Kaip išrinkti mažyliui pirmuosius žaislus?

Kaip išrinkti mažyliui pirmuosius žaislus?

08. Oct 2020, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pirmieji kūdikio žaislai - neretai renkame tai, kas mums, mamoms atrodo tiesiog miela ir gražu. Tačiau iš tiesų, jie turi būti ne tik gražūs. 

Kiekvienas užgimęs sveikas kūdikis su pasauliu susipažįsta penkių pojūčių dėka - lytėjimo, klausos, regos, skonio ir uoslės. Su kiekviena diena mūsų mažylis vis labiau rodo susidomėjimo jį supančiu pasauliu norėdamas paliesti tai, ką mato, pačežinti tai, kas juda jo rankytėje ar paraugauti viską, ką galima įsidėti į burnytę.

Pirmoji pirmojo žaisliuko sąlyga - turi lavinti mažylį. O taip bus tik tuomet, jei žaisliukas atitiks jo amžių ir jį domins.

„Vaikams norisi kontrastingų spalvų. Suaugusieji dėl vizualumo dažniau rinktųsi pastelines, bet vaikučiui geriau tokie, kur yra juoda balta, ryšku ar skirtingos detalės. Taip pat svarbu įvairūs traškesiai, skirtingos tekstūros. Pirmaisiais mėnesiais tikrai nereikia gausybės žaislų, o geriau vienas kitas atitinkantis mažylio poreikius", - pataria edukologai.

Labai patogu, jei žaisliuką galima pakabinti priešais mažylį. Jis tuomet jį apžiūri, čiupinėja ir nereikia nerimauti, jog žaislas nukris. Juk pirmaisiais mėnesiais kūdikėlis tikrai jo negalės susirasti pats. Be to, vaikučiai dievina įvairias detales, kurias galima įkišti į burnytę. Atskiras detales lengva prižiūrėti, nes galima tiesiog nuplauti po vandeniu. 

Paskutinis patarimas, renkantis pirmuosius žaisliukus - tinkamai pasirinkti ne tik, ką perkate, bet ir kur. Juk šį daiktą duodate mažiukui į rankas, todėl jis turi būti patikimas ir saugus. Atkreipkite dėmesį į žaislo žymas, kurios įrodytų, jog žaislas pagaminti iš saugių medžiagų.

Tinkamai išsirinkę žaislus galime būti ramūs, jog suteikiame mažyliui tai, kas geriausia ir mėgautis smagiais žaidimais kaskart, kai mažylis tam nusiteikęs.