Vilniaus muziejus

Vilniaus muziejus

30. May 2021, 14:00 irmantaite irmantaite

Kiek daug įvykių, paslapčių ir įdomių faktų slepia senieji Vilniaus pastatai. Vilniaus muziejaus darbuotojai padirbėjo iš peties, tarsi mozaiką dėliodami Vokiečių gatvės šeštojo namo istoriją, parengė įdomią parodą ''Nuo mėsinės iki muziejaus. Vieno namo istorija".

Kas dar nesilankėte, skubėkite pasinerti į Vilniaus pažinimo kelionę. Paroda veiks iki š.m. birželio 27 d. Lankymas nemokamas, tačiau būtina registracija. Lankytis parodoje saugu, registracija tam ir reikalinga jog ribotų žmonių srautus. Prieš įeinant, kaip jau įprasta, rankas būtina dezinfekuoti. T.p. darbuotoja pamatuos temperatūrą ir viskas. Prašome į parodą.

Visada smalsu sužinoti kaip tas pastatas atrodė anksčiau, kaip jis bėgant laikui kito ir keitėsi. 

Net kelis šimtus metų šiame pastate veikė Vilniaus skerdėjų-mėsininkų krikščionių cecho būstinė. Čia taip pat veikė mėsinės, įvairios krautuvėlės, o laisvos patalpos buvo nuomojamos.

Eksponatai įdomūs. Daug išlikusių autentiškų senųjų pastato brėžinių, nuotraukų. Tačiau vaikams muziejuose kol kas įdomiausi tie didesnieji eksponatai, o ypač jei dar juos galima paliesti ir išbandyti patiems.

Šio muziejaus darbuotoja minėjo, kad kas ne už stiklo, tai tą galima paliesti, atidaryti, iš arčiau apžiūrėti. Tuo mes ir pasinaudojome apžiūrinėdami šaldytuvų ekspoziciją, kuri priminė jau užmarštin nukeliavusius vaizdus.

Taip pat ekspozicijų salėje gausu nuotraukų apie sovietmečio laikų mėsos pramonę, gaminių asortimentą, darbuotojų apdovanojimus ir pan.

Po Antrojo pasaulinio karo name  apsigyveno nauji gyventojai. Smalsu buvo apžiūrėti autentiškas gyventojų namų aplinkos, buities nuotraukas.

Didelę parodos dalį sudaro pasakojimas apie krikščionių skerdėjų-mėsininkų cecho – viduramžiais susikūrusios profesinės sąjungos – kasdienybę ir miesto bei mėsos „santykį“ įvairiais laikais. Tikrai siūlau stabtelti ir paskaitinėti pateiktą informaciją, įdėmiau apžiūrėti nuotraukas. Vaikai nebuvo nei matę, nei girdėję, jog tam, kad išsaugotų maisto produktus žmonės iš Neries arklių tempiamais vežimais gabendavo ledo gabalus. Paroda įdomi ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.