Vyras gimdyme: apklausos rezultatai

Vyras gimdyme: apklausos rezultatai

13. Aug 2009, 00:00

 

Vyras gimdykloje šiais laikais jau nieko nebestebina. Po jūsų karštų diskusijų ir nuomonių gausos paaiškėjo, jog dauguma mamų yra už tai, kad vyras dalyvautų šiame svarbiame šeimos gyvenimo momente.

 

Vyras – didžiausias palaikymas ir atrama

 

Ne viena moteris nori, kad vaikučio tėtis būtų kartu gimdymo metu, tačiau ne visiems vyrams lengva pasiryžti šiam atsakingam žingsniui.

 

Būna, kad norėdami įamžinti svarbią akimirką ar perkirpti virkštelę, kai kurių tėvelių silpni nervai neišlaiko ir jie pasitraukia iš gimdyklos.

 

Tačiau pasidalinusios savo patirtimi beveik visos komentavusios šia tema mamos vienbalsiai prisipažino, kad nebuvo nė kalbos apie vyro nedalyvavimą gimdyme.

 

Pirmiausia dėl to, dauguma teigia, jog vyras yra didžiausias palaikymas ir atrama moteriai sąrėmių ir gimdymo metu. Džiugu, kad šiuolaikiniai tėveliai neišsigąsta šio atsakingo žingsnio.

 

Štai keletas įdomesnių komentarų:

 

ermule: „Labai džiaugiuosi, kad mano vyras dalyvavo gimdymo metu. Jis man daug padėjo, nuramino. Be jo būtų buvę sunkiau. Galėjau jam stipriai įsitverti į ranką. Kiekvienas vyras turėtų matyti gimstantį savo vaikelį, nes nėra nieko nuostabesnio“.

 

deimira: „Labai likau laiminga. Mūsų santykiai net dar labiau sustiprėjo, tapome artimesni. Be to, kaip gera pamatyt vyro akyse džiaugsmo ašarą“.

 

laurapovil: „Kai sužinojau, kad laukiuosi, su vyru pasikalbėjau šia tema. Paklausiau, ar norėtų dalyvauti gimdyme, ar nebijos ir nepasibaisės gimdymo eiga, nes juk visko būna. Bet jis tvirtai buvo apsisprendęs, kad dalyvaus ir man buvo labai gera žinoti, kad mylimas žmogus bus su manimi“.

 

Leiskite jam apsispręsti

 

Tačiau būna situacijų, kai vyrai nori visame tame dalyvauti ir palaikyti savo moterį, bet fiziologiškai negali.

 

Kaip sako jurgute, antrasis jos vyras mielu noru buvo šalia, tačiau išėjo paskutinę akimirką, nes nenorėjo apalpti. „Aš jo nesmerkiau ir neprieštaravau. Virkštelės taip pat nenorėjo kirpti, bet čia jau vyro apsisprendimas. Grįžo, kai išgirdo kūdikio riksmą. Tada ir pamačiau savo vyrą verkiantį iš laimės“, – pasakoja moteris.

 

Ne viena pritaria nuomonei, jog jokiu būdu nereikia vyro versti to daryti, jei jis nenori arba negali. Štai atviras supermamos komentaras, kuris viską apibendrina:

 

„Pirmaisiais nėštumo mėnesiais vis klausinėdavau jo, ar ruošiasi dalyvauti gimdyme, o jo atsakymas ,,nežinau“ mane siutino. Bet laikui bėgant supratau, kad nereikia vyro versti, jis pats turi tai nuspręsti, juk kiekvienas žmogus yra skirtingas.

 

Niekas nesiginčija, kad pamatyti tik ką gimusį vaikelį yra nuostabu, tačiau pats gimdymas reikalauja daug emocinio stabilumo. Mano vyras apsisprendė gimdyme nedalyvauti, be to, ir aš pati galiausiai pasakiau, kad taip bus geriausia. Su manimi buvo mama. Gimdymas buvo labai ilgas, sunkus, varginantis. Ir dabar labai džiaugiuosi, kad jame nedalyvavo vyras ir nematė viso to skausmo ir veiksmo.

