Rokiškis - tapytų langinių miestas

07. Aug 2021, 14:48 jaldija jaldija

Rokiškio miestas imtas vadinti tapytų langinių miestu,kai jame nuo 2003 metų pradėta atgaivinti langinių puošyba. Eilę metų vasaromis vyksta dailės plenerai, kurių metu langinės ne tik išpiešiamos, bet ir atnaujinamos. Spalvotomis langinėmis pirmiausia pasipuošė Respublikos gatvės namai, o pamažu išplito ir į Kauno, Kęstučio, Ąžuolų, Sodų, Vilniaus, Mikėno gatves. Net ir  aplinkiniuose kaimuose galima pamatyti išpieštų langinių.


Lankydamiesi šiame mieste ir mes  žingsniavome Respublikos gatve bei dairėnės į margaspalves langines. Gatvėje daug medinių namų, tad tikrai yra į ką paganyti akis. Tapyba įvairi: gausu geometrinių ornamentų, gyvybės medžių, gyvūnų ir žmonių figūrų, net gilių ir gražių minčių teko perskaityti.
Vaikštinėjant svarstėme, kaip pasirenkamas namas ir piešinys. Paieškoję informacijos sužinojome, kad gyventojai mielai jungiasi į šį pieštų langinių miesto projektą, net atnaujindami namo fasadą stengiasi, kad langinės išliktų. O temą paveikslėliams  taip pat dažnas pasiūlo patys, o kiti palieka dailininkų išmonei.
Pasivaikštai mieste, o jautiesi kaip pasivaikščiojęs muziejuje, ar paveikslų galerijoje.
Apeiti viso miesto negalėjome, bet pravažiuodami pasigrožėjome kitų gatvių langinėmis.
 

Gintarep Gintarep 07. Aug 2021, 15:27

Oi, kaip gražu 👍🥰