TOKIA MŪSŲ KASDIENYBĖ. Apie stalo žaidimus...

TOKIA MŪSŲ KASDIENYBĖ. Apie stalo žaidimus...

02. Feb 2019, 20:36 jaldija jaldija

Ar pastebėjote kaip populiarėja stalo žaidimai, ne tik vaikų bet ir suaugusiųjų tarpe.
Nors jei pažvelgtume į senovę, jau ir tuomet jie buvo žaidžiami.  Labiausiai jie buvo populiarūs aukštuomenės tarpe. Įdomu, kad pavyzdžiui šachmatai keliavo per amžius ir ne tik išpopuliarėjo, bet tapo ir sporto šaka. Tai  yra vienas seniausių stalo žaidimų, manoma, kad šachmatai atsirado prieš 5000 metų.
Kokių tik jų, stalo žaidimų,  nėra. Pritaikytų skirtingoms amžiaus grupėms, nuo mažučių vaikų iki garbaus amžiaus senjorų. Žaidimai lavinamieji, mokomieji, galvosūkiniai, strateginiai, koviniai, skirti žaisti vienam, ir net nemažoms draugų kompanijoms įvairiuose vakarėliuose.
Pasirinkimas labai platus, bet kartu ir sudėtingas. Nes kuo daugiau jų matome, tuo sunkiau išsirinkti.Todėl labai džiaugiuosi radusi ne tik  parduotuvių atsiliepimus apie vieną ar kitą žaidimą, bet ir praktinius, jau išbandžiusių žmonių atsiliepimus, įspūdžius ir nuotraukas.
20190202203153-91603.jpg

20190202203211-39577.jpg

Vienas minusas yra nemaža kaina. Na gal dar ir tai, kad kartais sunku sustoti, norisi žaisti dar ir dar. Ir ne tik žaisti, bet įsigyti vis naujų žaidimų.
O pliusų ir naudingų teiginių galima išvardinti visą galybę:
Smagus ir malonus laisvalaikio leidimas
Bendravimo  ir bendradarbiavimo galimybė
Atitrūkimas nuo šiuolaikinių technologijų, netgi galima sutaupyti elektros, nes nereikia sėdėti prie televizoriaus arba kompiuterio.
Lavinimas, nes tikrai yra daugybė žaidimų, kurie gerokai praturtina žinias. O kur dar žaidimai mažiesiems, kurie moko skaičių, raidžių spalvų ir t.t.
Gerina atmintį, lavina pastabumą, reakciją. Dar galima būtų paminėti, kad atitolina senatvę, nes smegenų mankšta naudinga ne tik mažiems, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms.
Išmokstama ir pralaimėti. Taip ugdomas tvirtas charakteris, užsispyrimas, susitaikymas su nesėkmėmis, ir tikėjimas pergale ateityje.Ir mokomasi suprasti, kad tai tik žaidimas.
Stalo žaidimai net gerina sveikatą. Na negi nenorime, kad mūsų šeimos nariai būtų sveiki ir laimingi. Tad štai pateiksiu skaitytus faktus:
Žaidžiant stalo žaidimus apima teigiamos emocijos – džiugesys, juokas, azartas bei, žinoma, noras laimėti. Pozityvios emocijos teigiamai veikia ir žmogaus sveikatos būklę. Nors žaisdami stalo žaidimus net nesusimąstome, tačiau teigiamos emocijos didina endorfino, laimės hormono, kiekį kraujyje.
Tai padeda raumenims atsipalaiduoti ir sumažina kraujo spaudimą.
Pastebėta, kad teigiamos emocijos žaidimo metu gali prisidėti ir prie imuninės sistemos stiprinimo. Streso hormonų mažėjimas ir endorfino lygio didėjimas kraujyje suaktyvina smegenis ir padeda smegenų ląstelėms išlikti aktyvioms ilgesnį laiką, o tai lemia efektyvesnę imuniteto apsaugą nuo įvairių ligų.”
Ar įsivaizduojate, kad kasmet pasaulyje išleidžiama daugiau nei 2 tūkstančiai naujų stalo žaidimų.Teko skaityti kad pasaulyje galėtume suskaičiuoti per 50 tūkstančių įvairiausių stalo žaidimų. Kiek prireiktų laiko norint visus apžiūrėti ir išbandyti…
Kuriasi įvairūs stalo žaidėjų klubai, ir pagrindiniai jų nariai yra tikrai ne vaikai, o jaunimas ir suaugusieji. Užsienio šalyse net rengiami stalo žaidimų čempionatai.
Mūsų šeimoje taip pat labai mėgiami stalo žaidimai. Auga jie kartu su vaikais, nes į namus atkeliauja vis sudėtingesni variantai. Kai kuriuos perprasti  ir išmokti žaisti reikia nemažai laiko. Net neįtikėtina, bet namuose jų atsirado tikrai gausybė. Vieni yra labiau mėgiami, kiti šiek tiek mažiau. Bet būna dienų, kai tie pamirštieji iškeliami į dienos šviesą. 
Vien praėjęs kalėdinis ir naujųjų metų laikotarpis į mūsų namus atnešė visą krūvą naujų stalo žaidimų. Tad tamsūs žiemos vakarai leidžiami tikrai nenuobodžiai. Tik mama dar neperprato visų žaidimų taisyklių. Bet pažadu kituose bloguose pristatyti atskirus žaidimus.
20190202203620-29898.jpg

Be abejo, mūsų žaidimai orientuoti į vyresniuosius: mokinukus ir suaugusius. Bet galbūt kam nors bus įdomi pažintis su sudėtingesniais žaidimais. Vaikai juk auga...
Gintarep Gintarep 03. Feb 2019, 19:01

Ačiū už apžvalgą. Lauksime išsamesnės informacijos, nes ....turime neišpakuotų žaidimų, net metai kaip neišpakavome ...
Ai, kaip gerai, kad yra mamyčių, kurios apžvelgia vyresnių vaikiukų užimtumą. Ačiū Jums 🌷🌷🌷🌷🌷