Tai, kad vaikas – jokia kliūtis mankštintis po gimdymo, žinome turbūt visos. Bet kada geriausia pradėti? Jeigu nuo didžiojo įvykio praėjo trys mėnesiai, o kūdikis jau sustiprėjo ir laiko galvytę, tuomet pats metas pagalvoti apie mamos ir vaiko mankštą.
Mamos sportuoja ir ant kamuolių, ir su papildomais svoriais, o mažylis neretai ir būna kaip papildomas svarelis mankštoje.
Pasak „Gandro lizdo“ kineziterapeutės Agnės Ramaslauskaitės, ši mankšta yra mamoms su kūdikiais iki vienerių metų, nes vyresni vaikai yra judresni, tad sunkiau juos sugaudyti ir išlaikyti rankose :)
Pradėti sportuoti po gimdymo, anot kineziterapeutės, reikėtų palengva. Net jei sportuojate namie, kelis mėnesius reikėtų vengti intensyvių pratimų pilvo presui. Yaptingai toms, kurioms buvo išsiskyrę tiesieji pilvo raumenys. Tokiu atveju netinka liemens sukamieji arba šoniniai lenkimo pratimai. Leiskite pilvo raumenims atsistatyti, atsigauti, grįžti į įprastą vietą.
"Mamos ateina padailinti kūno linijų, dirbame su kojų, šlaunų raumenimis, nes po gimdymo būna dideli pasikeitimai, taip pat neužmirštam dubens dugno raumenų, nes po gimdymo daug problemų ir disfunkcijų atsiranda", - pasakojo A.Ramaslauskaitė.
Mankštos metus atliekami pratimai, kurie būna naudingi ne tik mamai, bet ir mažyliui - pratimai vysto jo motorinę raidą.
Nuo seno žinoma, kad mankšta kūdikiui – ne tik puikus pagrindas jo kūno vystymuisi, bet ir intelektui. Mankšta ir įvairūs masažai aktyvina kraujotaką, gerina virškinimą, miegą, reguliuoja raumenų tonusą. Mankštinami kūdikiai auga stipresni ir sveikesni.
Būkite sveiki!