Kūdikis verkia - ką daryti? I dalis

Kūdikis verkia - ką daryti? I dalis

29. Dec 2010, 08:30

Pirmosiomis savaitėmis kūdikis dar tik stengiasi prisitaikyti prie jį supančios aplinkos, tad tėvams neretai atrodo, kad jis nieko daugiau neveikia, tik verkia. Ar normalu, kai naujagimis dažnai verkia?

 

Mama Asta:

 

Mano naujagimis (2 mėn.), atrodo, nuolat verkia. Tik kai valgo neverkia ir kai miega. Gydytoja nerado kažkokių nusikundimų. Gal čia jam psichologiškai.

 

Žindau dažnai, atrodo, viskas gerai, normaliai valgo. Bet ar tai normalu, kad verkia vos ne kas porą valandų? Gal jis tik prisitaiko prie naujos aplinkos. Gal galite ką nors patarti. Ačiū

 

Mamyčių klubą konsultuoja Všį „Pradžių pradžia“ žindymo konsultantė, mama Jūratė:

 

Sveika, Asta,

 

Puikiausiai suprantu Jūsų rūpestį! Mamytėms suspaudžia širdelę, kai jų mažylis verkia. Ir tikrai neretai iškyla klausimas, kur ta riba – kada vaikelis jau per daug verkia ir kada verksmas gali būti kokios nors rimtesnės būklės simptomas.

 

Mokslininkai, stebėję vaikelius, teigia, jog mažyliai per dieną vidutiniškai verkia 1-2 valandas dėl nepaaiškinamų priežasčių. Tai laikoma normaliu reiškiniu, jei vaikas tarp verkimo epizodų būna aktyvus, guvus ir laimingas.

 

Galimų priežasčių mažylio verksmui paaiškinti yra labai daug.

 

Dažniausiai kūdikiai verkia, kai 

alkani,

dėl pilvo dieglių,

nesaugumo jausmo,

pervargimo,

nepatogumo.

 

Verksmas – tai vėlyvas alkio požymis. Tokiu atveju padėtų, jei krūtį kūdikėliui pasiūlytumėte vos pastebėjusi ankstyvus alkio ženklus – burbuliukų leidimą, seilėjimąsi, čepsėjimą, rankyčių čiulpimą.

 

Intensyvus verksmas, trunkantis 3 ir daugiau valandų per dieną, kai vaikelis auga normaliai ir jokių medicininių priežasčių nerandama, vadinamas pilvo diegliais.

 

Diskomforto jausmą kūdikėliui padeda sumažinti sukamųjų judesių pilvuko masažas, šilti kopresiukai dedami ant pilvo ir kt. Tėvelius ramina bent jau tai, kad 3-iąjį mėnesį dažniausiai šie nemalonumai pranyksta.

 

Laukite tęsinio apie verksmą...