Stalo žaidimas: 30 dienų iki Marso

Stalo žaidimas: 30 dienų iki Marso

11. Aug 09:33 Kristina B. Kristina B.

Pasirodo, bibliotekoje dabar jau galima ne tik knygų, bet ir stalo žaidimų pasiimti. Taigi pabandėme naują stalo žaidimą "30 dienų iki Marso". Rašo, kad žaidimas skirtas nuo 8 metų, bet manau gali žaisti ir mažesni, tačiau reiktų bent vieno vyresnio žmogaus, kad padėtų laikytis taisyklių. Taisyklės gana sudėtingos, bet kartą išsiaiškinus pasidaro aišku :D

Žaidime skraidini marsonautus per 30 dienų misiją į Marsą. Pasirenki charakterius ir jų savybes. Kiekvieną dieną nutinka koks nors įvykis (traukiama korta) ir sprendžiama problema. Man patiko, kad žaidimas neskatina konkurencijos, jei laimi, laimi visi, jei pralaimi - pralaimi visi. Tiesa, pralaimėti beveik neįmanoma, reiktų praktiškai pramiegoti visą misiją :D Todėl net didesnei kompanijai žaidžiant, šį žaidimą visada lydės geros emocijos. Didelis pliusas už tai kūrėjams. 

Žaidime problemos sprendžiamos metant kauliukus. Tarkim, jei problemą pasirenka spręsti trys žaidėjai iš keturių, visi trys turi mesti kauliukus ir jų suma turi būti didesnė už kortoje nurodytą skaičių. Taigi, puikiai lavinami pradinukų matematiniai gebėjimai. Mane labai pradžiugino toks netikėtas šio žaidimo poveikis. Realiai, jei vaikas geba sudėti ir atimti 20 ribose, jis jau pajėgus žaisti šį žaidimą.

Pliusų nemažai. O minusai ne tokie ir dideli. Suaugusiems nelabai įdomus. Kaip naudotis ir žaisti su kai kuriomis kortomis nelabai supratau (tiesiog jas išėmiau). Taisyklėse pilna klaidų, tad vietomis teko suimprovizuoti. Pritrūko 10 mėlynų kubelių. Kadangi žaidimą iš bibliotekos paėmiau pati pirmoji, jis dar nebuvo žaistas anksčiau, tad manau, jog dalių pritrūko jau komplektuojant žaidimą, tad jei sugalvotumėte pirkti, čia pat prie pardavėjo perskaičiuokite kubelius. Klausiau parduotuvėje, tai atskirai jų užsakyti negalima (gal kas nors perskaitys šį atsliepimą ir atitaisys klaidą, nes į laišką nesureagavo). 

Kokie 6/10. Bet šiaip patiko :) rekomenduoju. 

jaldija jaldija 13. Aug 19:43

Įdomu 👍
Ačiū už pasidalinimą

floryte floryte 12. Aug 22:08

Suintrigavot 😉