Takas aplink Vilnių

Takas aplink Vilnių

28. Oct 2021, 00:27 irmantaite irmantaite

Takas aplink Vilnių tai 100 km vientisa trasa tinkama visiems mėgstantiems bėgioti, vaikščioti ir tyrinėti neatrastas Vilniaus vietas. 

Vaikščioti man patinka, bet kai teko priimti iššūkį įveikti šį 100 km taką aplink Vilnių iki kitų metų birželio vidurio, šiek tiek suabejojau. Iššūkius aš mėgstu, bet ...Kai kurios atkarpos atrodo lengvos ar vidutinio sunkumo, bet yra ir sunkių bei labai ilgų trasų. Beveik 20 km ilgio. Ar tikrai pavyks įveikti?

Dar rugpjūčio mėnesį buvo įveikta pirmoji trasa: Antakalnis-Sapieginė-Kalnų parkas.

Praėjusį savaitgalį ne taip ir sunku buvo įveikti dar vieną atkarpą: Lazdynai-Karoliniškės-Viršuliškės-Šeškinė.

Beveik 9 km trasa, kuri lyg ir puikiai žinoma ir jau tyrinėta buvo ne kartą.Tačiau besibaigiančio spalio vaizdai, auksiniai medžių lapai viską keičia. 

Šis takas aplink Vilnių neretai susisieja su kitais vaizdingais takais. Šios Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio pusės nebuvome tyrinėję. Čia rasite įdomių informacinių  stendų apie augalus ir paukščius.

Vaizdingas maršrutas atveda iki Plikakalnio atodangos, kur galima pasigėrėti Neries upės vingiu.

Pasigrožėjus, siauru takeliu tenka leistis žemyn link upės.

Pirmoji kliūtis ir galvosūkis kaip saugiai nulipti žemyn štai tokiu šaknų taku. Šis vaizdas jau nulipus ir žvelgiant viršun. 

Nuo čia trasa veda palei Nerį Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu iki Narbuto g. Ją kirtus trasa toliau driekiasi miškeliu per Viršuliškes iki Ozo g., nuo kurios ji pasuka į Gelvonų g. 

Pati vaizdingiausia dalis ir buvo iki Narbuto gatvės. Vėliau dar buvo miško takelių ir ėjimas gatve pasiekiant tikslą. 

Iš dešimties atkarpų dvi jau įveiktos, nueita 19 km. Gal būt ir pavyks apeiti šiuo takų aplink Vilnių. 

Gintarep Gintarep 28. Oct 2021, 10:04

Super! Mūsų irgi šis tikslas mažais, bet į priekį žingsneliais keliauja link finišo... Niekur mes ne skubame, niekas mūsų neveja... Tiesiog džiaugiamės... Per 2 (5 metus gal įveiksime... Dar siūlau su gidu pabandyti,jau įveiktą trasą.