Vasaros gidas: Vecekrugo kopa

Vasaros gidas: Vecekrugo kopa

18. Aug 2021, 21:29 RenataŪselienė RenataŪselienė

Vasarai skaičiuojant paskutines dienas griebkime jautį už ragų ir pirmyn į kelią.

Šiandien apie įstabaus grožio Vecekrugo kopą. Tiksliau apie tai, kokie nuostabus vaizdai atsiveria iš jos papėdės. Ir koks nelengvas kelias iki jos.Palikus mašiną šalikelėje tarp Preilos ir Nidos miškų takeliu keliaukime aukštyn, kol pasieksime žvyro kelią. O ten jau į ikalnę sukapokite jėgas ir pirmyn iki pat tikslo. Jei mums pavyko kaitrią dieną, tai vėsesniu oru tai išvis lengva bus.Vecekrugo arba kitaip Senosios smuklės kopa, kurios aukštis siekia daugiau nei 67 metrus. Nuo jos atsiveria išties įspūdingas kraštovaizdis.

"Pasakojama, jog anksčiau kopos papėdėje stovėjo smuklė, kuri, matyt, ir davė vardą aukštikalnei, kurios pavadinimas kildinimas iš kuršiškų žodžių "vece" (senas) ir "kruogs" (smuklė)".


Vecekrugo kopos viršuje nedidelė panoraminės aikštelė. Iš ten pamatysite jūra, miškus ir visą įspūdingo grožio kraštovaizdį. Vien žaluma, kuri atrodo ranka pasiekiama, ko verta. Vienas iš to grožio kalninės pušys,kurios Kuršių nerijoje pradėtos sodinti dar 19-ojo amžiaus viduryje. Pradžioje sodinukai buvo specialiai vežami iš Danijos, o vėliau pradėjo auginti vietoje. Kalninėmis pušimis buvo apželdintos daugelis link Kuršių nerijos gyvenviečių slinkusių kopų ir taip sustabdytas miškų ir aplink juos esančių gyvenviečių užnešimas smėliu.Jei dar abejojate ar verta ten nuvykti drąsiai sakau - verta. Kiekvieno nubraukto prakaito lašelio, kiekvieno skaudančio raumenuko ir kiekvieno žmogiško "nebegaliu".

floryte floryte 18. Aug 2021, 22:08

Renata, visiškai Jums pritariu!??