6 pasižaidimai su kūdikiu nuo gimimo

6 pasižaidimai su kūdikiu nuo gimimo

23. Aug 2019, 21:04 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Manote, kad žaisti galima tik su paaugusiu mažyliu? Nieko panašaus! Su vaikučiu žaisti ir bendrauti reikia nuo pirmų dienų.

Tylos nereikia

Naujagimiui nereikia augti sterilioje tyloje - nepalikite jo tyloje ir kuo daugiau kalbėkite, pasakokite, ką veikiate. Jūsų balsą vaikutis pažino dar gyvendamas mamos pilvelyje, todėl jį girdėdamas jis jaučiasi saugus ir mylimas. Nors jūsų naujagimis didžiąją dienos dalį miega, stenkitės kasdien kartu praleisti bent po 5-10 minučių jam nemiegant.

Kada bendrauti su naujagimiu?

Pasak kineziterapeutės Lauros Sidaraitės, naujagimis pradžioje tik adaptuojasi prie naujos aplinkos ir, atrodo, kad nuolat verkia, bet jis taip bendrauja. Paprastai mamos savo kūdikius ima suprasti nuo pirmų dienų ir pagal verksmą ar gugavimą žino, ko mažylis nori.

Bendrauti su mažyliu stenkitės tomis retomis minutėmis, kai jis ne miega, o būdrauja. Keičiant sauskelnes, ruošiant maudyti ir maudant, tiesiog paėmę ant rankų žiūrėkite į akis ir dainuokite.

Be galo svarbu mažylį liesti, sūpuoti, glostyti, myluoti. Kiek apkabinimų reikia, kad vaikas išgyventų? O kiek – kad būtų mylimas? Daug! Daug! Ir dar kartą daug!

Ir tai, beje, nauda ne tik mažyliui, bet ir jį savo pienuku maitinančiai mamytei. Atsipalaidavus ir gerai nusiteikus gaminasi tam tikro hormono, kuris yra „gero pieno tekėjimo viršininkas“. Žodžiu, kuo daugiau gerų emocijų, tuo geriau visiems.

Neskubėkite pirkti žaislų

Nebūtina žaidimams su naujagimiais ieškoti brangiausių žaislų. Naujagimiui iki mėnesių nei barškučių, nei muzikinių karuselių dar nereikia. Jam reikia mamos veido, balso ir jos prisilietimų. Dar vienas svarbus aspektas – kaip nusiteikę eisite žaisti su vaikučiu, tokią nuotaiką jis ir perims. Todėl jei neišsimiegojote, esate pavargusi ar net supykusi, verčiau palūkėkite, ir per prievartą nežaiskite su vaikučiu.

Žaidimai nuo gimimo

  • Kryžiuojam rankytes, keliam jas aukštyn ir leidžiam žemyn. Paguldykite vaiką ant nugaros ir jo rankytes švelniai kryžiuokite ties krūtine, taip pat pakelkite jas aukštyn, paskui žemyn. Atlikite tai deklamuodami mielą eilėraštuką ar dainuodami dainelę.
  • Ant pilvuko! Paguldykite vaikutį ant pilvelio ir delnu glostykite nugarytę bei kojytes. Gulėjimas ant pilvuko - tai puiki pilvuko dieglių profilaktika. Glostydami nugarytę ir kojytes, kartokite bet kokį jums žinomą eilėraštuką iš tautosakos.
  • Glaudžiame ir myluojame. Glauskite vaikutį prie savęs sakydami: „Mylu mylu spust, prieš širdutės glust“.
  • "Dviratukas". Ant nugaros gulinčiam vaikučiui lankstykite kojytes, lyg jis važiuotų dviračiu, tai padės pasišalinti dujoms iš pilvuko. O jeigu „mindami dviratuką“ dainuosite kokią dainelę ar ketureilį, vaikui tai asocijuosis su gera nuotaika ir žaidimu.
  • Balionai. Virš vystymo lentos arba lovelės pakabinkite ryškių spalvų balioną. Greičiausiai iš pradžių naujagimis nereaguos, tačiau pamažu balionas taps jam žaidimo tikslu, kurį vaikelis norės pasiekti rankomis. Kokią spalvą rinktis? 
  • Pilvukas- laikrodukas. Naujagimiui gulint ant nugaros, pagal laikrodžio rodyklę glostykite jo pilvuką, dainuodami dainelę.

SVARBU!

1.Naujagimiui nėra svarbus dainelės ar eilėraščio turinys, tad drąsiai sakykite tuos, kuriuos patys prisimenate.

2.Dažnai mamos teisinasi, kad neturi klausos, ir dėl to nedainuoja kūdikėliui, tačiau patikėkite, jam mamos muzikinis išsilavinimas nė motais.

3.Bendravimas su mažyliu pirmąjį mėnesį – kalbėjimas, dainavimas, odos prie odos kontaktas – jam yra pasaulio pažinimo būdas, kuris jam reikalingas, kaip oras, vanduo ir mamos pienelis.

Kaip Jūs žaidinate savo mažylius?