 

Manau, reikia leisti pačiam vyrui nuspręsti. Esu girdėjusi istorijų apie tai, kai vyrai sudalyvauja gimdyme, o po kurio laiko palieka savo mylimąsias paveikti to matyto vaizdo ir išgyvenimų arba jos netraukia jų fiziškai“.

 

Gali ir Tu pasiūlyti temą, kuria nori plačiau padiskutuoti. Laukiame pasiūlymų ir idėjų adresu: redakcija@mamyciuklubas.lt

 

26. Oct 2009, 12:44

Manau, kad esu stipresnė už savo vyrą, o gal tai kaip tik silpnumas, nes jaudinuosi dėl to kaip praeis visas gimdymas, laukiamės pirmagimio, vis drąsinu save, kad viską ištversiu ir viena, milijonai moterų tai ištveria ir aš sugebėsiu, nežinau kaip jausiuos, kaip pavyks susitvarkyti su skausmais, aišku pavydžiu toms kurios turi drąsius vyrus ir jie patys pareiškia norą dalyvauti gimdyme, jeigu jausčiau, kad mano vyras stiprus, jausčiau norą ir pageidavimą padėti mums tikrai to nedrausčiau, džiaukčiausi tuo, bet pati tikrai niekada neužsiminsiu, neklausiu ir juotlabiau neprašysiu ir neversiu. Mes susitvarkysim abu... Stiprybės visoms.

19. Oct 2009, 01:40

dalyvavo abiejuose gimdymuose!esu laimnga,nes be jo kazin ar buciau isgimdziusi,labai padejo vyro palaikymas psichiskai.atsimenu buvau pamirsusi,kad reikia kvepuoti,o vyras primine..

18. Oct 2009, 19:47

Dalyvavo abiejuose gimdymuose.Kai vyras salia,lengviau viska iskest.

18. Oct 2009, 17:58

Vyras nedalivavo,nes jis negali ziureti i krauja

17. Oct 2009, 17:45

mano abiejuose gimdimuose jis nedalivavo nes jis negali ziureti krauja..

11. Oct 2009, 10:03

nustebau,kad daktarai dar issako tokia nuomone,kad vyro dalyvavimas kenkia,skatina skyrybas.Gal tiesiog jiems trukdo papildomos akys😉zinoma,jei vyras negali tokiu vaizdu matyti nevertetu ji laikyti iki galo,tik tiek kiek jis gali,kad nekeltu papildomu rupesciu.Kazkas minejo vyrus estetus,manau cia irgi nera ka diskutuot,bet juk kiekviena pazistam savo vyrus.Maniskis gal ir pats gimdyma priimtu,del jo buvau rami,o po gimdymu tik dar labiau tikra.Nedalyvavo tik antro atejime,nes skubejo pas vyresniji,nors gimdymas lengvas buvo labiausiai man jo truko,kad neturejau su kuo pasidziaugt,kad gime dukrele.Tikiuosi ir su ketvirtuoju dalyvaus,ir vel isvysiu tas laimes asaras.
Beje,pati,jei tureciau pasirinkima,nedalyvauciau,manau tie kurie dalyvauja ne mazesni didvyriai nei mes gimdancios😉

10. Oct 2009, 11:39

kai pirma mergyte gimdziau vyras dalyvavo nuo pat pradziu iki pat galo jam nebuvo slykstu ar pan guode kai verkiau ir drasino kai stumti reikejo sauniai viska atlaike nenualpo😀o antras buvo cezaris norejau kad vyras vel dalyvautu bet kaskodel KMUK gyd jam neleido nors maciau kad super mazylio tetis tokeme procese dalyvavo gal toje klinikoje gyd kitokie?

03. Oct 2009, 09:58

As pritariu teveliu dalyvavimui gimdyme...tai tikrai labai didelis palaikymas. Ir pirmas nuskausminimas didelio skausmo metu.
Mano dalyvavo ir mergytes ir berniuko gimime. Ir tikrai nesigailiu.

