Ožkos pieno mišinys: pasirinkimo ypatumai

Ožkos pieno mišinys: pasirinkimo ypatumai

22. Apr 2021, 10:32 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pirmuosius savo gyvenimo mėnesius mažyliai valgo tik pieną, ir būtent šiuo laikotarpiu jie auga greičiausiai. Pusės metų kūdikio svoris jau bus dvigubai didesnis nei gimus. Virškinimo ir nervų sistemos aktyviai vystosi, bręsta smegenys.

Gamta pasirūpino, kad motinos pienas gerai įsisavintų ir aprūpintų kūdikį būtent tomis medžiagomis, kurių jam reikia pagal amžių. Jau seniai įrodyta, kad jo sudėtis keičiasi priklausomai nuo kūdikio poreikių.

Anksčiau žindymo klausimas nė nebuvo keliamas, nes tai buvo vienintelis būdas kūdikiui išgyventi. Šiandien yra pieno mišiniai, kurie padės jeigu:

  • moteris gydoma, o gydymas nesuderinamas su žindymu;
  • nepakanka pieno ir reikia papildomai primaitinti;
  • motina yra toli nuo vaiko.

Jeigu jūs pasirinkote maitinimą pieno mišiniu dėl kitų priežasčių, atsižvelkite į tai, kad net ir šiuolaikiniai mišiniai vis dar nėra identiški motinos pienui, nors ir stengiamąsi juos kaip įmanoma priartinti jo sudėčiai. Būtinai pasitarkite su savo pediatru, koks maistas geriausiai tinks Jūsų kūdikiui.

Kodėl geriau rinktis ožkos pieno mišinį?

Nuo pat vaikystės esame mokomi, kad pieną duoda karvės, visai veltui atimamas dėmesys ožkoms. Bet juk būtent ožkos pienas pagal baltymų ir riebalų sudėtį yra artimesnis moters pienui ir pasižymi panašiu sekrecijos mechanizmu.

Palyginti su karvės pienu, jame yra daugiau albumino, esančio motinos piene. Kai jis patenka į kūdikio skrandį, pavirsta mažais lengvais dribsniais. Jie yra absorbuojami greičiau ir lengviau, nesukeliant virškinimo sutrikimų. Remiantis tyrimais, praėjus 2 valandoms po valgio, vaiko skrandis suvirškina 50% ožkos pieno ir tik 35 proc. karvės pieno.

Taip yra dėl to, kad ožkos pieno išrūgos skaidomos greičiau nei karvės. Skrandyje ir žarnyne gaminami fermentai greičiau suvirškina būtent ožkos pieno baltymus.

Kita svarbi savybė yra didelis sočiųjų riebalų rūgščių kiekis, kuris absorbuojamas žarnyne ir patenka tiesiai į kraują.

Be to, iš ožkos pieno geriau absorbuojamas kalcis ir geležis. Jame randama didesnė koncentracija vario, mangano ir molibdeno, kurie reguliuoja medžiagų apykaitą ir kraujo  ląstelių susidarymą.

Patys mažyliai mieliau geria ožkos pieno mišinius, dėl jų švelnaus grietinėlės skonio ir komforto pilvuke.

Kabrita – olandiški pieno mišiniai ožkos pieno pagrindu

Kai nuspręsite, kokio pieno pagrindu pagaminto mišinio norite, ateis laikas rinktis produktą.

Kabrita mišiniai gaminami Olandijoje. Tai vienintelis ožkų pieno išrūgų ir mišinių gamintojas, įtrauktas į Europos GRAS sąrašą kaip „saugus baltymų šaltinis pieno mišiniams gaminti“, tinkantis vaikams nuo pat gimimo.

Visas gamybos procesas griežtai kontroliuojamas, pradedant gyvūnų mityba ir higiena. Ožkos reguliariai prausiamos ir laikomos švariose sąlygose. Be to, patinai ir patelės gyvena atskiruose garduose, o tai teigiamai veikia produkto skonį, kvapą ir kokybę.

