Kaip rengti kūdikį per karščius?

Kaip rengti kūdikį per karščius?

20. Jun 2021, 18:25 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Sulaukėme kelių mamų klausimų apie tai, kaip tinkamai rengti kūdikį, kai namie ir lauke temperatūra neretai pakyla virš 25 laipsnių ir daugiau? 

Konsultuoja šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė: 

Daugumos mamų galvos skausmas - kaip aprengti mažylį einant į lauką, kad nesukaistų. Idealiausia – matuoti mažylio kūno temperatūrą. Naujagimiams tinkama kūno temparatūra pažastyje - 36,5-37,2 laipsniai, nes palaikant šią temperatūrą yra sumažinamas naujagimių sergamumas ir mirtingumas. 

Jei naujagimis gimė išnešiotas, normalaus gimimo svorio (pakankamas riebalinis sluoksnis), ypatingai rengti nereiktų, tačiau jei naujagimis gimė neišnešiotas ar mažo svorio, atvykęs apžiūrėti gydytojas atkreips į tai dėmesį ir patars, kokia apranga tiks labiausiai. 

Prieš einant į lauką, atkreipkite dėmesį į jutiminę oro temperatūrą, vėjo stiprumą. Jei diena numatoma labai šilta, važiuokite su vežimu rytais arba vakarais, praleidžiant patį karštį.

Aprangai rekomenduojama pasirinkti medvilninius rūbelius (turėkite plonesnės ir storesnės medvilnės), nevaržančius judesių. Namuose nededame nei kepurytės, nei pirštinyčių. Einat į lauką kepurytę rekomenduojama dėti bent pirmomis savaitėmis.

Protinga drabužių kombinacija - smėlinukas, kelnytės, viršutinė dalis ir kojinytės. 

Kūdikius iki 6 mėnesių rekomenduojama rengti plonais medvilniniais ilgomis rankovėmis (išvengti tiesioginių saulės spindulių) smėlinukais bei plonomis kelnytėmis. Kojinyčių galima nemauti ir nepamirškite kepurės nuo saulės. 

Na, o kūdikius virš 6 mėnesių galima rengti berankoviu smėlinuku ir šortukais, žinoma, nepamiršti patepti apsauginiu kremu ir uždėti kepurę nuo saulės.

Prisiminkime “taisyklę”- renkite savo atžalas vienu sluoksniu daugiau, nei esate pačios apsirengusios.