TOKIA MŪSŲ KASDIENYBĖ. Aromaterapija - neišsemiama tema

TOKIA MŪSŲ KASDIENYBĖ. Aromaterapija - neišsemiama tema

10. Feb 2019, 22:19 jaldija jaldija

Ši tema niekam nėra nauja. Eterinių aliejų ir kitų aromatinių medžiagų naudojimas paskutiniu metu tikrai yra labai paplitęs ir išpopuliarėjęs.Tai sritis, kurioje nuolat galima atrasti ir išgirsti ką nors naujo. Tai neišsemiama tema.
Todėl labai apsidžiaugiau kai atsirado galimybė sudalyvauti seminare “Aromaterapija kiekvienai dienai”.
Mėgstu susipažinti su naujovėmis ir naujais produktais.
Nors esu ta, kuri labai atsargiai priima naujoves ir dažniausiai lieka ištikima tiems jau išbandytiems ir pamėgtiems produktams. Bet neišbandęs nežinosi kurie tie produktai ir yra tie, kuriuos visada norisi turėti namuose.
Jau neatmenu prieš kiek metų mano namuose atsirado du pagrindiniai ir iki šiol mano mėgstamiausi eteriniai aliejai: arbatmedžio ir levandų.
Levanda - mano vonių karalienė. Ji veikia raminamai, nuima stresą, atpalaiduoja.
Arbatmedis labai pasitarnavo auginant vaikus. Šaltuoju metų laiku mano vaikai ko gero nuolat kvepėjo arbatmedžiu. Nes po lašelį ant rūbelių dažnai lašindavau. Labai veksminga užkimštai nosytei ir kosuliui palengvinti, ir puiki apsauga nuo virusų.
Sloguojant iki šiol mums vaistas numeris vienas:toks mišinukas : 2 - 3 lašeliai arbatmedžio i įlašinti į 15 ml. šaltalankių aliejaus.. Juo tepama nosies gleivinė kelis kart per dieną.
Nudeginta vieta stebuklingai nustoja skaudėti pasitepus arbatmedžio aliejumi. Ir man dar labai veiksminga arbatmedis pūslelinės gydymui. Tai tokia mano patirtis.
Bet dar šį tą sužinojau apie šiuos mano mėgstamus aliejukus. Pasidalinsiu ir su jumis, gal kam nors taip pat tai bus naujiena.
Levanda puiki priemonė įkandus uodui. Taip pat tinka nudegimams bei žaizdų gijimui pagerinti.
Arbatmedžio kvapo taip ir nepamėgo mano namiškiai. Todėl po šio seminaro į mano namus kartu dar parkeliavo vienas naujas eterinis aliejus Rozalina. Kodėl būtent jis? Na jei pasakysiu, kad aromaterapeutai jį dar vadina levandiniu arbatmedžiu, tai paaiškinimų  kaip ir nereikia. Aš vis tiek ir toliau lieku ištikima savo favoritams.
Kvapas ne toks aštrus  ir neerzinantis. O savybėmis pasižymi tokiomis pačiomis kaip ir mano pamėgtieji.Ir dar pasižymi tuo, kad nealergizuoja.
20190210221657-26796.jpg


Tiesa, dar namie turiu cinamono, mandarinų eterinius aliejus, bet jie nėra tie, kuriuos visada norisi turėti po ranka.
Kokios mano klaidos naudojant eterinius aliejus? Tai, kad į vonią tiesiog įlašindavau. Kadangi jie netirpūs vandenyje, gali pažeisti ir nudeginti odą.  Džiaugiuosi, kad mums taip nenutiko, bet nuo šiol žinosiu, kad eterinį aliejų galima lašinti ant saujelės druskos ir tik tada suberti į vonią. Jei oda sausa galima lašinti į pusę stiklinės pieno ir tik tada supilti į vonią, O jei oda pleiskanojanti ištirpinti šaukšte augalinio aliejaus.
Sužinojau ir daugiau naudingų dalykų. Kokį mišinį pasidaryti gerklės skalavimui, kaip pasigaminti antibakterinį muilą. Bet tada turėčiau dar daug daug rašyti.  Buvo labai įdomi ir naudinga paskaita. Ačiū už tai organizatoriams.
Pasidarė įdomu kokia jūsų nuomonė apie aromaterapiją. Kokius eterinius aliejukus naudojate, kaip jie pateisino jūsų lūkesčius?


Profesionali Mama Profesionali Mama 15. Feb 2019, 18:37

Mes irgi esame aromaterapijos "fanai". Naudojame arbatmedžio, levandų, eukalipto, melisų, apelsinų, kėnių, gvazdikėlių eterinius aliejus.

Gintarep Gintarep 12. Feb 2019, 15:05

Oi, kaip mes dieviname aliejus, o ypač arbatmedžio, tik jo kaina nedraugiška...Bet ko nepadarysi dėl geresnės savijautos.

jaldija jaldija 11. Feb 2019, 23:45 floryte

1 šaukštas valgomosios druskos, 5 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus ir stiklinė šilto vandens. Su šiuo tirpalu skalauti gerklę kas 3 valandas. Tinka be abejo tik vyresniems, tiems kas moka pagargaliuoti ir išspjauti. Ir be abejo įsitikinusiems, kad nėra alergiški eteriniams aliejams. Tokį metodą rekomendavo. Neišbandžiau, bet prireikus tikrai išbandysiu.

floryte floryte 11. Feb 2019, 21:38

O aš tai manau, kad eteriniai aliejai pededa. Labiau naudojau, kai maniškė dukrytė dar mažesnė buvo. Tuomet, suprantama, imlesnė ligoms buvo. Naudojau tiek profilaktiškai, tiek suslogavus, sukarščiavus.
Jaldija, gal pasidalintum, kaip gerklės gydymui naudoti eter. aliejukus(-ą)?..

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 11. Feb 2019, 08:41

Aš naudoju rozalinų alieju. Pernai naudojom ravensanų jei rašau teisingai. Ir arbatmedžių. Pastarieji du pasiteisino labiau. Šiemet sergam daug daugiau nei pernai. Aišku, ne alieju čia kaltė. Bet šiaip man jų poveikis atrodo labiau toks palaikomasis profilaltinis, nei realiai veikiantis vaistas