Taip gaunamas idealus pieno mišinio pagrindas, o toliau pasinaudojama naujausiais mokslo pasiekimais ir specialiu receptu. Pagrindinė informacija apie mišinio sudėtį pateikiama ant mišinio pakuotės.

1. Kabrita laikosi auksinio kūdikių mitybos standarto, kuriame yra 60 proc. išrūgų baltymų. Kaip ir motinos piene!

Kodėl išrūgų baltymai tokie svarbūs? Būtent jie yra didžiausias nepakeičiamų aminorūgščių, lengvai pasisavinamų maistinių medžiagų, šaltinis. Kartais jie vadinami „greitaisiais baltymais“, nes jie greitai pereina iš skrandžio į žarnyną. Šios savybės dėka kūdikiai aktyviai auga ir įgauna jėgų. Beja, išrūgų baltymai taip pat dažnai įtraukiami į gydomąją ir sportinę mitybą.

2. Privalomi Kabrita pieno mišinių komponentai yra Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių kompleksai, panašūs į esančius motinos piene.

Atskirai verta paminėti alfa-linolo rūgštį. Būtent ji priklauso vienai iš dviejų nepakeičiamų riebalų rūgščių ir yra atsakinga už mūsų imunitetą, gebėjimą apsiginti nuo infekcijų, regos ir centrinės nervų sistemos vystymąsi ir kt. Bet, deja, jos mūsų organizmas pats negali pasigaminti, nors ji ir yra gyvybiškai svarbi kūdikiui. Tai reiškia, kad ją būtinai turime gauti su maistu

3. Ožkos pieno mišinys Kabrita praturtintas GOS prebiotikais, kurie palaiko sveiką žarnyno mikroflorą.

Tai puiki vidurių užkietėjimo ir dieglių profilaktika, kuri dažnai vargina vaikus pirmaisiais gyvenimo mėnesiais.

4. Ir, žinoma, vitaminai!

Ožkos pieno mišiniuose Kabrita rasite B, A, E, K1, D3 grupės vitaminų, folio ir pantoteno rūgščių, biotino. Svarbiausia, kad jų koncentracija yra kruopščiai apskaičiuota.

Perėjimas nuo motinos pieno prie mišraus maitinimo arba maitinimo tik adaptuotu pieno mišinio, dar nesubrendusiai kūdikio virškinimo sistemai yra didelis stresas. Tai galima palyginti su tuo, kai suaugęs žmogus staiga pakeičia sau įprastą dietą į kažkokią egzotišką. Vaikui šis stresas gali pasireiškti diegliais, atpylinėjimu, virškinimo sutrikimais, išmatų pokyčiais (dažniausiai vidurių užkietėjimu). Štai kodėl svarbu pradėti nuo maisto, kuris būtų kuo artimesnis motinos pienui.

Kabrita mišiniai, pagaminti ožkų pieno pagrindu, padės mažyliui švelniai pereiti prie maitinimo pieno mišiniu. Jie pasirūpins ne tik komfortišku virškinimu, bet ir darnia vaiko raida bei augimu, beveik kaip motinos pienas.

Daugiau informacijos apie Kabrita produkciją rasite: kabrita.lv/lt

Iki gegužės pabaigos pigu.lt svetainėje Kabrita košes galite įsigyti su 30 proc. nuolaida!

Simonadub Simonadub 22. Apr 2021, 15:17

Rašiau prieš kad teko nutraukti zindyma , bet mažiukas nori pienelio pirma bandėme ne ožkos pieno . Žiauriai viduriuoja vandeniu 4 dienas . Nupirkau va būtent Kabrita ir ką jo viduriai iskarta tirtešni pasidarė o va po keliu gėrimu normalus ☺️ Kaip džiaugiuosi kad tiko mums ir va aprašymą paskaičiau dar labiau pakėlė nuotaika ❤️