Valentino diena su MOTIKO desertais

Valentino diena su MOTIKO desertais

12. Feb 2022, 18:33 Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis

Ar girdėjote apie močį? Aš gal ir buvau viena ausim girdėjus, tačiau atrasti juos Lietuvoje buvo maloni staigmena.

Močis (餅 mochi) – tai tradicinis japonų patiekalas, gaminamas iš gličių ryžių. Šie ryžių pyragėliai japonams yra labai svarbi jų kultūros dalis. Yra daugybė močio rūšių ir net jų valgymo būdų.

Anksčiau tai buvo tarsi maistas, skirtas dievams pagerbti. Su laiku jis virto savotišku talismanu, valgomas per naujuosius metus arba kaip laimingos santuokos simbolis.

Kaip pavyzdys - Kašiva močis (かしわ餅 kashiwamochi) – tai pyragėlis iš ryžių su saldžios raudonos pastos įdaru, suvyniotas į ąžuolo lapus. Tokie močiai valgomi vaikų dieną - Kodomo no Hi (gegužės 5d.)

Moči ledai - tai mažas, apvalus lipnių ryžių pyragėlis su ledų įdaru. Tai va štai tokius desertus ir teko paragauti apsilankius MOTIKO krautuvėlėje. Na, beveik tokius. Juos išties galima valgyti kaip ledus, bet galima ir pilnai atšildyti. Jie neištirpsta kaip ledai. Galima rinktis iš kelių skonių ir įdarų.

Kiekvienas skanėstas pateikiamas saugiai supakuotas į individualų maišelį ir gaunate jį gražioje, dovanoti tinkamoje dėžutėje.

Galima pirkti ir moči rinkinius. O gal dar norėsite kokio gėrimo arba tradicinės japoniškos macha arbatos?


Visa tai rasite MOTIKO. Vilniuje yra trys parduotuvės: GO Gedimino pr.9, Paupio turguje Aukštaičių g. 7 ir Benedikto turguje Ukmergės g. 259A.

Tikrai labai rekomenduoju palepinti save arba savo mylimuosius ne tik Valentino dieną, bet ir be progos. Pasirodo, tai ne tik skanu, bet ir sveika.

Teigiama, kad močis yra sveikas energijos šaltinis. Pirmiausia, jis  lengvai virškinamas ir gerina medžiagų apykaitą. Tradicinėje japonų medicinoje rekomenduojama valgyti moči pyragėlius turintiems anemiją, sergantiems diabetu, nes jie reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Taip pat moči tinka nėščioms moterims bei vaikams kaip sveikas užkandis.

Šiame ryžių pyragėlyje rasite  geležies, kalcio, tinka glitimo netoleruojantiems žmonėms. Beje, MOTIKO desertai iš tiesų yra veganiški, mačiau gal tik du, prie kurių nėra vegan ženklinimo. 

Moči desertų, matcha arbatos ar aksesuarų gėrimų gamybai galima užsisakyti  internetu, tačiau ateiti į krautuvėlę - didelis malonumas, nes aptarnavimas nuostabus, labai malonu, kad skiriamas ypatingas dėmesys klientui.

Gražių jums artėjančių švenčių!

P.S. mums skaniausi pasirodė panna cotta, sūri karamelė ir granatų su medumi, nors kita vertus, na ir triufelis, ir mango, ir mėlynių skanūs... Sunku apsispręsti :)

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 16. Feb 2022, 15:14

Paragaukit būtinai!

floryte floryte 15. Feb 2022, 12:28

Išties, apie tokius skanumynus girdžiu pirmą kartą! Atrodo gražiai!?

raganeleskisenele raganeleskisenele 14. Feb 2022, 18:50

Labai gražiai ir gardžiai atrodo!

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 12. Feb 2022, 18:38

Taip skubėjau pasidalinti su jumis dovanos Valentinui idėja, kad net pamiršau padėkoti Motiko ir Mamyčių klubui, bei klaidas išsiitaisyti ??

Taigi, didelis ačiū už skaniuosius moči! arigatô ?