VASAROS GIDAS. Panemunės regioninio parko lankytojų centras

VASAROS GIDAS. Panemunės regioninio parko lankytojų centras

06. Jul 00:19 jaldija jaldija

Nevadiname mes šios lankytinos vietos tokiu ilgu pavadinimu: Panemunės regioninio parko lankytojų centru, mums tai tiesiog Šilinės smuklė.

Šitame pastate iš tiesų kadaise buvo Šilinės karčema, smuklė. Tai buvo maždaug 18 amžiuje, čia pakeleiviai sustodavo pailsėti, pavalgyti, pernakvoti.Per visą pastato gyvavimo istoriją jis buvo gyvenamuoju namu, vokiečių štabu, ligonine, telefono - telegrafo stotimi, kaimo parduotuvem ?Jurbarko urėdija, sielių plukdymo kontora.
Dabar čia įsikūrusi Panemunių regioninio parko direkcija ir įkurtas lankytojų centras.
Raseinių g.2 Šilinės k. Jurbarko raj.
Prieš kelis metus atliktas tiek vidaus tiek išorės atnaujinimas.
Vaikai lankėsi čia su darželiu, mokykla, o mes tėvai taip ir neprisiruošėme. Tad nusprendėme neiškoti ką aplankyti kituose rajonuose, o gerai apžiūrėti savąjį.
Moderni, šiuolaikiškai įrengta ekspozicija išdėstyta dviejose salėse. Ekspozicija pavadinimu “Nemunas ir gyvenimas prie jo” .
Pirmojoje salėje galima pamatyti paukščius bei gyvūnus, paspaudus mygtuką išgirsti jų balsus, apžiūrėti jų lizdelius, net apžiūrėti gyvūnų kaukuoles.Antrojoje ekspozicijų salėje tik spėk dairytis.
Čia tenka susipažinti su valčių gamyba ir gamybos įrankiais. Galima sužinoti apie laivavedybą, sielių plukdymą, žvejybą,. Netgi susėdus į valtį pajusti  Nemuno bangavimą.
Čia tikrai nemažai sužinosime koks gyvenimas virė Nemune ir šalia jo prieš 5 ar 100 metų.
Ir dar būtinai reikia  pabandyti pažaisti viktoriną,atsakyti į gana suktus klausimus.
Neatsispiriame smėlyje įspausti tam tikro paukščio pėdsakus. Taip žaidimų forma įgaunamos žinios.Ant sienos unikalus eksponatas, valties liekanos. Tai 1757 metais gaminta valtis, rasta ?Nemune ties Merkine.

Geriausia ekspoziciją aplankyti su gidu, Tikrai daug ir įdomios informacijos pateikiama.
Centras dirba visomis savaitės dienomis, išskyrus sekmadienį. Kaina simbolinė 1 - 2 eurai, tik gido paslaugos šiek tiek brangesnės.
Aplinka prižiūrėta, yra kur prisėsti, palakstyti vaikučiams.
Užkąsti galima netoliese įsikūrusioje užeigoje “Keltininkas”.
Tai tartum sąsaja su tik ką apžiūrėta ekspozicija. Nors pasiūla dar nėra didelė, bet naminio pyrago ir arbatos yra visada.
O natūrali aplinka ir vaizdas į Nemuną atperka meniu skurdumą. Užeiga dar tik pradeda savo veiklą.Tai tik dar vienas objektas, kurį galima apžiūrėti keliaujant panemunės keliu. Patikėkite, šitame krašte iš tiesų gražu.

Gintarep Gintarep 07. Jul 18:49

Puikiai praleidote laika👍