Vasaros pavojai-Sosnovskio barštis

Vasaros pavojai-Sosnovskio barštis

20. Aug 22:35 Renata_SGI Renata_SGI

Nudegintos vaiko rankos arba jo baisenybė Sosnovskio barštis. 

Tai, kas atrodė tolima - tapo artima. Teorija, pavirto praktika. Iš pirmo žvilgsnio nekaltai aukšta žolė, kurioje atrado šį nuodingą augalą pavertė jo kasdienį gyvenimą pilną iššūkių, pirmų kančių ir kantrybės išbandymų.

Pirmas požymis - paraudusi oda, kurią kelių parų bėgyje nusėja pūslės. Jei tai pavieniai odos lopinėliai - eiga bus paprastesnė.

 

Mūsų atveju abi rankytės nukentėjo nuo pirštukų iki beveik pažastų. Blogiausia, kai pūslių daug ir jos savaime trūkinėja, o tas skystis gali patekti ant sveikos odos, nešdamas tolesnį užkratą.

Ką darė Ignotui?

Pirmiausia pradūrė esančias pūsles, ištepė tvarsčius gydomuoju tepalu ir sutvarstė rankas.

Tai buvo būtina atlikti tam, kad jis pats sau nepakenktų, kad nepapultų papildoma infekcija ir neprasidėtų užkrėtimas.

Buvo suleisti antialerginiai vaistai į raumenį.

Gėrė nuo skausmo vaistus ir tinktūrą nuo alergijos.

Tolimesnė eiga buvo ilga. Kasdieniai perrišimai. Būklės stebėjimas. Pirmas pavojingas signalas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį - temperatura. Mes jos išvengėme.

Pati gyjimo eiga gali trukti iki kelių mėnesių. O norint vengti pasėkmių saugotis reikės saulės spindulių net ir tada, kai žaizdelės užsitraukia.

Labai gaila, kad apie šio pavojingo augalo nudegimus ganėtinai mažai informacijos, ypatingai trūksta informacijos apie pačią eigą ir gyjimo procesą.

 

Kaip sekėsi puikiai Ignotui arba jo gyjimo istorijos dalis. 

Nuo pirmų požymių jau praėjo daugiau nei 6 savaitės.

Kaip ir pasakojau, pačioje pradžioje atsiranda rausvos dėmės, kurios gali priminti alergiją. Odai patekus po saule raudonosios dėmės pradeda virsti vandeningomis, kartais pūliuojančiomis pūslėmis.

Ignotui, norint palengvinti ir pagreitinti procesą, vandeningos pūslės buvo perkirptos ir savaitę važinėjom perrišimams.

Po dviejų savaičių, pūslių vietose ėmė formuotis šašai, kurie turėjo natūraliai nukristi. Jokiais būdais jų negalima draskyti, nulupinėti.

Būtina saugoti pažeistas vietos nuo saulės spindulių, tam, kad neliktų randų.

Tvarsčių kiekį mažino palaipsniui. Vis atidengiant didesnę rankyčių dalį.

Visiškai be bintų kairioji rankytė grizo į gyvenimą po 2 savaičių, o dešinioji po 2, 5.

Dabar kasdien rankas tepame kūno pieneliu, turinčiu šlapalo. Saugome rankas, ypač naujos odos vietas nuo pažeidimų, įdrėskimų ir saulės spindulių.

Kaip jis viską atlaikė?

Vyriškai ir didvyriškai. Ašaros tik tvarstymų metu. Prisitaikė prie gyvenimo subintuotom rankom. 

Mano nuostabai, tokie maži vaikai geba puikiai prisitaikyti prie aplinkybių, ir įžvelgti tame nuotykių. Bet pro retą nepamiršdami papiktnaudžiauti artimųjų dėmesiu.

 

Kad sosnovskis pažeistų odą užtenka rasti jį ir bedygstantį, pasislėpusį žolėse. Visai nebūtina susidurti su gigantiško dydžio pavojinguoju augalu. 

Šiandien jis šypsosi, tyrinėdamas naujos odas spalvas, grįždamas į įprastą gyvenimą, bet nepamirsdamas to, kas įvyko. Saugosi žolių, krūmų ir nedrįsta lįsti ten, kur jų daug. 

 

 

 

 

Mamatest Mamatest 21. Aug 18:17

Ojėtau, labai liūdna, kad taip nutiko. Sveikatytės sūneliui ♥♥♥

Renata_SGI Renata_SGI 21. Aug 12:33

Deja, būtų mūsų kieme, niekas neleistų jam augti ir plėstis. O, kai eini į mišką, keliauji į kaimą, į pažintinius takus, vienas Dievas težino kur jį galėjo paliesti. Ypač, jei mažiukas ir nekrentantis į akis.
Svarbiausia, kad viskas laimingai baigėsi ir pamoka gavom, šito vaiko nei minutei iš akių paleist negalima 🤦‍♀️

floryte floryte 21. Aug 11:01

O siaubeli, kiek teko skausmo vaikui išgyventi! Jei savo kieme, artimojoj aplinkoj, tai žinoma, imsies naikinti tą Sosnovskį, bet vasarą juk keliauji visur, niekada negali žinoti, kur tų barščių gali pasitaikyti...

Kristina B. Kristina B. 21. Aug 04:41

Oho. Naikinkit tą bjaurybę. Jį reikia iškasti, kol dar mažas, ar kol nesubrandino sėklų. Geriau vakare ar labai anksti ryte, su apsaugos priemonėm: pirštinėm, ilgom kelnėm ir rankovėm. Net iškastas ir numestas dar gali atsigauti, todėl geriau sudeginti.