Rugpjūčio skaitiniai

Rugpjūčio skaitiniai

22. Aug 2021, 23:46 raganeleskisenele raganeleskisenele

„50/50 žudikas: ar mirtum dėl meilės?“ – taip vadinasi Steve Mosby trileris apie serijinį žudiką. Skaitydama tokias knygas visada bandau suprasti žudikų-maniakų charakterį. Romanuose jie tėra išgalvoti herojai, tačiau manau, kad bent dalį jų portretų galima sieti su tikrais atvejais, konkrečiais pavyzdžiais, kuriuos autoriai nagrinėja prieš kurdami istorijas. Kaskart stengiuosi pasverti, kiek žudikai maniakai yra genijai ir kiek psichiniai ligoniai, kas lemia jų strategines savybes ir kodėl jie negalėtų jų išnaudoti kilniems tikslams? Kodėl juos apima baprotybė, bet ne tiek, kad nepajėgtų vykdyti savo apdairiai suplanuotų užmačių?

Ir viskas visada pasibaigtų blogai, jei ne gudrūs policijos detektyvai, savo gyvenimą pašventę tokių žmogystų persekiojimui. Šiame romane aprašomas būtent toks nuoširdžiai savo darbui atsidavęs garbaus amžiaus tyrėjas Džonas Merseris, kuris iš paskutiniųjų stengiasi sugauti serijinį žudiką. Pastarojo auka tampa ir policijos pareigūnas. Iš šalies stebi ir senojo tyrėjo darbą bei vykdomą tyrimą aprašo jaunas, dar tik pirmąsias savo bylas narpliojantis policijos psichologas, kuriam įdomūs tiek žudiko, tiek darboholiko kolegos psichologiniai portretai.

„50/50“ reiškia, kad žudikas išsirenka įsimylėjėlių porą, ją stebi, o paskui žiauriai kankina, kol vienas iš poros galiausiai pasiduoda ir pasirenka savo mylimojo mirtį. Maniakas nužudo vieną iš poros, o kitą palieka suluošintą tiek fiziškai, tiek dvasiškai.

Jei kalbėtume apie tai, ar man patiko ši knyga, tai rašyčiau kiek kitokius skaičius – 85/15. Intriguojanti, su ryškiais charakteriais istorija šį kartą nenusipelnė mano šimtuko. Sakyčiau 5 taškelius iš šimto atėmė pernelyg sudėtingas bylos narpliojimas, nes kai kuriuos faktus sunkiai sekėsi suprasti, suderinti, ir padėti detektyvams sekti. Na, o dar 10 taškų iš knygos atėmė leidykla. Man tiesiog norėjosi pasiimti raudoną rašiklį ir įrašyti praleistas raides, sukabinti nosines, net įterpti trūkstamus žodžius. Trumpai tariant, korektūros nebuvimas tikrai erzino ir gadino visą įtampos pilną istoriją.