28. Sep 2009, 22:15

Mijyte pasitiko tetis!Labai padejo jo dalyvavimas,kadangi tuo metu reikejo ne tik stovejimo salia,bet ir gimus mazylei pagalbos,nors buvau pilna jegu po gimdymo,buvo labai gera ziureti kaip tetis vysto lele,laiko ant ranku,danksto anklode,saugo!nes man atrodo kiekviena turime siek tiek baimes ar vyras sureaguos i mazyli tinkamai musu akimis ziurint!Jei vyras nedrasus dalyvauti vaikelio atejime,leiskite pabuti uz duru,bet kai kudikelis rankose suteikite teciui galimybe juo rupintis,,padrasinkite ji,nes kartais nesuprasdamos vyru baimes,gal galima taip pavadinti,abejojame jo meile vaikeliui,o tai tik sukelia konfliktus!

27. Sep 2009, 19:33

mano vyras taip pat dalyvavo mano pirmajame gimdyme,labai dziaugiuosi jog jis ta akimirka buvo salia ir mane palaike😀 jis buvo labai stiprus ir neissigando😃 dbr jau laukiuosi antrojo mazylio ir vyras sake taip pat jokiu budu nepraleis tos nuostabios akimirkos kai gims mazasis dziaugsmas😉)

24. Sep 2009, 10:26

mano vyras dalyvavo gimdyme, jai ne jis turbut buciau isprotejus...

21. Sep 2009, 18:20

mano vyras nedalyvavo,bet as ir nenorejau,bet visa laika kol vyko gimdymo eiga buvo kazkur netoli,retkarciais y gimdykla ateidavo,bet iseidavo perbales ir vos susilaike nepravirkes.man uzteko zinoti kad jis netoli .o daktare nepaprasto gerumo moteris,elgesi begalo ir taip gerai...

21. Sep 2009, 16:35

mano vyras taip pat dalyvavo gimdyme,ir,kai prisimenu dabar,kad,kai gime musu maziulis,tai mano vyras net susigraudino,tai as net dabar pati susigraudinu.

21. Sep 2009, 11:51

Kai gimdziau pirma kart deja neturejau kas butu salia ta svarbia diena,o dabar uz poros menesiu gims antrasis kudikis tik jau su teciu,ir dar nezinau ar jis dalyvaus gimdyme ar ne,as to noreciau,bet jo to vis nepaklausiu,matyt bijau neigiamo atsakymo...

16. Sep 2009, 14:56

Pritariu kad vyras dalyvautu gimdyme.Ir tada daktarai kitaip elgesi ir labiau rupinasi.

10. Sep 2009, 15:21

taip pritariu

09. Sep 2009, 22:07

Auginu dvi dukras. Vienai 14 m., kitai- tiktai 2 mėn. Abiejuose gimdymuose buvo vyras. Juk kaip nuostabu, kai vaiko atėjime dalyvauja ne tik mama, bet ir tėtis. Be to, galiu pasakyti iš patirties, kad kai vyras yra šalia, gydytojai daug labiau rūpinasi mama bei kūdikiu.

09. Sep 2009, 08:38

Kai laukiausi labai nenorejau kad vyras dalyvautu gimdyme, bet paskiau pasnekejau su viena drauge su kita(kurios jau gimdziusios) tai sake kad butinai vyras dalyvautu. Na ir as persigalvijau, vyras buvo nieko pries. Ir dabar dziaugiuosi, kad drauges perkalbejo mane, labai reikalingas vyras kad butu salia.😀

07. Sep 2009, 21:50

😀

07. Sep 2009, 20:47

Mano vyras is pradziu sake,kad gimdyme nedalivaus,bet kai atejo ta akimirka,nuo manes net neatsitrauke...Man buvo ramiau ir saugiau kai jis buvo salia,palaike uz rakos ir net kvepuot moke,nes per saremius pamirsdavau viska.Vyras nesigaili,kad buvo salia,esu girdeju,kad jei vyras dalyvauja gimdyme,mazyliai jauciasi sugesni...

1 2 3 4 ... 6