Kodėl kūdikiai kartais knarkia: 4 galimos priežastys

Kodėl kūdikiai kartais knarkia: 4 galimos priežastys

23. Aug 2021, 01:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Knarkti gali ne tik suaugusieji, bet ir maži vaikučiai. Ar žinote, kokia to priežastis?

Serganti nosytė

Tai bene dažniausia kūdikių ir mažų vaikų knarkimo priežastis. Kūdikiai gali knarkti, jei jų nosytė yra užsikišusi ir oras negali laisvai judėti. Nosytės užsikimšimo yra keletas priežasčių – pirmiausia, tai virusinė ar bakterinė sloga, kai vaikui reikia medikų pagalbos ar bent konsultacijos. Paprastai išgydžius slogą ir ligai pasitraukus, baigiasi ir knarkimo bėdos.

Užkimšta nosytė

Tačiau kūdikis knarkti gali ir dėl užsikimšusios nosytės, kuri nereiškia ūmios ligos. Jeigu namuose yra sausas oras, nosytės gleivės išdžiūsta greičiau, ir tada nosis užsikemša. Kai vaikutis kvėpuoja, girdime šnarpštimą, primenantį knarkimą. Tokiu atveju reikia pašalinti kliūtis nosytėje – susidariusias gleives, drėkinant ir valant nosį jūros vandeniu bei drėkinant patalpų orą.

Alergija

Alerginės reakcijos gali pasireikšti ne tik bėrimais, odos paraudimu, bet ir apsunkintu kvėpavimu. Tokiu atveju labai svarbu surasti ir pašalinti dirgiklį. Norint sumažinti alergines apraiškas, pagerinti vaiko miego kokybę, svarbu pasirūpinti kambario higiena. Tai reiškia, kad reikia sudrėkinti orą, atsikratyti nereikalingų kilimų, didelių minkštų žaislų ir kitų daiktų, kuriuose kaupiasi dulkės. Dažnai knarkimo problema išsisprendžia savaime, jei kūdikio kambaryje yra švarus, vėdinamas oras su optimaliu drėgmės kiekiu.

Adenoidai

Išvešėję adenoidai užstoja oro nutekėjimą link gerklų, ypač tada, kai vaikas yra horizontalioje padėtyje, t.y., guli. Dėl šios priežasties dažniausiai knarkia ne kūdikiai, o paaugę, 3 - 5 metų vaikai. Mat būtent tada vaikai dažniau serga virusinėmis ligomis ir skundžiasi padidėjusiais adenoidais.

Dėl adenoidų gydymo būtina pasitarti su gydytoju. Paprastai iš pradžių, jei adenoidų išvešėjimo laipsnis nedidelis, jie gydomi švelniuoju būdu, ne chirurginiu. Tačiau jei adenoidai itin dideli, pasyvus gydymas nepadeda, vaikui be knarkimo papildomai atsiranda neprigirdėjimo problema, dėl nuolat išsižiojusios burnytės formuojasi netaisyklingas sąkandis, gydytojai gali rekomenduoti atlikti adenoidų šalinimo operaciją. Išgydžius adenoidų problemą, pasibaigia ir mažų vaikų knarkimo problema.

Ar jūsų vaikučiai knarkia miego metu?