Piešiam mandalą

Piešiam mandalą

31. Jan 16:00 Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis

Na va, neseniai, rodos, laukėm Kalėdų, o šiandien jau paskutinė Sausio diena. Ryt įžengiame į paskutinį žiemos mėnesį. Na, paskutinis jis bent jau kalendoriškai.


Kaip jau supratote, šį mėnesį skyriau poilsiui nuo interneto, nuo bėgimo ir streso. Ieškojau širdžiai malonių veiklų.
Ir sugalvojau išmėginti mandalų piešimą. Internete labai daug jau paruoštų spausdinimui mandalų, bet galima ją nusipiešti ir pačiai.


Mandala indų kalboje reiškia ratą, apskritimą. Bet šis ženklas žinomas ne tik indų kultūroje.

Mandalų rasti galite ir keltų, mezoamerikos, tolimųjų Rytų kultūrose. Visose pasaulio kampeliuose egzistuoja panašūs piešiniai, turintys gilią sakralinę prasmę.

Mandalos yra tarsi pasaulio sandaros atkartojimas. Beje, ne tik išorinio pasaulio ar visatos, bet ir žmogaus vidinio pasaulio. Pagrindiniai mandalos bruožai - centriškumas ir simetrija.


Piešdami mandalą mes tarsi subalansuojame save ir pasaulį aplink mus. Dabar tai gal nebeturi tiek daug sakralinės prasmės, bet psichologiškai  mandalų piešimas veikia kaip terapija.

Mandalos savarankiškam piešimui reikės liniuotės, skriestuvo, matlankio, trintuko.

Ir iš tiesų tai toks meditacinis procesas, beje, visiškai intuityvus. Spalvinti galima taip, kaip norisi, parenkant patinkančias spalvas. Nėra jokių taisyklių, nes mandalos kūrimas ir iš dalies nesąmoningas procesas. Spalvinti galime jau paruoštas mandalas, bet jei norime gilesnio terapinio poveikio, geriau jas piešti patiems.

Egzistuoja mandalos pritraukti pinigams, meilei, sveikatai. Ten jau vyrauja speciali spalvų gama. Nebūtina laikytis tik rekomenduojamų spalvų, bet tarkim, pinigams pritraukti naudojama žalia, raudona, aukso spalvos.

Štai čia, kaip rašoma, viena stipriausių pinigus pritraukianti mandala:

O dar mandalos puikiai tinka vaikams. Visų pirma, todėl kad lavina smulkiąją motoriką. Taip pat išlaisvina kūrybiškumą.

Mandalos turi ir terapinį poveikį, todėl labai tinka aktyviems ir hyper aktyviems vaikams, nes padeda sulltekti dėmesį, susikoncentruoti ir nurimti.

Vaikiškas mandalas radau čia:
https://lt.coloringpageforkids.net/free-printable-mandalas


 

floryte floryte 01. Feb 00:36

Išties smagus užsiėmimas!👍

Gintarep Gintarep 31. Jan 23:41

👍