetą stipriname, labai daug laiko praleisdami gryname ore, užsiimti aktyvia veikla ir žinoma kuo daugiau geros nuotaikos. Geriame žuvų taukus.
Niekada neperrengiu storai, stengiuosi, kad butų ne per karšta ir ne per šalta. Kuo daugiau buvimo lauke, nepaisant oro, žinoma per vėtras neinam, bet taip tai prisitaikome aprangą, kaip sakoma, nėra blogo oro, tik netinkama apranga. 😀
Valgome daug daržovių, vaisių, uogų didžiąją dalį jų užsiauginame patys. 😀
Atrodo visad stengies kuo geriau, bet gaunas kaip visad, esame bandę ir sirupų įvairiausių imuniteto stiprinimui, bet kažkaip didelio poveikio nepastebėjau, nėra taip, kad iš viso nesirgtų, tik kad lengviau persergame, pagrindinės ligos tai slogos, gerklytės ir aplankantis kosulys. 😀

C.neringa C.neringa 06. Sep 2018, 21:39

Mūsų sūnus Nojukas (5 metukai) taip ruošiasi rudenėliui ir imunitetą stiprina šaukdamas savo vardu pagalbininkus, vat:
N - norai (sūnaus pasivažinėti dviratuku, ir paskaityti knygą ir t.t );
Mes džiaugiamės ką turime ir dėkojame Dievuliui už sveikatėlę, trečius metus lankome lopšelį - darželį tik 9 dieneles praleidę dėl ligelių, kas gali būti geriau už sveikatėlę vaiko?!

O - oras (mėgstame ir po lietučio balas pataškyti ir iš sniego senį besmegenį pastatyti bei žinoma saulei šviečiant jos spinduliuką sugauti ir pagal vėją bėgti);

J - jausmai (meilė visiems drauge ir kiekvienam atskirai tai - tėveliams, seneliams, darželio draugams, sesei, gyvūnams, gamtai ir t.t);

U - užimtumas (po darželio ir savaitgaliais, būreliai, buvimas drauge, bendra veikla su sūnumi);
Esu 24 val. mama ir džiaugiamės vaikystę, nes kas gera labai greit praeina, tad maži vaikai mamai spaudžia, kelius, o dideli širdį, taip byloja senolių išmintis).

S - saulė (prie jūros ir kieme).

5 būdai, kaip pirštukai kumštyje, kurie mums padeda stiprinti imunitetą.
Ir viską vainikuoja niam niam uogytės ir vaisiai, kuriuos auginame, prižiūrime, po to valgome, nes mėgstame labai, labai juos.

Linkime būti sveikiems ir mėgautis rudenėliu, jo gėrybėmis.

Anita Anita 06. Sep 2018, 16:02

Kadangi mūsų sūnus jau darželinukas, stengėmės imunitetą pastiprinti per pavasarį, kol dar galėjome mėgautis buvimu drauge. Nors imunitetą stipriname jau nuo kudikystės. Pirmieji imuniteto stiprinimai prasidėjo ilgais pasivaikščiojimais parke per vaikučio miegučius, po to mankštelėmis, sporto pratimais ir mamos pienu beveik iki 2 metukų.
Stiprinimas per šią vasarą:
• Žemuogiavimas drauge, valgymas šviežių šilauogių, braškyčių, aviečių, gervuogių, agrastų (turi daug vit. C), slyvučių. Dar daug arbūzo, lietuviškų iš tėvų sodybos obuolių ir bulgariškų persikų būnant Bulgarijoje. Žinoma dar daržovės iš močiutės šiltnamio (agurkai, pomidorai).
• Lakstymas basomis, kai tik galimybės leidžia, per rasą ir pievą. Namuose visada plikomis kojytėmis;
• Gausios maudynės jūroje ( tiek Juodojoje jūroje, tiek Baltijos jūroje ir prie Danijos krantų ir prie Lietuvos). Ši vasara taip pat leido mėgautis daug kartų Lietuvos ežerais);
• Didelis aktyvumas, šokiai, žaidimai, pasivaikščiojimai lauke, miške nebijant ir lietaus ar šlapios žolės. Nebijojimas išsipurvinti, liesti įvairius paviršius.
• Žuvų taukai (nors vasarą buvau sustabdžiusi jų davimą), vitaminas D;
• Daug daug daug meilės, bučkių, apsikabinimų;
• Daug juoko ir gerų emocijų;
• Masažiukai.

