Velykiniai margučiai

Velykiniai margučiai

02. Apr 23:59 Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis

Pagrindinis Šv. Velykų stalo patiekalas visada yra margutis!

Ir niekam ne paslaptis, kad marginimo būdų yra be galo daug. 

Šiandien išmėginau netyčia nugirstą marginimo būdą. Savo laidoje garsus kulinaras Alfas Ivanauskas parodė, kaip nudažyti kiaušinius pieštuku.

Jis tikino, kad grafitas nėra kenksmingas, o taip nudažyti margučiai nebus teplūs, įgaus metalo blizgesį ir atrodys išskirtinai. 

Tikrai taip. Margučiai lyg ir netepa rankų ar drabužių, tik juos dažant rankos buvo juodos. Ir užtruko man juos numarginti kur kas ilgiau, nei teigė Alfas. Vietoj maždaug poros minučių, prie vieno užtrukdavau nuo penkių iki dešimties.

Bet rezultatas man visai patinka. Gal kažkas pasakytų, kad labai jau niūrūs - tamsūs. Bet man tikrai atrodo gražiai.

Procesas nesudėtingas - visą kiaušinį uždažome pieštuku o paskui pirštais įtriname. Šylantis grafitas tarsi tirpsta, kiaušinis ima blizgėti. 

Sukurti raštą taip pat ne problema. Galima darbuotis trintuku, tačiau reikia labai kokybiško. Man trintuku nepavyko.  Tad aš piešiau detales, kurių neužspalvinau. Trinant jos vis tiek nusidažė, bet liko šviesesnės.

Beje, pastebėjau dar vieną dalyką. Piešiant pieštuku spalva gaunasi pakankamai tamsi, šviesesnę spalvą išgavau jau nenaudojant pieštuko, o tiesiog įtrinant kiaušinį jau išjuodintomis rankomis.

Pats idėjos autorius teigė, kad tamsesni margučiai gausis dažant rudus kiaušinius, o balti bus šviesesni. Aš dažiau baltus.

P.S. dažome virtus kiaušinius.

P.P.S. rankos lengvai nusiplauna su muilu ir vandeniu :)

Gražių jums švenčių ir kietų margučių! 

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 03. Apr 10:21

Aš galiu jau žymėtis pliusuką, kad išbandžiau. Buvo įdomu. Bet dar tiek būdų neišbandyta. Pvz., niekaip neprisiruošiu dažyti vynu

jaldija jaldija 03. Apr 00:32

Įdomus būdas 👍
ir jei daug kam toks būdas pasirodytų nepriimtinas, verta daryti dėl paties ekspermento 👍