Šiaudinis sodas

Šiaudinis sodas

07. Jun 2018, 19:35 VidaP VidaP

Savo vestuvėms buvau pasidariusi 7 šiaudų sodus. Kas tai per daiktas? Kokia jo prasmė? 

Nuo seno lietuvių sodybose palubėje supasi ruginių šiaudų "sodai". Supasi nuo mažiausio dvelktelėjimo ir žiba nuo saulės šviesos. Šitie "sodai" labiau panašūs į žvaigždes, saulutes, į simbolinį Gyvybės medį. Kokias mintis lietuvės moterys suvėrė ant lininių siūlų? Juk tai nėra vien tik namų papuošalas.Tai mažytis kosmoso modelis, atspindintis visas keturias Pasaulio šalis, apsuptas saulės, žvaigždžių, paukštelių... Gal tai saulės energijos laidininkas? Juk rugiai tarsi jungia žemę ir dangų. Sodų dirbėjos sako, jog kai pavargsti, kai užeina nerimas, suskausta galvą, reikia ramiai atsisėsti po besisupančiu "sodu" - negerumą kaip ranka nuims. "Sodas" kažkada buvo dovanojamas vestuvių proga. Mūsų "sodais" labai susižavėję japonai. Tai sutvarkytos, harmonizuotos erdvės simbolis. 

Kol dar nesunokę rugiai, pasigrožėkime jų žalsvais laukais, o rudeniop, jei Dievas duos, jei rasiu, kur tų rugių nukniaukti, pafotografuosiu šio darbo procesą. Pasiilgau šiaudų. Gal kuri susidomėsite.

Gintarep Gintarep 11. Jun 2018, 00:10

Ačiū už priminimą, kad reikia pasirūpinti šiems grožiams žaliava.

VidaP VidaP 08. Jun 2018, 07:54 Raudonas balionėlis

Tai palaukim rudens ir pirmyn. Dar girdėjau, kad labai gražūs sodai iš tokių smilgelių, kur ašarėlėmis vadinasi. Bet pati nebandžiau.

Raudonas balionėlis Raudonas balionėlis 08. Jun 2018, 07:25

Labai gražu! Pati irgi esu šiaudų pasiilgus, gimus vaikams visą dėmesį jiems atiduodu, tai vis dar laukia manęs pluoštas šiaudų. Karts nuo karto akis užkliūna, vis norisi paimti..😀