Operacijos

Operacijos

30. Dec 2021, 23:25 Kristina B. Kristina B.

Apibendrinant metus, tai šįmet kažkaip susidūrėme su operacijom. Operuoti trys iš keturių šeimos narių, tai mums nemažai, nes paprastai džiaugiamės sveikata. Savo mažiausiąjį išoperavom gruodžio gale, norėjosi spėti įšokti į operacijų metų traukinį ir nieko panašaus nenusitempti į kitus metus. Taigi, vakcinų ir operacijų metai :D

Šį kartą pabuvojom Santariškių LOR skyriuje. Mažajam operavo ausytes. Nors operacija nesudėtinga, bet vis tiek reikalinga narkozė. Laimei ilgai neužsibuvom: iš ryto atvykus, vakare jau galėjom keliauti namo.

Skyrius gražus, tvarkingas, pasipuošęs, o ten dirbančios slaugytojos labai malonios ir žaismingai kalbina vaikučius. Tačiau man norisi duoti keletą patarimų mamoms, jei kartais dar kam nors tektų su vaikučiais atsidurti palatose, ligoninėse ar panašiai. Pastebėjau, kad iš jaudulio dėl mažųjų sveikatos, jos pamiršta save, o tai nėra gerai. Tai pirmiausia, nesijaudinkite ir pabandykite vaikučiui viską paaiškinti, net jei jis mažiukas.

Visos mes tikėjomės, kad su vaikučiais bus leista nueiti iki pat operacinės, bet aišku, taip negalima. Vaikučius galima palydėti tik iki lifto ir ten atsisveikinti. Manau, kad jei visi tą žinotų iš anksto būtų lengviau ir mamoms pasiruošti ir vaikučius paruošti, todėl perspėju visus, į operacinę pašaliniai neleidžiami. Įtariau, kad taip bus, todėl su saviškiu jau buvau pakalbėjus, kad jį daktarai išsives ir po to man parveš, o aš lauksiu čia ir niekur nedingsiu.

Kitas dalykas, kurį patarčiau, arba pasiimkite smulkių arba kavos pasidarykite tiesiai į termosą. Liūdna stebėti su 50 eurų rankoje besiblaškančias mamas.. O jei tam pačiam aukšte dar nėra kavos aparato, tai dar atsiranda baimė išeiti iš palatos, nes nežinia kada gali ateiti daktaras ar parvežti vaiką, o jei jau parvežtas, tada baisu jį vieną palikti.

Jei su vaiku gulatės į ligoninę, net jei tai tik vienai dienai, paimkite jam žaislų. Tikrai vien telefono neužteks. Vaikui reiktų atplėšti akis nuo ekrano, papiešti, paburzginti mašinytę, gal net kokiu kamuoliu pasimėtyti nebūtų labai bloga mintis. Mažuliai greitai atsigauna, net mūsų kaimynai po adenoidų operacijos, kuri yra šiek tiek sunkiau pakeliama nei ausyčių, gana greitai atsigavo ir mamos nebežinojo kuo juos užimti.

Ir užkandžių reiktų pasiimti. Jei vaikui neleis valgyti, tai bent sau.

Tokie pastebėjimai po pasisedėjimo palatoje su dar keliom mamom. Pabaigai įdėsiu vakarienės nuotraukytę mamai ir vaikui. Po adenoidų operacijos vaikai gauna tik jogurtuką, o štai mus leido valgyti kiek tik norisi. Skanu, tikrai patiko. Apskritai, ligoninių maistu nesu linkusi skųstis, bent kiek teko pačiai patirti. Vaikas liko nesužavėtas.

Sveikų 2022-ųjų!

floryte floryte 01. Jan 2022, 22:26

Oho, kokie operacingi praėję metai jums buvo! Sveikų 2022 metų!!!?