Vasaros gidas: Vilniaus šviesų festivalis

Vasaros gidas: Vilniaus šviesų festivalis

14. Aug 08:37 Kristina B. Kristina B.

Tai jau trečiasis šviesų festivalis Vilniaus mieste, ir, man atrodo,buvau juose visuose. Tai nepaprastas renginys įtraukiantis ir užburiantis savo minties laisve, įvairove, išraiškos būdu ir fantazija, garsų ir šviesų suliejimu, žadina vaizduotę ir mintis keldamas ne pačius lengviausius klausimus žiūrovui. Šį kartą atsisakyta chaotiško objektų išmėtymo po visą miestą ir sudarytas aiškus ir konkretus maršrutas, kuriuo labai patogu naudotis ir praeiti visus objektus. Taip nė vienas neliko nepastebėtas, nors kai kuriems ir skyrėm per mažai dėmesio dėl didelės žmonių minios, kuri vietomis apsunkindavo priėjimą.

Pasidalinsiu tik keliomis man labiau įstrigusiomis instaliacijomis. Pirmiausia tai Hope. Viltis. Besikeičiančios spalvos, iškeltos rankos, į viršų šaunantis šviesos spindulys.. Visas šis kūrinys atspindi idėją, kaip žmonės net sunkiausiai laikais randa jėgų ir nepasiduoda. "Tai, kas mus vienija kaip žmones yra viltis" - rašoma šio kūrinio aprašyme.

Darbas "coexist" tikrai nustebina simbolių samplaika ir paprasta, tačiau aktualia žinute

Netoliese labai įdomus darbas - Octo, kurio, deja, nepavyko nufotografuoti, nes būtent dėl žmonių buvo sunku prie jo prieiti. Bet šis darbas sužavėjo savo aprašymu. Tai visa odė aštuonetui ir aštuonkampiui, tad jei kam šis skaičius turi svarbią reikšmę, būtinai turėtų apžiūrėti

Jacob's wall - sudomino darbo pavadinimas. Kodėl parinktas būtent toks? Greičiausiai tai dėl to, kad autorių sužavėjo žaislas pavadinimu Jacob's ladder, kurio esmė yra būtent neapskaičiuojamas ir nenuspėjamas kitimas - šioje instaliacijoje lentutės keičiasi pagal iš anksto nesuprogramuotą ritmą.

'Procesas" Mo terasoje žavi savo šešėliais

"Ženklai" pralinksmino savo siunčiama žinute: skirta tiesiog žavėtis.

Hypar instaliacija, kurioje turėtų susilieti technologijos ir gamta. Tikra paslaptis man buvo, nes tos gamtos niekur neįžiūrėjau, bet tame ir paslaptis - gamta pabrėžiama per kontrastą :) kartais man įdomu, kas kuria tuos aprašymus darbams, negi patys kūrėjai? Tačiau patiko mintis, kad kiekvienas turime teisė būti ir įsilieti į tą bendrą visumą, kas parodoma per kintančias spalvas. Tokia lyg laisvės arka

Windows of light - išnyksta sienos ir lieka tik langai.

Labai įdomi instaliacija pavadinimu "ŠIApusANpus". Tikrai gali pasijusti ir aktoriumi, ir žiūrovu, ir šiapus, ir anapus.Tik ją sunku nufotografuoti dėl jos dydžio. Tai lyg didžiulės scenos užuolaidos su galingais sceniniais prožektoriais. Kelios sekundės rampų šviesoje ir štai tu jau šiapus. Arba anapus.

Liquid dance - turbūt pats gražiausias šokantis fontanas, kokį tik esu mačiusi. Spalvos tokios ryškios, kad atrodo šaudo tiesiog dažais.

Turbūt fotogeniškiausias kūrinys - Nova.

Kūrinys, prie kurio praleidau daugiausia laiko, neabejotinai Ratefate. Gyvenimo ratas Vilnios pakrantėje. Neįmanoma nei nufotografuoti, nei nufilmuoti. Tai galima pamatyti tik savo akimis. Nepaprastas grožis, pateikimas, kuriamas įspūdis.

Tokyo - nepaprastai įspūdingas kūrinys, kuriam tikrai pavyko įnešti Japonijos dvasios į Vilnių.

Savo apžvalgą ir kelionę per instaliacijas pradėjau nuo galo, nes mums taip buvo patogiau, bet organizatoriai siūlo pradėti nuo būtent nuo Tokyo ir eiti iki pat paskutinės instaliacijos - Galaktika. Ankstesniais metais nepavykdavo tiek daug apžiūrėti, todėl šįmet džiaugiuosi, kad pavyko beveik visas.Tikrai patogus maršrutas ir programėlė labai padeda susidėlioti eiliškumą ir susigaudyti, kur eiti. Vyksta visą savaitgalį. Patiks ir vaikams!

floryte floryte 14. Aug 22:46

Įspūdinga!🤩

jaldija jaldija 14. Aug 22:32

Labai gražu 👍

Gintarep Gintarep 14. Aug 09:57

Kaip gražu 👍