Svečiuojamės pas mamą Giedrę ir penkių mėnesių Deividą. Linksmas, guvus ir naktimis gerai miegantis kūdikis tėvams – vienas džiaugsmas. Tačiau pastaruoju metu mama sunerimusi dėl paraudusios užpakaliuko odelės.
Taip nutinka dėl to, kad kūdikių odelė labai plona, gležna ir lengvai pažeidžiama.
Keisti sauskelnes kas 2-3 valandas
Pasak šeimos gydytojos Reginos Balčiūnienės, dažniausiai šitą odos pažeidimą - paraudimą, niežėjimą ir pan. - kūdikiai "pasigauna" dėl sauskelnių naudojimo. O jos susideda iš dviejų dalių: sausoji - sugeriamoji dalis ir išorinė - drėgnoji dalis, kuri ir sudaro nepalankias sąlygas odai kvėpuoti, negavus deguonies susidaro palankios sąlygos daugintis mikroorganizmams.
Todėl sauskelnes patariama rinktis kuo natūralesnes, be kvapų ir dažiklių, jas dažnai keisti. Kūdikiui iki mėnesio kas dvi valandas, vyresniam mažyliui - ne rečiau kaip kas tris valandas.
Kadangi yra tiesioginis sauskelnių kontaktas su oda, keičiant jas gydytoja patarė mažylio užpakaliuką visada apiplauti po šiltu tekančiu vandeniu.
Lengvu patapšnojimu odą nusausinti, leisti jai pakvėpuoti kelias minutes ir, jeigu yra pažeista oda, sutepti emolientais, kremais, tepalais - kuo jie natūralesni (be dažiklių, kvapiklių, konservantų) ir paprastesni - tuo geriau.
Kremo sudėtyje turėtų būti:
-vanduo,
-riebalai, pavyzdžiui, lanolinas, kuris ramina sudrigusią odelę,
-antibakterinis ir priešgrybelinis aliejukas,
-audinius saugantis cinko oksidas.
Mama Giedrė prisipažįsta kovojanti su mažylio odelės paraudimu ir kasdien rezultatai vis geresni - pakeitusi sauskelnes, nuplovusi užpakaliuką bei nusausinusi, naudoja kuo natūralesnį tepaliuką: "Apsauga išlieka visą naktį. Iš ryto odelė būna graži, švari, šviesi, nebelieka tų paraudimų".
Gydytoja primena, kad kremu nuo iššutimų reikėtų tepti tik paraudusias vietas ir plonu, peršviečiamu sluoksniu. Jeigu paraudimai, tinkamai prižiūrint odą, nepraeina per kelias dienas, būtina pasirodyti medikui.
SUDOCREM - kremas nuo iššutimų
Sudėtis:
• hipoalerginis lanolinas, turintis minkštinamųjų savybių;
• cinko oksidas – sutraukiamoji medžiaga, kuri mažina skysčių praradimą iš audinių;
• benzilo benzoatas ir benzilo cinamatas;
• benzilo alkoholis – silpnas vietinis anestetikas, kuris gali padėti sumažinti vietinį skausmą ir sudirgimą. Tai taip pat ir dezinfekcinė/antibakterinė medžiaga, kuri apsaugo nuo bakterinio užkrato.
LAIDĄ REMIA: #Babycity/Toycit