Taigi svarbiausia grynas oras, fizinis aktyvumas ir meilė. Pirmus metus lankant darželį tikrai neišvengsime ligų, bet tikiuosi lengviau prasirgsime bent. Iki šiol prevencininiai imuniteto stiprinimo būdai veikė. Tuo pačiu virusų periodu garinsime eterinius aliejukus, tepsime lašiuku arbatmedžiu pėdutes ir naudosime purškaliuką "Šalin ligos", tikiuosi pasiseks išmėginti ir BABA produkciją.

Grumbolciki Grumbolciki 04. Sep 2018, 17:10

Kol kas labai rimtų ligų ar susirgimų neturėjome,bet pradėsime lankyti darželį.Stengiamės kuo daugiau būti lauke,vėdinti namus,miegame prie atviro lango,kol ruduo toks gražus,miegame pietų miegelio,dažnai plauname rankytes.Tinkama apranga.Valgome vaisius,daržoves,mėsytę,žuvį.Dukrytei patinka ir vartojame Mollers gelines žuvytes žuvų taukus,vit.c.bet tik rudeniui atėjus,nes vasarą pilna tikrų vitaminų uogų,vaisių,daržovių.Taip pat naudojame Sąmoningų mamų Baubuką ir Šalin ligos purškiklį atvėsus orams,kai prasideda visi virusai.

lina_baj lina_baj 04. Sep 2018, 13:26

Imunitetą stengiuosi stiprinti kasdien ir tokį gyvenimo būdą įskiepyti tolesnėms kartoms 😀 O tai yra - daug laiko lauke, kokybiškas miegas, neperšiltai aprengti (geriau sušalęs nei perkaitęs), kuo daugiau naminių daržovių, uogų, vaisių, gera nuotaika (ligos mėgsta stresą ir nuovargį), žuvų taukai. Patys tėveliai taip stengiamės, ir mažuosius taip mokiname. O padeda turbūt, kai viskas komplekte 😀

Dovilė 1991 Dovilė 1991 04. Sep 2018, 13:21

Imunitetą stiprinu paprastai, bet ne prastai: kiekvieną rytą ir vakarą veiduką ir rankas prausiu šaltu vandeniu, vonioje maudytis leidžiu kol pravėsta vanduo, vedinu namus, nebijom skersvėjo, stengiuosi rengti vėsiau, kad neperskaitų, valgo daug vaisių, uogų, daržovių, geria natūralias sultis. Buvome prie jūros, jodo pakvepuoti, maudėsi 15 laipsnių šiltumo jūros vandenyje. Stengiausi dažnai vesti prie ežero pasimaudyti. Per šiuos metus turėjo tik slogą 😉

Kristina B. Kristina B. 04. Sep 2018, 12:12

Stiprinu paprastai: nerengiu per šiltai, leidžiu taškytis po balas, nepakraupstu nuo kiekvieno į burną sukišamo pagalio/akmenuko/žaisliuko, bent kartą per metus nuvežu prie jūros pasitaškyti po šaltas bangas ir pakvėpuoti jodu įsotinto oro, stengiuosi, kad patirtų gerų emocijų, visada jaustų mamos meilę ir palaikymą. Mano vaikams veikia puikia 😃 sakyčiau, kad ne tiek daug ir serga, o jei serga, tai nelabai sunkiai.