VASAROS GIDAS. Durys, atviliojusios į Veiviržėnus

VASAROS GIDAS. Durys, atviliojusios į Veiviržėnus

28. Aug 2020, 23:36 jaldija jaldija

Kartais į kokį nors mažą Lietuvos miestelį atgena smalsumas. Štai šį kartą į Klaipėdos rajone esantį miestelį Veiviržėnus, atvykome pasižiūrėti senų, nebenaudojamų durų, virtusių meno kūriniais ir papuošusių šią gyvenvietą.
Apie duris, kurias išpiešė vietiniai menininkai, taip pat menininkai iš Latvijos ir kitų Lietuvos miestų, išgirdome per žinias. Lankydamiesi Klaipėdos krašte, nepatingėjome susirasti šį miestuką.
Didžioji dalis išpieštų durų atrado vietą ant kultūros centro pastato. Ir tik arčiau priėję, supratome, kad čia pavaizduotas vietovės planas.Durys tapo ne tik paveikslais, tai tartum informaciniai stendai, kuriuose pasakojama miestelio istorija. Pavaizduoti pastatai, kurie praeityje egzistavo, krautuvėlės, kurios mena senuosius amatus.
Reikia tik gerai įsižiūrėti, paskaitinėti visus užrašus.Priešais bažnyčią pastatytos durys, kurios sukurtos būtent bažnyčios tematika. Ir vėl pateikta truputėlis istorijos.
Iš viso buvo išpieštos 34 durys.
Aišku mūsų žvilgsnis užkliūva ir  už štai tokio puikaus “paukščių viešbučio”. Paprasta, bet taip pat suteikia mažam miesteliui grožio ir savitumo.